Вінницька облрада затвердила перелік дат вшанування пам’яті Героїв національно-визвольної боротьби

17:55
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Депутати Вінницької обласної ради затвердили перелік дат, пов’язаних із визначними подіями національно-визвольної боротьби. Також відповідним рішенням у ці дати рекомендується вивішувати прапор ОУН на адміністративних будівлях та інших організаціях.

Як ідеться на сайті Вінницької облради, на черговій сесії депутати вирішили “рекомендувати підняття на адміністративному будинку Вінницької обласної Ради, а також на будівлях, у яких розташовуються органи місцевого самоврядування, революційного прапора ОУН у дати, пов’язані із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам’яті Героїв національно-визвольної боротьби.”

– Відповідно до частини другої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розуміючи істинну ідеологію червоно-чорного стяга – прапора країни, яка охоплена боротьбою, з нагоди 91-річчя від Дня створення Організації українських націоналістів, враховуючи висновок постійної комісії обласної Ради з питань законності, боротьби з корупцією, люстрації, регламенту та депутатської діяльності.

Як ідеться у дописі, на знак вшанування пам’яті Героїв національно-визвольної боротьби червоно-чорний стяг підіймається в траурному оформленні – у цьому випадку до верхньої частини древка або флагштока прапора прикріплюється чорна стрічка.

Окрім того, депутати обласної Ради рекомендували керівникам організацій та громадських об’єднань Вінниччини вивішувати прапор ОУН на будівлях у дні, затверджені рішенням обласної Ради.

Перелік дат, пов’язаних із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам’яті Героїв національно-визвольної боротьби:

1 січня – день народження голови Проводу ОУН – Степана Бандери;

3 лютого – створення ОУН;

5 березня – річниця з дня смерті генерал-хорунжого, головнокомандувача УПА Романа Шухевича;

21 травня – День пам’яті жертв політичних репресій;

Четверта неділя травня – свято Героїв національно-визвольної боротьби;

14 червня – день народження полковника Армії УНР, команданта УВО, першого голови Проводу українських націоналістів Євгена Коновальця;

30 червня – проголошення Акту відновлення Української держави, день народження генерал-хорунжого, головнокомандувача УПА, голови Секретаріату УГВР Романа Шухевича;

30 липня – створення Української Військової Організації (УВО);

14 жовтня – День захисника України, день створення УПА.

Нагадаємо, що у березні 2018 року Вінницька обласна рада не змогла прийняти рішення про червоно-чорний прапор, адже депутати не змогли зібрати кворум.

У тому ж році схоже рішення прийняли в Івано-Франківську, Житомирі та Львові.

Як пише Радіо Свобода, 16 лютого постійна комісія Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних і міжнародних зв’язків погодила проект рішення «Про використання революційного прапора ОУН на будівлях Київради та районних держадміністрацій», який мали розглянути на пленарному засіданні Київради. Також у лютому рішення пропонували ухвалити в міській раді Кам’янського на Дніпропетровщині. Рішення не ухвалили, а між депутатами була сутичка.

Читайте також: “У нас формула Бандери!”: у Вінниці націоналісти влаштували смолоскипний марш на честь УПА та проти капітуляції. ФОТО, ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.