У Вінниці чотирьом учасникам АТО/ООС виділили землю для індивідуального житлового будівництва. Йдеться про земельні ділянки поблизу ставу Поділля (Вишенського озера).
Відповідне рішення підтримали 28 лютого під час сесії Вінницької міської ради. “За” проголосувало 37 депутатів. Таким чином виділено три земельні ділянки по 10 соток та одну – на 8 соток.
Міський голова Вінниці Сергій Моргунов зазначив:
– З 2015 року, враховуючи щільність забудови та наявність вільних земельних ділянок, виділили 335 земельних ділянок. Крім того, в нас була домовленість з Агрономічним. Скільки ми вже там виділили, 700? – звернувся міський голова до директора Департаменту земельних ресурсів Сергія Кушнірчука.
– По Агрономічному: з 898 земельних ділянок 609 земельних ділянок передбачені учасникам АТО, ще 64 ділянки – для членів сім’ї загиблого та інвалідів 1-ї та 2-ї групи, – розповів Кушнірчук.
З 335 виділених ділянок (станом на кінець 2019 року) 298 ділянок передали для житлового будівництва, 14 – для садівництва та ще 23 – для будівництва індивідуальних гаражів.
За словами Кушнірчука, станом на сьогодні з реєстрацією в місті Вінниці обліковується понад 3 800 учасників бойових дій (вже звернулись з відповідними документами на отримання землі). Загальна черга станом на сьогодні – 11 тисяч 41 громадянин.
На сайті міської ради є спеціальний електронний реєстр учасників бойових дій Вінниці, які перебувають у черзі на отримання ділянки. У цьому реєстрі нараховується 3 тисячі 568 осіб.
До реєстрів учасників бойових дій АТО (ООС), вносяться ті учасники бойових дій АТО (ООС), які надали повний пакет документів та на підставі включення заяви до списку бажаючих на отримання вільної земельної ділянки «Учасники бойових дій».
У разі відсутності посвідчення учасника бойових дій, реєстрація здійснюється тільки до списку бажаючих на отримання вільної земельної ділянки «Військовослужбовці» з приміткою учасник бойових дій АТО (на підставі довідки про безпосередню участь в АТО (ООС), а до реєстрів учасників бойових дій АТО (ООС) вносять виключно з моменту подання посвідчення УБД, без перенесення до списку бажаючих «Учасники бойових дій».
Нагадаємо також, що напередодні питання про виділення земельних ділянок обговорили на засіданні профільної депутатської комісії з питань містобудування, будівництва, земельних відносин та охорони природи. На засідання зокрема зазначили, що питання виділення земельних ділянок мало бути розглянуте на сесії раніше.
Проте, за словами Сергія Кушнірука, у зв’язку з “різного роду інформацією в ЗМІ” питання було зняте. Зокрема йдеться про питання з приводу того, чи перебувають ці земельні ділянки на землях природоохоронного фонду.
Варто зазначити, що ці чотири земельні ділянки розташовані поряд і, справді – близько до ставу Поділля (Вишенського озера). Однак, зі слів Сергій Кушнірука, ці ділянки межують із прибережно-захисною смугою, а не розташовані на ній.
Сергій Кушнірчук також зазначив, що розроблені на замовлення цих громадян проекти землеустрою погоджені відповідними органами, земельні ділянки сформовані, клопотання про затвердження таких проектів розглянуто у встановленому порядку.
Разом із тим зазначимо, що дехто вбачав порушення у виділенні ділянок захисникам. Наприклад, нардеп від “Слуги народу” Максим Пашковський написав у Фейсбук, що ним було ініційовано круглий стіл щодо “виділення земельних ділянок з порушенням чинного законодавства у Вінниці”.
“Основною його метою було запобігання скоєнню злочинів в сфері земельних відносин між владою та громадою Вінниці, привернення уваги правоохоронних та антикорупційних органів до діяльності окремих чиновників ВМР, що має ознаки злочину, а також ознайомлення вінничан з кричущими фактами порушення закону та зловживання владою при розподілі земель з фонду комунальної власності.
Висновок один – діалог відбувся” – написав Пашковський.
Він висловив подяку підтримку двом нардепам від “слуги” та прокуратурі та особисто прокурору Вінницької області Костянтину Мерімеріну, екологічній інспекції.
“Як підсумок зустрічі, передали спільне звернення народних депутатів України до начальника Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, в якому попросили призупинити виділення земель до моменту перевірки самою ж інспекцію всієї технічної документації” – написав Пашковський.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.