Для вінницьких медиків провели навчання, як протидіяти коронавірусу

9:11
Автор: Vежа
Become a Patron!

18 та 19 лютого для вінницьких медиків проведено навчання щодо алгоритму дій при виявленні особи з підозрою на захворювання коронавірусною хворобою.

Про це повідомляється на офіційному сайті “Вінницького обласного центру МОЗ України”. Як йдеться в повідомленні, навчання проводили для медичних працівників екстреної медичної допомоги, інфекційних відділень МКЛ№1 м. Вінниці та обласної клінічної дитячої інфекційної лікарні.

Окрім того медиків вчили алгоритму забору зразків матеріалів від таких осіб і вимог щодо їх доставки у вірусологічну лабораторію

Нагадаємо, що раніше на Вінниччині визначили лікарні, які можуть прийняти хворих на коронавірус: це перша міська клінічна лікарня та дитяча обласна інфекційна лікарня

– Наразі в області працює комісія з питання коронавірусу. На сьогодні відпрацьовані маршрути пацієнтів екстреної медичної допомоги та інструкції для  лікарів “екстренки”, у разі виклику, пов’язаного з підозрою коронавірусу. Є дві лікарні, готові прийняти пацієнтів, у разі виявлення в них коронавірусу – перша міська клінічна лікарня, де у наявності 60 ліжок, а також дитяча обласна інфекційна лікарня, де також є 60 ліжок. В цих двох лікарнях у наявності спецодяг. Крім того, ми співпрацюємо з державним лабораторним центром, який замовив на рівні держави спеціальні засоби захисту, в тому числі костюми, рукавички, маски, які також будуть надані в наші лікарні, — розповіла очільниця департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Грабович.

Ще раніше пані Грабович заявила, що в області є необхідні ліки, аби боротися з хворобою:

– Лікування стандартне: це дуже сильні противірусні препарати, якими ми зараз лікуємо СНІД, гепатити. Якщо приєднується інфекція — це антибіотики, звісно, та імуномодулятори. Так що нічого нестандартного в лікуванні немає, — пояснює Людмила Грабович. – Ще один мінус — цей коронавірус дає серйозні ускладнення.  На сьогодні в Україні є наказ Президента про посилений санітарно-епідеміологічний нагляд. Поки що у нас ситуація стабільна: «Софосбувір», яким лікуємо гепатит С, у нас є, «Таміфлю» є, антибіотики четвертого покоління є. Тому, в принципі, я вважаю, що ми готові. Але ситуації бувають різні.

Зазначимо, що вчора ввечері в мережі почали поширювати непідтверджену інформацію про нібито наміри літака з українськими громадянами з Уханю сісти у вінницькому аеропорту. Наразі ж відомо, що літак з Уханю, який мав приземлитися вранці в Борисполі, змінив курс на Харків.

Самих постраждалих звідти, за інформацією ЗМІ, планують везти на Полтавщину.