У Вінниці 8 лютого відзначили Всесвітній день хіджабу. На нього завітали мусульманки різних країн, які мешкають у Вінниці, а також вінничанки, які не сповідують іслам. Вони приміряли східний дизайнерський одяг, знайомились із прикрасами мусульманських жінок та брали участь у різних майстер-класах.
Мета такого заходу – розвіяти міфи й упередження щодо становища жінки в мусульманському суспільстві, а також побороти стереотип, що хустка – це ознака “пригнічення” чи навіть “безправності”.
Саме з цих причин у світі почали відзначати День хіджабу, і саме тому девіз заходу у Вінниці звучав так: “Хіджаб – моє право, мій захист, мій свідомий вибір”.
Попри те, що “хіджаб” – це дещо ширше поняття (позначає цілісний образ з різних елементів одягу), ним заведено називати лише хустку, якою покривають голову.
Самі ж учасниці заходу пояснили, що хіджаб одягають для того, щоб “мати захист від сторонніх поглядів, і бути красивою тільки для свого обранця”. Саме тому, як зазначили у сюжеті телеканалу “Віта”, “колір та довжину волосся цих жінок знають тільки їхні чоловіки”, адже поза домом вони носять хіджаб.
Для цих жінок головне – не спокушати.
Мене питали: ти одружилася, а потім одягла хіджаб? Я кажу – ні: я спершу одягла хіджаб, а через два роки одружилася… – розповіла Наталія Хабібутдинова, організаторка Дня хіджабу у Вінниці, напівтатарка за національністю. – Мусульманка – це як перлина. Вдома ми знімаємо хіджаб, можемо зробити зачіску, можемо зробити (для свого чоловіка) макіяж, пофарбувати волосся….
У сюжеті також зазначили, що хіджаби можуть бути на всі випадки життя: повсякденні, ділові, святкові. Так, наприклад, вінничанка Неля Короткова носить хіджаб уже 15 років і каже, що має в гардеробі близько 30 варіантів.
Нафіса Розієва, вінницька дизайнерка, яка також була присутня на заході, розповіла, що шиє хіджаби і переважно не “звичайні речі”, а сукні. Втім, з її слів, у неї замовляють навіть спортивні костюми, адже жінки, наприклад, хочуть трохи довші кофти, щоб краще закривати тіло, аби почуватися більш вільно.
На заході були присутні жінки інших віросповідань, яких також запрошували, – на знак солідарності з мусульманками (щоб підтримати їхнє право обирати одяг згідно з приписами своєї релігії).
Всі думають, якщо приймаєш Іслам, одразу потрібно одягати хустку. Насправді – ні. Це приходить з часом, – розповіла жінка, яка, яка пов’язувала хіджаб усім охочим гостям заходу.
Окрім майстер-класу з різних способів зав’язування хіджабу, присутні жінки могли розписати руки хною, поспілкуватися одна з одною, ближче ознайомитися з культурою Ісламу та його традиціями тощо.
Натомість чоловіків на цьому заході було мало – лише ті, які одружені з мусульманками. І для своїх дружин на цьому заході вони виконали традиційний арабський танець.
А наприкінці для усіх присутніх влаштували чаювання.
Всесвітній день хіджабу відзначають щорічно 1 лютого, починаючи з 2013 року (у Вінниці дату цьогоріч довелось перенести на 8 лютого – авт). Первинною причиною організації свята стало привернення уваги суспільства до прагнення послідовниць ісламу безперешкодно дотримуватись релігійних приписів, а також боротися з дискримінацією за світоглядними переконаннями та етнічним походженням.
_
Наразі Всесвітній день хіджабу допомагає боротися зі стереотипами та упередженнями щодо ісламу та мусульманок через роз’яснення, здебільшого немусульманам, суті традиційного вбрання послідовниць ісламу (джерело – islam.in.ua).
Відео – телеканал “Віта”
Фото – зі сторінки “Мечеть, Ісламський культурний центр “Аль Ісра” у Фейсбук
Дякуємо!
Тепер редактори знають.