ЗМІ: організатора “B2B Jewelry” взяли під домашній арешт. ВІДЕО

17:55
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У п’ятницю, 4 вересня, організатора фінансової піраміди “B2B Jewelry” Миколу Гонту, який родом з Вінниччини, відправили під цілодобовий домашній арешт.

Як повідомляється у випуску “Вікна-новини”, організаторів “піраміди” підозрюють у шахрайстві та відмиванні грошей. Як відомо, вкладниками стали 600 тисяч українців.

Про цю ситуацію – дивитись з 6:54

Втім зазначено, що магазини Гонти наразі працюють, а днями навіть відбулося відзначення другої річниці від дня створення компанії. Святкування “з розмахом” організували в Ладижині. Тут людям роздавали морозиво та кульки, а ще їх розважали “трансформери” та діджеї.

 

 

Втім не до святкування було деяким людям, які дуже чекали на Миколу Гонту. Наприклад, деякі жінки кажуть просто: “наї*али нас…”. Наприклад, Ганна, пенсіонерка з інвалідністю – в розпачі, бо віддала кошти у В2В, а на лікування – не залишилось. Віддала 10 тисяч, отримала – тисячу.

Її подруга, також пенсіонерка, розповіла, що також інвестувала, бо “сусіди порадили”. Розповідали про шалений прибуток і щотижневі надходження на картку.

 

– Вклади гроші, вклади гроші… Дзвонила до мене триста разів, та отримала, а я – “балалайку”. Те, що “на смерть” тримала – віддала. Більше 200 тисяч, – обурюється жінка.

Інша жінка, Валентина Семенівна, розповіла, що не отримала прибутку, а тому вирішила отоварити свій сертифікат: купила срібні сережки за ціною золотих.

Втім інша група “вкладниць” і “партнерок” із захватом розповідають, скільки грошей заробили на В2В і радіють, що були у фінансовому ланцюжку першими.

Проте в сюжеті зазначено, що виплат немає з березня. Микола Гонта виправдовує це карантином, а після повідомлення про підозру записує відеозвернення. Він обіцяє іти до суду через наклеп ЗМІ.

Втім “Вікна” отримали в Печерському районному суді міста Києва інформацію про те, що Миколу Гонту взято під арешт, триває слідство. В цей же час в магазинах продовжують “шукати інвесторів”: продають сертифікати та запевняють, що кешбек люди отримують.

Як пояснюється в сюжеті, щоб пояснити, що таке В2В, можна подивитись на цю таблицю. Людина може бути й “Золотим наставником”, і “Провідним майстром +” – залежно від того, скільки коштів ви залишите в магазині мережі.

 

За кожну придбану прикрасу людям обіцяють повернути гроші та навіть – доплатити. Телевізійники підкреслюють, що прикраси в мережі коштують дорожче, аніж в інших ювелірних крамницях. В якості прикладу наводять хрестик за 100 тисяч та срібну каблучку за 18 тисяч гривень.

В якості “доказів”, що кошти людям мають повернутися – відгуки “вдячних клієнтів”.

 

Але найбільший прибуток обіцяють при придбанні подарункових сертифікатів вартістю від тисячі до мільйона гривень – 400% річних від його вартості. Втім юрист Євген Грушовець пояснює, що по суті цей сертифікат – лише шматок паперу, адже жодних документів, які б гарантували виплати – немає.

 

Нагадаємо, 27 серпня на сайті СБУ повідомили, що вкладниками “піраміди” стали понад 600 тисяч громадян, а орієнтовний обсяг коштів, привласнених та легалізованих зловмисниками через придбання елітного рухомого та нерухомого майна, інвестування в підконтрольний бізнес, становить більше ніж 250 мільйонів доларів.

Зазначається, що співробітники СБ України задокументували, що до організації фінансової оборудки причетні понад 20 осіб і залучено більше ніж 100 підконтрольних юридичних осіб. Водночас назву фінансової піраміди правоохоронці не називали.

Читайте також: Понад 250 мільйонів доларів: СБУ провела обшуки на Вінниччині у справі фінансової піраміди. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.