МОЗ оголосило громадське обговорення умов відновлення роботи перукарень та закладів громадського харчування

18:53
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Карантин в Україні буде продовжено до 22 травня, проте уряд планує запровадити певні пом’якшення з 11 травня.

Сьогодні, 4 травня, Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило для громадського обговорення вимоги до протиепідемічних заходів для перукарень та салонів краси.

У документі написано, що Директорату громадського здоров’я МОЗ України потрібно забезпечити збір та узагальнення зауважень та пропозицій у строк до 11:00 6 травня 2020 року  на електронну адресу [email protected].

Згідно з проектом розпорядження “Про проведення громадського обговорення деяких вимог до протиепідемічних заходів при послабленні карантину”, при організації протиепідемічних заходів салонам краси та перукарням необхідно:

– Організувати проведення температурного скринінгу всіх працівників перед зміною та не допускати до виконання обов’язків працівників з температурою вище 37,2 градусів або з ознаками ГРВІ.

– Прийом клієнтів здійснювати виключно за попереднім записом з проміжком між клієнтами в 15 хвилин. При цьому очікування черги здійснюється поза приміщенням з дотриманням дистанції в 1,5 м.

– Заборонити перебування сторонніх осіб у закладі, за винятком одного з батьків при супроводі дітей або одного супроводжуючого для осіб з інвалідністю.

– Організувати на вході місце для дезінфекції рук.

– Організувати одночасне перебування клієнтів за розрахунком не більше однієї людини на 10 кв. м площі, а між місцями надання послуг забезпечити відстань мінімум два метри.

– Допуск клієнтів дозволяється тільки в масках або респіраторах. Працівники також зобов’язані використовувати медичні маски та одноразові рукавички.

– Проводити дезінфекцію і прибирання після кожного клієнта.

Також перукарні та салони мають забезпечити персонал п’ятиденним запасом засобів індивідуального захисту та дезінфекторів; інформувати клієнтів щодо обмежень, нанести маркування для дотримання дистанції.

Окрім того заклади мають робити вологе прибирання не рідше, ніж кожні дві години та наприкінці зміни.

Також салони краси та перукарні мають відсторонити від роботи працівників, які перебувають у групі ризику.

 

Працівники закладів зобов’язані:

– регулярно мити руки не рідше ніж раз на три години;

– прикривати ніс і рот при кашлі та чханні зігнутою в лікті рукою або одноразовою серветкою;

– утриматися від дотиків руками обличчя;

– утриматися від контактів з особами, у яких є симптоми ГРВІ;

– у випадку появи симптомів самоізолюватись.

Також у проекті розпорядження розписано тимчасові рекомендації для закладів для індивідуального побутового обслуговування населення (пральні, хімчистки, ремонт взуття тощо), для торгівлі непродовольчими товарами, для закладів громадського харчування, при наданні послуг нотаріусами, адвокатами, аудиторами.

Окремо зазначено рекомендації щодо користування деякими зонами відпочинку. З повним текстом документу можна ознайомитись за ЦИМ посиланням.

Підбірку актуальних новин стосовно перебігу карантину та ситуації з коронавірусом на Вінниччині можна переглянути ТУТ.

Читайте також: Коронавірус COVID-19 на Вінниччині. Статистика, карта поширення

Читайте також: “Я вже почав кар’єру барбера”: як вінничани живуть без походів у салони краси в умовах карантину. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.