Сутички у Жмеринці: лідеру “Едельвейса” змінили підозру в хуліганстві на заподіяння тілесних ушкоджень правоохоронцю

15:10
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Лідеру ГО “Едельвейс” змінили підозру щодо участі в сутичках під час сесії Жмеринської міськради. Тепер Романа Костишина підозрюють не в хуліганстві, а в умисному заподіянні працівникові правоохоронного органу побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень.

Про це повідомив сам Роман Костишин, опублікувавши відповідний документ на своїй сторінці у Фейсбук.

Зауважимо, що санкція статті, за якою Роману Костишину вручили підозру (ч.2 ст. 345 ККУ), передбачає обмеження або позбавлення волі на строк до п’яти років.

Нагадаємо, що йдеться про події 27 лютого, коли у Жмеринці намагались зірвати сесію міської ради.

За словами Юрія Педоса, тодішнього начальника ГУ НП у Вінницькій області, бійку з депутатами та з поліцейськими, які проводили затримання, вчинили молоді люди, віком від 17 до 35 років. Намагаючись зірвати сесію, понад 20 молодиків кидали каміння та димові шашки, пошкодили вхідні двері та меблі в приміщенні, побили вікна.

За попередньою інформацією поліції, під час інциденту постраждало вісім поліцейських та четверо осіб, які вчиняли правопорушення. Також поліцейські встановили, що всі нападники – члени громадського об’єднання “Едельвейс” та “Національні дружини” міста Вінниці. Серед них було й два лідери цих організацій.

Щоправда, “Національні дружини” заявляли, що сутички у Жмеринській міській раді 27 лютого спровокували не їхні представники, а невідомі люди, які намагалися перешкодити “Нацдружинам” потрапити на сесію Жмеринської міськради.

У заяві “Нацдружин” йшлося про те, що на цій сесії мало розглядатися питання про позбавлення повноважень в. о. міського голови, секретаря міськради Юрія Світлака. Місцеві жителі хотіли прийти на засідання, щоб висловити свою позицію з цього приводу, але боялися за свою безпеку і звернулися до “Національних дружин” по захист. А причину такого звернення “Нацдружини” пояснювали так: “Світлак відомий кримінальними методами ведення справ у місті, він регулярно залякує місцевих жителів за допомогою найнятих тітушок”.

 

Стаття 345. Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу.

Частина 2. Умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу чи його близьким родичам побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків  карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Також Роман Костишин опублікував повістку про виклик його на 30 липня в слідче управління ГУ НП у Вінницькій області для проведення слідчих дій у цій справі. Щоправда розірвану.

 

Крім цього правоохоронці вручили лідеру “Едельвейс” ще одне повідомлення про підозру. Цього разу у справі щодо зриву тренінгу “Школа толерантності для журналістів” з питань ЛГБТ. Детальніше про це читайте за ЦИМ посиланням. Відтак, Романа Костишина підозрюють у хуліганстві вчиненому групою осіб (частина 2 статті 296 Кримінального кодексу України).

Стаття 296. Хуліганство
Частина 2. Хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, вчинене групою осіб, карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк до чотирьох років.

 

Читайте також: Працівників Жмеринської міської ради, підозрюваних у хуліганстві, відпустили під домашній арешт

Читайте також: Суд у Вінниці залишив під вартою представника “Едельвейсу”, який брав участь у сутичці в Жмеринці. ФОТО

Читайте також: “Бійку розпочали “тітушки”: “Національні дружини” прокоментували сутички в Жмеринці. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.