hex

array(0) { } ID вашего меню 'Головне' равен 5.
Меню

Політичний карантин: хто з вінницьких нардепів голосував за “анти-Коломойський” закон

23:03
Автор: admin

Оновлено: 28 Травня 2020, в 02:07

Сьогодні у Верховній Раді України поставили черговий рекорд: протягом дня український парламент примудрився провести відразу три позачергові сесії, одна з яких триває й досі. 

На такий безпрецедентний крок Рада пішла з двох головних причин. Перша – необхідність ухвалити закони, які б зупинили поширення коронавірусу в Україні, а також замінити двох “профільних коронавірусних” міністрів – очільника МОЗ та керівника міністерства економіки.

Друга причина – ухвалити закони, які б відкрили шлях до підписання меморандуму з МВФ, який у свою чергу відкриває шлях для отримання Україною чергового кредиту від валютного фонду. В іншому разі державі майже гарантовано загрожує дефолт.

 

Чому це важливо

Попри те, що кадрові ротації в уряді – це завжди політичні та майже завжди – резонансні питання, більшу увагу оглядачів та експертів привертала все ж інша головна причина засідання у Верховній Раді.

Ідеться передусім про ухвалення законопроекту “про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності”. Простіше кажучи – т.зв. “анти-Коломойського” закону, який би на законодавчому рівні забороняв повертати націоналізовані банки попереднім власникам. Ідеться, звичайно, передусім про “Приватбанк”, а прийняття цього закону було однією з головних умов МВФ для отримання країною чергового кредиту.

Другий закон – це закон про землю, який розглядається зараз і може розглядатися до ранку. А перед тим парламент ще мав проголосувати за відставку міністра МОЗ Іллі Ємця та керівника міністерства фінансів Уманського, аби відкрити дорогу для призначення нових міністрів на вакантні посади.

Проте такі важливі питання не стали причиною, аби народні депутати, обрані від Вінниччини, виконали свій депутатський обов’язок і прийшли до парламенту, аби проголосувати. Більшість нардепів, обраних від нашої області по “мажоритарці”, проігнорували позачергові сесії та принципові голосування.

Безпосередньо перед голосуванням – зокрема за “анти-Коломойский” закон – в середовищі журналістів та експертів “гуляла” інформація, що Ігор Валерійович дуже не хотів, аби даний законопроект набрав необхідну кількість голосів. Так, надходила інформація, що олігарх та власник “1+1” стимулював певних народних обранців, аби ті просто не з’явилися у сесійній залі, а відтак – не дали своїх голосів за законопроект. У цьому контексті звучали суми від 40 до 60 тисяч доларів за неявку під купол ВРУ цього дня.

Хто з “вінницьких” прийшов на засідання

На диво, з явкою нардепів, обраних в мажоритарних округах на Вінниччині, цього разу не склалося. Так, вранці в системі “Рада” зареєструвалося лише два з восьми вінницьких “мажоритарників”: Ірина Борзова від “Слуги народу” та Микола Кучер з депутатської групи “За майбутнє”.

Водночас “слуги” Максим Пашковський, Анатолій Драбовський, представники депутатської групи “За майбутнє” Петро Юрчишин, Лариса Білозір, Геннадій Вацак та Олег Мейдич з “Батьківщини” на ранкове засідання не зареєструвалися. Проте забігаючи наперед, слід зазначити, що дехто з не зареєстрованих все ж голосував за показові законодавчі ініціативи.

 

Відставки та призначення міністрів

Спершу депутати розглянули питання відставки старих “нових облич” з посад керівника МОЗ та міністерства фінансів. Так, за звільнення Іллі Ємця та Ігоря Уманського проголосували лише двоє вінницьких мажоритарників – Ірина Борзова та Микола Кучер. Решта “наших” обранців були відсутні під час голосування.

А вже за призначення нових керівників міністерств – Максима Степанова у МОЗ та Сергія Марченка у Мінфін – поведінка “вінницьких” дещо змінилися. Так, до голосів Борзової та Кучера додався голос “за” і від Геннадія Вацака.

Решта нардепів від нашого краю – відсутні.

Голосування за “Анти-Коломойський” закон

Напевно найголовніший законопроект цього дня – це проект Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності”. Сьогодні він був ухвалений не в цілому, а лише “за основу”, що все одно дозволило продемонструвати певні політичні тенденції та наміри окремих депутатів.

Так, за те, щоб “обрубати” Ігорю Коломойському можливість повернути “Приватбанк” у свою власність, а відтак – відкрити шлях до кредиту МВФ, проголосували лише троє з восьми вінницьких народних обранців. Це Ірина Борзова від “Слуги народу”, а також Геннадій Вацак та Микола Кучер із групи “За майбутнє”.

Водночас двоє “слуг” – Пашковський і Драбовський – традиційно були відсутні. Аналогічно як і Петро Юрчишин і Лариса Білозір з групи “За майбутнє” та Олег Мейдич з “Батьківщини”.

Щоправда, нам вдалося дізнатися у народного депутата Максима Пашковського, чому він не зміг виконати свій депутатський обов’язок та бути присутнім на парламентському засіданні. Зі слів Пашковського, зараз він мусить перебувати в самоізоляції, позаяк контактував з інфікованим колегою.

Тож не виключено, що і решта народних депутатів, які не були присутні на цих голосуваннях, також “самоізолювалися” від “анти-Коломойського” законопроекту.

Лишається сподіватися, що “політичний карантин” у них завершиться до того моменту, коли парламент буде розглядати не лише “анти-Коломойський”, а й “антидефолтний” закон вже в цілому.

Ілюстративна фото – eadaily.com

Читайте також: Хто представлятиме Вінниччину в парламенті. ГРАФІКА

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Опубліковані матеріали в розділі "Блоги" є приватною думкою авторів та не завжди збігаються з позицією редакції. Відповідальності за розміщені публікації в розділі "Блоги" редакція видання "Вежа" та ТОВ "ВЕЖА ВІП" не несе
Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.