Сьогодні, 14 липня, у Вінниці відкрилась виставка рослин, де можна придбати не лише звичні кактуси, сукуленти та, наприклад, алое, а й кавове дерево та рослин-хижаків.
Виставка “DIONAEAS” приїхала до нашого міста з Одеси та розмістилась в приміщенні експоцентру Вінницької торгово-промислової палати (вулиця Соборна, 68). Відвідати її можна до 17 липня включно.
Загалом на невеличкій локації представлено близько сотні сукулентів (від 60 гривень), понад 200 видів рослин-хижаків (від 125 до 500 гривень) та ще десятки інших представників флори, якими можна прикрасити власне помешкання.
Як розповіла Vежі власниця колекції, Тетяна, у неї – найбільша кількість рослин-хижаків в Україні. Доглядати за ними не складно: вони харчуються самостійно, а деяким достатньо з’їдати в середньому по кілька комах на рік.
Серед таких рослин є унікальні та рідкісні експонати. Наприклад, це сараценія, яка може жити під водою кілька місяців. А ось більш-менш відомою серед “хижаків” є “Венерина мухоловка“.
– Ось те, що показують у фільмах, нібито “мухоловка” здатна проковтнути людину – то неправда. Вона саме такого розміру, як достатньо для того, аби ловити комах. Це ж не “людиноловка”, чи, наприклад, “котоловка”, – коментує Тетяна.
Серед цікавих рослин-хижаків є ось такі сараценії. Вони мають витягнуті вгору листя зі своєрідним “навісом” вгорі. Як й інші її “родичі”, ця рослина-хижак виділяє нектар, що приваблює комах (при цьому запах не відчутний для людини). Потрапляючи всередину пастки, вони стають здобиччю.
Також тут є “сенсорна” багаторічна рослина мімоза сором’язлива, яка реагує на дотик. Достатньо легенько її потрусити чи торкнутись до неї й вона відразу складає та опускає листя, захищаючись таким чином. За деякий час листя розкривається знову. Один горщик з такою рослиною коштує 100 гривень (у горщику кілька рослин).
Також є кілька видів багаторічної Тілландсії атмосферної – рослини, яка живе та росте майже просто у повітрі. Її достатньо просто інколи зрошувати водою. Розміщуватись вона може у спеціальних міні-кашпо чи у будь-яких ємностях (наприклад, в чарках). Вартість – 140-150 гривень.
Серед іншого є тут так званий “драконячий фрукт” або ж пітахайя. Пітахайя – це загальна назва плоду кількох видів з сімейства кактусових. Тетяна запевнила, що навіть такий маленький кактус вже за кілька років може принести плоди.
Окрім всього зазначеного, на виставці представлено різноманітні види кактусів, алое, кавове дерево та інші рослини. Також можна придбати готові оформлені композиції в скляних ємностях.
Виставку можна відвідати в експоцентрі Вінницької торгово-промислової палати (вулиця Соборна, 68). Вхід – безкоштовний. Години роботи:
– 14 липня – 11.00-18.00
– 15 липня – 10.00-18.30
– 16 липня – 10.00-18.30
– 17 липня – 10.00-16.00.
Фото Марини Сербінович
0
Дякуємо!
Тепер редактори знають.