Локацію “Вінниця в мініатюрі”, що у Центральному парку, доповнили трьома моделями історичних будівель міста. Таким чином їх тепер 15.
Серед нових експонатів – зменшені копії Єзуїтського монастиря (зараз там розташований Державний архів Вінницької області), особняка капітана Длуголенцького (тепер – приміщення Вінницької дитячої художньої школи), а також храму-усипальниці Миколи Пирогова.
Перші два розташовані вздовж огородження з правого боку локації, тож їх навіть можна роздивитися ззовні.
Копію колишнього Єзуїтського монастиря навіть зістарили (подряпинами, сірими плямами тощо), тож виглядає вона й справді, як точна копія.
Натомість модель особняка капітана Длуголенцького виглядає набагато краще за реальну будівлю. Там навіть зробили красиві клумби перед входом, із маленькими різнобарвними квіточками.
Також ця мініатюра дозволяє роздивитися будівлю з усіх боків і якнайповніше оцінити задум архітектора.
Цікаво, що серед експонатів “Вінниці у мініатюрі” поки що відсутній один із головних символів міста – арка на вході до Центрального парку. Оскільки справжній вхід реконструювали (зокрема додали лавки й фонтанчики), очевидно, що його зменшена копія також потребує реконструкції. Це у коментарі журналістам підтвердив й директор Центрального парку Юрій Приймак.
Натомість на місці арки розмістили зменшену копію храму-усипальниці Миколи Пирогова.
Роздивитися цю модель з-за паркану не так просто, адже її відгороджують декоративні насадження з дерев, квітів і зелені. Втім, з середини локації міні будівля виглядає особливо виграшно на їхньому фоні.
Також її цікаво розглядати зблизька через майстерно відтворені деталі: позолочений дзвін, ковані ворота, викладений маленькими цеглинками паркан, маленькі огородження біля могил на території тощо.
Наразі локація “Вінниця в мініатюрі” закрита для відвідувачів, і там ще тривають роботи. Зокрема мають встановити підсвітку нових моделей та інформаційні таблички біля кожної з них.
Також цього року на локації мають встановити ще один об’єкт – копію головного корпусу психіатричної лікарні ім. Ющенка з боковими флігелями. Як відомо, згідно із тендером, вартість усіх чотирьох об’єктів склала щонайбільше 710 тисяч гривень.
Фото Ольги Мірошниченко
Дякуємо!
Тепер редактори знають.