На Вінниччині з понад 2000 смітників паспортизовані лише близько 800 звалищ. Стихійні звалища не відповідають сучасним вимогам та можуть заподіювати шкоду довкіллю та здоров’ю людей.
Про це повідомляють в сюжеті телеканалу “ВІТА” з посиланням на екологів та Юрія Дубового, начальника Державної екологічної інспекції.
На стихійні звалища викидають побутове й будівельне сміття, медичні відходи, отруйні пестициди та агрохімікати, що може викликати негативний вплив як на природнє середовище, так і на життя.
Випаровування фільтрату може негативно вплинути на територію, де випаде дощ з цим фільтратом. Також забруднення підземних вод – ми не завжди можемо проконтролювати, якої якості ми воду п’ємо – зазначає Дубовий.
Так, наприклад, у селі Черемошне Тиврівського району стихійне сміттєзвалище з’явилось два роки тому. Як зазначають у сюжеті, смітник одразу біля села – справа рук самих жителів, що допустив сільський голова.
Все почалось з однієї ями і все відтягується й відтягується (далі – авт.) Просто зараз трава і погано видно, а сміття восени-зимою буде в селі – папірці, поліетилен і так далі – розповідає місцевий житель Володимир Сергієнко.
Так, Володимир Сергієнко неодноразово звертався до місцевої влади з вимогою припинити засмічення зелених територій. У відповідь отримав обіцянку на місці смітника зробити громадське пасовисько, однак коли саме – невідомо.
Біля села є й “офіційний” смітник, який мало чим відрізняється від стихійного. Однак добиратися до нього далі та незручно для місцевих.
Сам сільський голова у розмові з журналістами щодо “цивілізованого звалища” зазначає, що наразі через брак коштів не можна замовити проектну документацію для створення такого смітника.
Також нагадаємо й за ситуацію зі “сміттєвою дорогою” біля ставки Гітлера “Вервольф”, яку дещо прибрали після уваги журналістів до цього питання. Що робити, якщо ви стали свідком утворення стихійного сміттєзвалища, читайте ТУТ.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.