“Немає сенсу щось змінювати”: у міськраді розповіли, чому школа на Поділлі залишиться гімназією

13:30
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Вже восени цього року у Вінниці має бути здана в експлуатацію школа №24, що в житловому кварталі №8 району “Поділля”. Втім зараз існують різні думки з приводу того, який формат навчання повинен мати заклад. 

Заклад є гімназією, в якій зможе навчатися до 1200 дітей з першого до дев’ятого класу. Втім у травні на сайті міських петицій вінничанин (Ігор Семенюк) розмістив звернення, в якому просить, аби навчання в цьому закладі було до 11 класу.

“Ми знаємо, що гімназії до 9-того класу, але така школа в елітному районі й до дев’ятого класу – це не дуже круто” – вважає автор звернення.

 

3 червня було оприлюднено відповідь на петицію. У ній зазначено, що відповідно до статті 35 ЗУ «Про повну загальну середню освіту» визначено типи закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти на певному рівні забезпечують: початкова школа, що забезпечує здобуття початкової освіти; гімназія, що забезпечує здобуття базової середньої освіти; ліцей, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти.

Тобто загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів у переліку немає. Пояснюється, що норми про утворення окремих юридичних осіб закладів загальної освіти різних типів вступають в дію з 1 вересня 2024 року. “Тому більшість шкіл міста будуть реорганізовані у гімназії – заклади середньої освіти І-ІІ ступеня” – йдеться у відповіді.

Що кажуть в департаменті освіти

За поясненням ми звернулися до очільниці департаменту освіти Вінницької міської ради Оксани Яценко.

В коментарі Vежі вона зазначила, що оскільки законами «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту» школи з 1 по 11 класи не передбачені, то невдовзі всі заклади загальної середньої освіти мають бути переформатовані: жоден з них не буде загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів, як це є зараз.

Натомість будуть початкові школи (початкова освіта здобувається протягом чотирьох років), гімназії (базова середня освіта) та ліцеї (профільна середня освіта).

Нові норми вступають в дію з 1 вересня 2024 року. Таким чином, зараз немає сенсу перетворювати гімназію на школу І-ІІІ ступенів, щоб у 2024 знову її переформатовувати відповідно до закону.

– Відповідно до статті 35 ЗУ «Про повну загальну середню освіту» це може бути початкова школа окремо, може бути гімназія, а може бути окремо профільна школа з 10 по 12 класи. Немає в Законі такої школи, як зараз, І-ІІІ ступенів, – пояснює Оксана Яценко. – Який сенс зараз робити одне, потім переробляти всі установчі документи й виганяти дітей через два роки?

Нагадує, що коли в Департаменті освіти міськради вирішували, якою має бути школа №24, зробили необхідний моніторинг потреб мешканців вулиць, які обслуговуватиме заклад.

– Виявилося, що в мікрорайоні Поділля, на території обслуговування теперішньої гімназії №24, мешкає понад 1700 дітей, яким потрібні 1-9 класи (тобто гімназія – авт.). І лише 236 учнів (потребують) 10-11 класів. А гімназія №24 має потужність 1200 учнів. 

Яценко пояснює, що проблема навіть не в тому, що в майбутньому довелося б реорганізовувати школу відповідно до закону.

– Як ми можемо тих дітей, які туди підуть, зараз знову переводити в інші школи? За Законом, в різних мікрорайонах міста будуть створені ліцеї. Вони є двох видів: академічний та професійний. Професійний ліцей – це як ПТУ, який разом з освітою даватиме професію. Академічний – це як зараз школа, де будуть класи з поглибленим вивченням предметів: наприклад буде клас історичний, гуманітарний, технологічний. Там буде створено освітній простір створюватись, будуть відповідні педагогічні кадри та інші умови.

Нагадаємо, будівництво школи в мікрорайоні Поділля розпочалось в грудні 2015 року. У квітні цього року заступник міського голови Вінниці Андрій Очеретний повідомив, що було “здійснено будівництво надземної частини будівлі, стін, перегородок та даху школи, виконано утеплення фасаду, збудовано внутрішні та зовнішні інженерні мережі”.

 

 

Як повідомляла міськрада на початку травня, об’єкт готовий на 80%. Школа має три поверхи, на кожному з яких є відокремлена зона для дітей з 1-го по 3-й клас.

Для молодших класів облаштували рекреаційну зону, санвузли, сходову клітину та окремий вхід в школу. Якщо в першому кварталі цього року будівництво завершать, навчання дітей тут розпочнеться з 1 вересня.

Зазначимо також, що в лютому почався прийом батьків, які мають намір влаштувати своїх дітей на навчання в нову гімназію вже з вересня 2020 року. Для того, щоб отримати консультацію, на прийом можуть приходити й ті, хто зацікавлений у роботі педагогом чи іншим працівником цієї школи.

Зазначимо, що з 1 червня 2020 року почався прийом заяв про зарахування дітей до перших класів закладів загальної середньої освіти комунальної власності Вінницької міської ОТГ. Заяви будуть прийматися впродовж місяця – по 30 червня 2020 року (включно).

Загальна вартість будівництва школи – 169,7 мільйона гривень. Станом на початок травня було профінансовано 110,6 мільйона. З початку цього року роботи поки здійснюються коштом міського бюджету – вже профінансовано 7,7 мільйона. До початку навчального року з бюджету громади на це передбачено ще 14,5 мільйона. Також очікується фінансування на завершення будівництва з Державного фонду регіонального розвитку в розмірі 44,6 мільйона гривень.

Читайте також: “До осені здамо в експлуатацію”: заступник мера показав, як добудовують нову вінницьку гімназію. ФОТО

Читайте також: Почалися консультації з батьками майбутніх учнів та педагогами школи на Поділлі

Читайте також: Не для старшокласників: школу на Поділлі планують зробити гімназією

Читайте також: Як будують нову вінницьку школу: у мережі з’явилося відео процесу будівництва

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.