Вінницькі волонтери, які виготовляють захисні щитки для медиків Вінниччини, днями повезли й в столицю понад сотню засобів захисту. Зокрема щитки передали Управлінню з питань надзвичайних ситуацій Київської міської державної адміністрації.
Також волонтери поділилися зі столичними власниками 3D-принтерів досвідом та особливостями виготовлення цих засобів захисту. Наразі вінничани закликають всіх власників 3D-принтерів долучитись до ініціативи. Загалом за весь час ці волонтери виготовили та передали понад 600 щитків.
Як повідомляє “Вінниця.Суспільне”, щитки на своєму 3D-принтері надрукував волонтер та ініціатор ідеї Андрій Турко. Разом із друзями та знайомими подібним захисним обладнанням забезпечили зокрема лікарні Вінниці та Бару.
Як уточнив у коментарі Vежі один з волонтерів, Ярослав Пашкевич, всього за півтора тижня надрукували та передали для медиків Вінниці понад 150 щитків, а області – понад 200. Друкують саме обідки, а прозорі екрани купують окремо.
Зокрема повністю закрито потребу медиків Бару, яким передали понад 90 щитків. Також засоби захисту отримали Вінницький військовий шпиталь, штаб Повітряних сил, а ще близько 40 щитків передали медикам у зону ООС.
Як йдеться в сюжеті, спершу Андрій Турко передивлявся відео-уроки та змінював налаштування 3D-принтера, щоб отримати потрібний результат. Наразі захисне обладнання для медиків починають друкувати власники 3D-принтерів по всій країні. В тому числі копіюють вироби вінницьких фахівців.
Про потреби лікарень волонтери дізнаються з груп в соціальних мережах та з власних джерел, які повідомляють про потреби напряму. “Замовлень” дуже багато, тож друк захисних щитків триває і вдень, і вночі. Десять обідків друкується близько 5 годин 14 хвилин.
Один з волонтерів, Ярослав Пашкевич, каже:
– Ми не забезпечуємо лікарню повністю, ми даємо (щитків) стільки, скільки потрібно зараз. Потім, по другому колу, ми будемо додавати всі потреби. Тому що якщо готувати все повністю на одну лікарню, тоді ми не встигаємо забезпечувати решту. (…) Єдине, якщо чесно, соромно, коли віддаєш якісь «пластмаски», а тобі лікарі дякують, ледь в ноги не падають.
Собівартість одного щитка – близько 15 гривень. Андрій Турко розповідає про те, що модель проста у використанні, її не потрібно потім якимось чином доробляти, в самому пластику немає отворів. Модель обідка розроблена вінницькими фахівцями.
Друкують їх за кошти благодійників. Безкоштовно 2 кілограми пластику кожному власнику 3D-принтера надає компанія “ЗDplast”. Обмінюють їх на “щиткоїни”, як Андрій Турко жартівливо називає щитки.
– Курс обміну одного кілограма “щиткоїнів” – два кілограми котушок 3D-пластику.
Моделі таких засобів захисту вже почали копіювати в інших регіонах, адже за словами Андрія Турко, друкувати їх на 3D-принтері доволі легко. Відтак волонтери вирушили до столиці, щоб поділитися досвідом з київськими власниками 3D-принтерів.
Допомога волонтерам
Як зазначив у коментарі Vежі Ярослав Пашкевич, наразі у волонтерів є вже вісім 3D-принтерів та “замовлення” на виготовлення 600 щитків (це тільки для міста Вінниця, для області потрібно виготовити близько тисячі щитків).
Волонтери закликають долучитись до виготовлення цих засобів захисту всіх власників 3D-принтерів. Матеріалами обіцяють забезпечити, а досвідом – поділитися.
Окрім цього, до комплектів щитків волонтери додають змінні візори – захисні екрани, що є основою щитка, а також дезінфікуючі засоби. Витрачають кошти й на пальне для доставки щитків. Всі комплекти також обробляють кварцевою лампою.
Найближчим часом волонтери також планують виготовляти для медиків спеціальні засоби для зручного фіксування медичних масок. Пашкевич пояснює, що на відміну від звичайного фіксування за допомогою резинок, що натирають вуха, фіксація буде на потилиці.
Тож волонтери потребують фінансової підтримки для покриття всіх зазначених витрат. Відтак, якщо ви бажаєте допомогти вінницьким волонтерам фінансово, можна переказати кошти на карту “Приват-банку”: 5168 7573 2575 5801 (Ярослав Пашкевич). Також потрібно зазначити, що призначення платежу – “На пластик” (допомога суто на екрани) чи “На волонтерку” (респіратори, антисептики, тощо).
Зв’язатись з волонтерами з приводу потреб, а також для подальшої співпраці можна через їхні фейсбук-сторінки (Ярослав Пашкевич, Андрій Турко, Олександр Лушин) та Фейсбук-групу.
Фото – зі сторінки Андрія Турко та скріншоти з відео “Суспільне. Вінниця”
Дякуємо!
Тепер редактори знають.