У Ладижинському дитячому будинку-інтернаті “Троянда”, що на Вінниччині, підопічна отримала термічні опіки під час купання у ванні. За цим фактом поліція відкрила кримінальне провадження.
Про це сьогодні, 24 лютого, повідомили на сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Зазначається, що жінка, хвора на ДЦП, отримала термічні опіки правої ноги та лівої стопи через недбалість санітарки закладу. Відомо також, що 41-річну потерпілу госпіталізували до опікового відділення Вінницької обласної клінічної лікарні імені Пирогова.
За повідомленням Людмили Головашич, депутатки Вінницької облради, цей випадок трапився ще на початку лютого.
Працівники закладу, замість того, щоб помити людину, поклали її у ванну, ввімкнули воду і кудись пішли. Коли повернулись, побачили, що вона лежить в дуже гарячій воді. Людину витягли, одягнули і залишили. Лише наступного дня інша зміна викликала “швидку”, до попеченого тіла прилип одяг. Лікарі “швидкої” забрали підопічну інтернату в лікарню з 30% опіками тіла, – розповіла пані Людмила журналістам “Вінниця.info”.
Наразі повідомляється, що стан здоров’я підопічної задовільний.
Відомо також, що санітарку, яка купала потерпілу жінку, звільнили, а медичній сестрі оголосили догану. Про це представникам Офісу Омбудсмана повідомили працівники Ладижинського будинку-інтернату.
За ознаками кримінального правопорушення, передбаченого статтею 128 Кримінального кодексу України (необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження) правоохоронці розпочали досудове розслідування. За це передбачено покарання у вигляді громадських робіт на строк від 150 до 240 годин або виправних робіт на строк до двох років, або обмеження волі на строк до двох років (джерело – zakon.rada.gov.ua).
Крім цього повідомляється, що представник Уповноваженого буде ініціювати проведення Вінницькою облдержадміністрацією службового розслідування за вказаним фактом.
Наразі ситуація перебуває на контролі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Інтернат створений з метою забезпечення постійного проживання дітей віком від 4 до 18 років у відділеннях IV профілю та осіб з інвалідністю віком до 35 років з порушеннями фізичного, інтелектуального розвитку та психічними розладами, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, освітніх послуг, комплексу реабілітаційних заходів і згідно з медичним висновком не мають протипоказань для перебування в зазначеній установі. У закладі є два відділення:
1) IV профілю – для вихованців з глибокою розумовою відсталістю та/або психічними розладами, які мають складні фізичні вади та потребують паліативного догляду, не можуть самостійно пересуватись (або пересуваються з утрудненням) та самообслуговуватись (змішані за статтю);
2) молодіжне – для перебування інвалідів віком від 18 до 35 років (дівчата і хлопці) – інваліди першої і другої груп з психоневрологічними захворюваннями, яким за станом здоров’я не протипоказане перебування у молодіжному відділенні будинку-інтернату, незалежно від наявності батьків, опікунів (піклувальників) або родичів, зобов’язаних їх утримувати за законом.
Фото – ombudsman.gov.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.