«Мистецтво, обпалене війною»: у Вінниці показали картини на уламках ящиків від боєприпасів. ФОТО

8:02
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінницькому національному технічному університеті відкрилась виставка картин «Мистецтво, обпалене війною». Замість традиційного полотна – фрагменти ящиків боєприпасів. 

Виставка картин відкрилась ще наприкінці лютого. У культурно-мистецькому і просвітницькому центрі Вінницького технічного університету презентували виставку робіт ветеранів батальйону «Айдар» Руслана Кашаюка та Світлани Логуш-Луців.

Унікальність робіт Світлани полягає в тому, що вони виконані на особливому полотні – на фрагментах ящиків боєприпасів, повідомляє «Армія Inform».

– Це дійсно вражає, особливо коли розумієш, що майстриня писала їх не на мирних пленерах, не в художній майстерні, де світло падає під правильним кутом, а саме на фронті, при світлі каганців, у зруйнованих будівлях, окопах, бліндажах і просто неба між боями, – розповіла Світлана Воловодюк, заступниця директора Культурно-мистецького і просвітницького центру.

– І це не просто портрети й сюжетні замальовки. На цих дошках зображено людські переживання, думки, мрії та сподівання. І, що особливо важливо: на цих дошках задокументовано шмат нашої новітньої історії, яка має назву російсько-українська війна. Тому так важливо виставляти такі роботи у навчальних закладах, щоб наші студенти бачили війну не лише через екран гаджетів, а й через мистецтво.

На виставці також показали роботи Руслана Кашаюка під назвою «Добровольці батальйону «Айдар». Це серія картин, на яких зображені живі та загиблі бійці цього підрозділу. Сам автор родом із Луцька. Він брав активну участь у Революції Гідності, на фронт пішов добровольцем, був снайпером у батальйоні «Айдар». На війні зазнав три контузії та черепно-мозкову травму. Вже під час лікування Руслан почав оздоблювати ікони бісером, згодом викладати цілі картини, які він дарує друзям, волонтерам, бійцям та виставляє на благодійний продаж.

Загалом Руслан Кашаюк є автором десятків бісерних робіт, двох списків ікон, картин на дереві, полотні та на склі. Його роботи експонувалися на виставках у Бельгії, Швейцарії, Україні. Брав участь в «Іграх нескорених» у 2019 році.

На відкриття виставки запросили студентів ВНТУ. Додамо, що п’ятеро випускників цього закладу загинули на війні, захищаючи Україну.

Наприкінці заходу всі охочі могли написати побажання бійцям, які захищають Україну на Сході. Прапор зі словами підтримки волонтери мали передати на передову.

Виставка картин у стінах технічного університету триватиме до 14 березня.

Фото – Армія Inform