Як “вінницькі” депутати голосували за новий Кабмін з Аваковим та відставку Рябошапки

20:22
Автор: admin
Become a Patron!

Останні два дні стали турбулентними для українського парламенту, уряду, офісу генерального прокурора та центральної влади країни загалом.

Президентська вертикаль, яка в цій каденції поширюється і на парламент, відправила у відставку свій перший Кабінет міністрів і “на 100% свого” генпрокурора Рябошапку. 

Аналітики і політологи вже висунули масу версій з приводу того, чому Зеленський вирішив зробити подібні рокіровки у своїй монолітній владній команді саме зараз. І наразі основні версії наступні:

Відставка Гончарука, призначення Шмигаля, збереження Авакова і вода до Криму

Падіння особистого рейтингу та рейтингу партії “Слуга народу”, який триває вже кілька місяців поспіль, президент Зеленський зокрема пов’язує з незадовільною роботою уряду. Так, у своєму виступі перед парламентом президент зазначив, що незадоволений масштабами боротьби з корупцією, падінням промисловості, а люди, на його думку, не відчули позитивних результатів роботи Кабміну.

Інша версія – на Зеленського натиснув Ігор Коломойський та інші олігархи, які незадоволені діями Кабміну, зокрема що стосується змін у керівництві “Центренерго”. Прикметно, що у своєму прощальному зверненні до парламенту, вже колишній прем’єр-міністр Гончарук почав саме з питання “Центренерго”.

Проте найбільше питань виникало навколо складу нового Кабінету міністрів.

Так, в уряді “нових облич” стало значно більше представників старої системи влади, зокрема структур, пов’язаних з Рінатом Ахметовим та членів уряду Азарова. Також у новому Кабміні Зеленського залишився “тимчасовий” міністр МВС Арсен Аваков, який залишається на цій посаді з 2014 року, не зважаючи на всі скандали, пов’язані з його міністерством і навіть без огляду на зміни президентів, парламентів та прем’єр-міністрів.

Зрештою, напрямок політичного руху нового уряду продемонстрував новообраний прем’єр-міністр Шмигаль. Він вже на першому ефірі заявив, що Україна має намір подавати воду агресору в окупований Крим.

На це відразу зреагувало громадянське суспільство, зокрема кримські татари. Узагальнено їхня реакція полягала в тому, що подібні дії уряду остаточно закриють питання про повернення Криму до складу України в якості підконтрольної території.

Відставка Рябошапки

Наступного дня Верховна Рада не менш прогнозовано відправила у відставку генерального прокурора Руслана Рябошапку. Для частини проєвропейсько-налаштованого громадянського суспільства ця подія стала ще більш знаковою, ніж припинення повноважень Кабміну Гончарука. Так, Рябошапку називали однією з найбільш незалежних фігур у системі влади Зеленського, наскільки взагалі можна лишатися незалежним в системі тотальної влади.

На користь Рябошапки висувалися аргументи про те, що він нібито не піддався на тиск стосовно відкриття політично вмотивованих проваджень. Водночас не можна забути ситуацію, коли “політично-правовим рішенням” прокуратури  з-під варти до завершення суду були випущені обвинувачені у розстрілах Небесної сотні, а також те, що досі тривають суди над ветеранами та волонтерами, яким “шиють” вбивство Павла Шеремета.

Попри надслабку доказову базу, яка вже майже повністю “розсипалася” в судах, Андрія Антоненка (Riffmaster) та Юлію Кузьменко продовжують тримати під вартою.

З огляду на всі наведені аргументи та факти, голосування за новий уряд та відставку Генерального прокурора однозначно можна вважати виключно політичними рішеннями. Тож особливо цікаво побачити, як проголосували за ці рішення народні депутати, котрі представляють Вінниччину.

Хто в парламенті представляє Вінниччину та як вони голосували? 

Нагадаємо, що після позачергових парламентських виборів, до Верховної Ради України потрапили 10 осіб, так чи інакше пов’язаних з Вінницею та Вінниччино.

Зокрема четверо представляють саме “Слугу народу” (Максим Пашковський, Анатолій Драбовський, Ірина Борзова та Юлія Овчиннікова), стільки ж самовисуванців, які увійшли в депутатську групу “За майбутнє” (Петро Юрчишин, Микола Кучер, Лариса Білозір та Геннадій Вацак), а також представник “Батьківщини” Олег Мейдич і Олександра Устінова з “Голосу”.

Під час голосування за новий склад Кабінету міністрів на чолі з Денисом Шмигалем та Арсеном Аваковим у складі, вінницькі нардепи голосували переважно згідно з рішенням власних фракцій.

Так, підтримати Шмигаля та Авакова в складі уряду вирішили Максим Пашковський, Анатолій Драбовський, Ірина Борзова та Юлія Овчиннікова зі “Слуги народу”, а також всі самовисуванці – Лариса Білозір, Микола Кучер, Геннадій Вацак і Петро Юрчишин. Утримався лише Олег Мейдич з “Батьківщини”, а Олександра Устінова з “Голосу” була відсутня під час голосування.

Майже аналогічна картина виявилася під час голосування за відставку Рябошапки. Так само за відставку “100% людини Зеленського” проголосували “слуги” Пашковський, Драбовський, Борзова та Овчиннікова. Більшість вінницьких самовисуванців також вирішили усунути Рябошапку з посади – Білозір, Кучер та Юрчишин. А ось Вацак під час голосування був відсутній.

Так само вирішила не брати участь в цьому голосуванні представниця “Голосу” Устінова, а Мейдич з “Батьківщини” – знову утримався.

Як видно, навіть мажоритарники, які за визначенням мали би мати більш незалежну позицію від решти членів та членкинь фракції, обраних за партійними списками, дотримуються загальної партійної лінії.

З цього можна зробити висновок, що вказані вище депутати, які підтримали Шмигаля і Авакова в Кабміні, ретранслюють думку своїх виборців про доречність постачання води в окупований Крим, а також задоволення людьми діяльністю Авакова на посту голови МВС за останні шість років.

Та чи насправді виборці віддали свої голоси саме за це?

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.