У Вінниці на території парку Дружби народів планують створити “Тематичний Парк”, який буде включено до міжнародних туристичних систем “Тематичні Парки світу”.
Про це стало відомо з рішення Вінницького міського виконкому – №1621 від 13 серпня 2020 року. Втім, тематика парку поки що невідома, адже виконком лише затвердив текст Меморандуму про співпрацю щодо реалізації цього проекту.
– Проект “Міжнародний Тематичний Парк” є інтегрованою моделлю Тематичного Парку, що включає сегменти – сімейного дозвілля, пригод, освіти, рекреації, спорту, розваг, природи на основі енергоефективності та принципів екологічного менеджменту, що створюється на базі території парку ім. Дружби народів […] та може включати в себе суміжні ділянки, – йдеться у тексті документу.
Приклад тематичного парку. “Disneyland” у США. Фото – myworldshots.com
Приклад тематичного парку. “Hobbit land” у Новій Зеландії. Фото – myguide-cdn.com
Зазначимо, що тематичні парки – це центри сімейного відпочинку і розваг. Одними з найвідоміших таких парків є “Disneyland”, “LegoLand”, “Dreamworld” та інші. Але, звісно, що є й менші тематичні парки. Їхня головна особливість – не лише розважальний, а й інформаційно-пізнавальний характер. Таким чином тематичні парки покликані об’єднати людей різного віку.
Такі парки можуть бути присвячені одній темі (історія, культура, географія, спорт тощо), або декільком. А деякі тематичні парки навіть створюють навчальні програми. Наприклад, тематичний парк “Disney World” пропонує програми від курсів по фігурної стрижки кущів до циклу семінарів з теорії та практики менеджменту.
Детальніше про тематичні парки, що це таке, і якими вони бувають, можна прочитати за ЦИМ посиланням.
Приклад тематичного парку. “Blackpool Pleasure Beach”, Англія. Фото – blooloop.com
– Основа Концепції проекту “Міжнародний Тематичний Парк” полягає в постійній динаміці подій в Парку, що відповідає новітнім світовим трендам та напрямкам та відбувається в режимі співучасті відвідувачів в дії, – йдеться у тексті Меморандуму. – Проект буде функціонувати, виходячи з екологічної, енергоефективної моделі, що відповідає новітнім тенденціям та технологіям енергоресурсного збереження та екологічної моделі менеджменту, архітектурних рішень та будівництва на основі технології “зеленого/сталого будівництва”.
У тексті Меморандуму про співпрацю, щодо створення “Міжнародного Тематичного Парку” у Вінниці, зазначено також, що міжнародні компанії, які входять до проекту на стадії його розвитку (інвестори), отримують право на участь їх бізнесу на території Парку (згідно з Положенням ЄС про тендери). Це можуть бути міжнародні торгові, сервісні, промислові підприємства, готелі, ресторани тощо.
Також зазначається, що після завершення будівництва та запуску в експлуатацію, Проект буде включено до міжнародних туристичних систем “Тематичні Парки світу” з метою його розвитку як реального потужного механізму інтеграції на міжнародному рівні.
Приклад тематичного парку. “Djurs Sommerland”, Денмарк. Фото – blooloop.com
У рішенні Вінницького виконкому йдеться про те, що цей Меморандум містить лише попередні домовленості щодо розвитку та реалізації Проекту. А для регулювання відносин щодо конкретних дій, прав та обов’язків, сторони укладуть окремий договір. До речі, другою стороною Меморандуму є учасник консорціуму “Smart Innovation Group” (SIGROUP) ТОВ “РЕНОВЕЙШН” (м. Одеса), який має повноваження для розвитку Проекту та подальшої роботи з міжнародними та локальними інвесторами/співінвесторами в Україні та країнах ЄС.
– Сторони цього Меморандуму в рамках своєї відповідальності беруть на себе організацію необхідних переговорів, підготовки необхідних документів, […] а також організацію проведення необхідних зустрічей, тендерів та інших дій як на території України, так і в країнах ЄС задля реалізації Проекту на території парку ім. Дружби народів у Вінниці, – йдеться у документі.
Детальніше із текстом Меморандуму про співпрацю щодо реалізації Проекту “Міжнародний Тематичний Парк” можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.
Ілюстративне фото – ellaslist.com.au
Дякуємо!
Тепер редактори знають.