Вже понад два місяці у Вінниці працюють інспектори з паркування. Для більшості вінничан ряди авто вздовж тротуарів не є дивиною, тож 16 тисяч виявлених за два місяці порушень, якщо задуматись, не є “космічною”.
Vежа вирішила знайти найкращі місця для паркування в центрі міста та перевірити, з чим пов’язана така кількість порушень: лінощами водіїв при пошуку легальних місць для паркування чи все ж таки нестачею паркомісць. Для більшої об’єктивності, ми робили цей огляд в розпал робочого дня.
Понад 27 парковок – близько 100 вільних паркомісць
Як виявилось, на 27 загальнодоступних автостоянок в сумі було 679 паркомісць. З них 109 виявились вільними. Здавалося б, понад 16% паркомісць в центрі водії не займають, що мало б свідчити про те, що простору для власників авто вдосталь. Однак це не так – одразу з декількох причин.
Натисніть на зображення, щоб збільшити
По-перше, кількість припаркованих автомобілів місцями вдвічі перевищувала кількість паркомісць на конкретній автостоянці та, щонайменше, втричі – загалом в центрі міста.
Наприклад, фактично вся вулиця Визволення (біля Вінницького апеляційного суду) під час нашого візиту була автостоянкою. А от розташованих на ній паркомісць було лише 28.
Вулиця Визволення. Авто до самого низу не на паркомісцях
По-друге, 87 з вільних паркомісць у центрі розташовані всього на п’яти автостоянках, дві з яких є платними. Тобто, там ви, вірогідно, зможете гарантовано залишити автомобіль на стоянку, однак виникає питання, чи буде зручно звідти пішки діставатись до кінцевого пункту призначення.
По-третє, на багатьох з решти автостоянок під час нашого візиту було всього 1-2 вільних місця. Тому, думається, водії просто не хочуть ризикувати втратою часу, відвідуючи такі майже заповнені парковки, наперед здогадуючись, що місця там не буде.
Як наслідок, деякі вулиці переповнені настільки, що окремі водії залишають свої засоби пересування не тільки на проїжджій частині вздовж дороги, але й на самих тротуарах, заважаючи руху пішоходів. Краща ситуація на вулицях настільки вузьких, що незаконна стоянка унеможливить або ускладнить рух по ній.
Найкращі місця для паркування
Багато безкоштовних паркомісць, де можна законно залишити авто, є на ділянці вулиці Артинова (від вулиці Соборної до Гоголя). Тут 13 з 69 місць були вільними. Ще більше простору на частині вулиці Магістратської (вздовж міського парку, від 86 до 116 будинку) – там були вільними 34 з 62 місць.
вулиця Магістратська
Ще одна безкоштовна автостоянка розташована за Вінницькою обласною філармонією, на вул. Хмельницьке шосе, 7. З 72 паркомісць вільними були щонайменше 10. Розмітки паркомісць тут немає, тому визначити точну кількість паркомісць було досить складно.
Серед платних парковок в центрі міста працюють лише дві – в тому ж таки Центральному міському парку та за готелем “Поділля”(вул. Пушкіна, 4).
Зокрема, в парку виявились вільними 21 з 23 місць. Тут вартість одного дня перебування авто, якщо вірити прайсу, складає всього 8 гривень для легкової машини та 10 гривень для вантажівки, автобуса чи мікроавтобуса.
Парковка біля готелю “Поділля”
На парковці за готелем “Поділля” вартість одного дня стоянки для легкового автомобіля складає 30 гривень. Місячний абонемент коштує 600 гривень. І хоча на обох платних автостоянках є пости охорони, під час нашого візиту самих охоронців не було.
Ще один платний паркінг над ТЦ “SkyPark” наразі перебуває на ремонті. Охорона зазначає, що відкрити його планують за місяць-півтора, тому наразі кількість паркомісць та вартість невідома.
Місця для водіїв з інвалідністю та таксистів
Міська влада, здавалося б, не забуває про паркувальні місця для осіб з інвалідністю: якщо вірити мапі, в центрі міста можна знайти близько 30 таких місць. Однак, як виявилось, абсолютну більшість з них насправді важко відшукати.
Відповідні позначки про спеціальні паркомісця здебільшого роблять лише на асфальті, а недобросовісні автомобілісти просто стають на таке “вільне” місце, прикриваючи такі знаки. Так, серед усіх зайнятих паркомісць для людей з інвалідністю ми помітили лише одного автомобіліста з відповідною наклейкою на авто.
Водночас, лише близько п’яти таких місць на загальнодоступних автостоянках були вільними. До речі, схожа ситуація склалась і з місцями для таксі – з 20 місць для таксі (на вул. Грушевського та Гоголя) всі виявились зайнятими автівками без “шашок”.
Список перевірених парковок та співвідношення кількості вільних паркомісць до загальної кількості
1. вул. Магістратська, 2 (біля Вінницяобленерго) – 3/16 вільні.
2. вул. Петра Могили – 2/13 вільні.
3. вул. Визволення, 10 (напроти Вінницького апеляційного суду) – 0/28 вільні.
4. вул. Соборна, 8 (біля “Cloud”) – 0/12 вільні.
5. вул. Грушевського, від 2 до 24 буд. 0/42 вільні.
6. Платний паркінг ТЦ “SkyPark” – на ремонті.
7. вул. Оводова, від 6 до 18 буд. – 0/23 вільні.
8. вул. Артинова від 2 до 4 буд. – 1/13 вільні.
9. вул. Артинова від 6 до 16 буд. – 0/38 вільні.
10. вул. Артинова від 22 до 46 буд. (від вул. Соборної до вул. Гоголя) – 13/69 вільні. Єдина парковка у списку із заправкою для електрокарів.
11. вул. Грушевського, від 50 до 66 буд. – 3/46 вільні.
12. Платна парковка в Центральному міському парку – 21/24 вільні.
13. вул. Магістратська, 158 (біля “Park Tower”) – 0/8 вільні.
14. вул. Пирогова, 4 (за “Країною квітів”) – 0/11 вільні.
15. вул. Гоголя, 1 – 0/10 вільні.
16. вул. Театральна від 21 до 43 буд. – 2/19 вільні.
17. провулок Верещагіна (біля театру ім. Садовського) – 1/19 вільні.
18. Платна парковка за готелем “Поділля” (вул. Пушкіна, 4 ) – 9/30 вільні.
19. Парковка Вінницької міської ради – 0/50 вільні.
20. вул. Соборна, 55 (біля Макдональдсу) 2/9 вільні.
21. вул. Соловйова – 0/11 вільні.
22. вул. Кропивницького – 1/21 вільні.
23. вул. Мури від по 12 буд. 1/15 вільні.
24. вул. Соборна, 17 – 1/6 вільні.
25. вул. Соборна, 1 (біля Авангарду) – 5/12 вільні. Вільних місць було би більше, якби деякі водії не займали одразу 2 місця.
26. вул. Магістратська від 86 до 116 буд. (вздовж міського парку) – 34/62 вільні. Паркомісця розташовані лише з однієї сторони дороги, тож аби припаркуватись, потрібно проїхати до місця розвороту.
27. вул. Хмельницьке шосе, 7 (за Вінницькою обласною філармонією) – 10/72 вільні.
Цей список не є вичерпним – якщо керуватись мапою на сайті Вінницької міської ради, парковок в центрі міста є близько 35-ти. Однак решта стоянок або призначена для працівників чи мешканців найближчих будівель, або є відносно малими (до 5 місць). Крім цього, ми не враховували не нанесені на мапу автостоянки.
Поради наостанок
Ми нагадуємо водіям, що вже з 25 лютого автомобілістів міста будуть штрафувати за неправильно припарковані автомобілі. Сума штрафу складе від 255 до 510 гривень.
Також міська рада вже невдовзі придбає евакуатор: він забиратиме на штрафмайданчик автомобілі, які суттєво перешкоджають дорожньому руху або створює загрозу безпеці руху.
А саме, автомобіль евакуюють, якщо він стоїть на:
– проїжджій частині в другому ряду,
– залізничних переїздах, трамвайних коліях,
– мосту,
– пішохідних переходах,
– на виїзді з прилеглих територій,
– на смузі громадського транспорту.
Тому закликаємо водіїв не порушувати правила дорожнього руху та залишати власний автомобіль у відведених для цього місцях. Якщо ви їх звісно знайдете не зайнятими.
Фото – Ольги Мірошниченко та автора, графіка – Віталія Мельника
Дякуємо!
Тепер редактори знають.