У студентському Коворкінг-центрі ДонНУ імені Василя Стуса підбивають підсумки Першої Всеукраїнської школи публічної політики та адміністрування, а також презентують новий проект університету – Школу молодого посадовця.
Серед тих, хто зібрався 4 лютого у новенькому Коворкінг-центрі і політичний істеблішмент Вінниччини, і учасники, і тренери, і керівники проекту, і адміністрація університету, і ділові партнери, і журналісти.
Перша Всеукраїнська школа публічної політики та адміністрування – це спільна освітня програма ДонНУ імені Василя Стуса та Ужгородського національного університету, яка тривала 3 місяці. З 89 мотиваційних листів, які були надіслані, було відібрано 15 найкращих.
З 29 жовтня по 28 січня відбулось 12 тренінгових субот. Програма школи була розроблена так, що вміщала в себе політологію, державне управління, менеджмент, маркетинг, право та публічне адміністрування.
Впродовж навчання слухачі отримали навички виступу та аналізу публічної промови. Порівнювали соціальний імідж Дональда Трампа та Гілларі Клінтон. За допомогою дискурс-аналізу розібрали новорічне поздоровлення Петра Порошенка. Познайомились з поняттям «медіація». Дізнались про ефективність виборчих систем. Вчились вести перемовини з громадськими організаціями.
- Нам дуже хотілось внести свою долю професіоналізму в розбудову територіальної громади, в розвиток управлінських функцій громади і допомогти управлінському рівню Вінниччини. Для того були запрошені експерти-практики та академічні науковці, – розповідає керівник проекту, проректор університету Тетяна Нагорняк.
Проект вдалось реалізувати в рамках напряму «Інноваційні форми внутрішньої академічної мобільності» проекту «Європейський розвиток ДонНУ у Вінниці – 2016» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та «Інституту соціальних досліджень та політичного аналізу».
Організатори заходу підготували цікаву статистику про Школу публічної політики та адміністрування:
– слухачі Школи прослухали 72 години цікавих та корисних тренінгів від 22 спікерів з різних міст України;
– сторінка Школи у Фейсбуці сподобалась близько 400 користувачам мережі;
– за час роботи Школи було вироблено понад 100 гігабайт відеоконтенту, використано близько 100 аркушів паперу для фліпчарту, а протягом перерв випито 80 літрів кави!
-
Умови викладання були невимушеними, теорія не розходилась з практикою. Під час кави-перерви можна було поспілкуватись з Павлом Шереметою про його досвід управління в міністерстві економіки або подискутувати з Олександром Клюжевим про недоліки виборчої системи на місцевих виборах, – розповідає слухач Школи публічної політики Владислав Каплуненко.
Слухачі отримали сертифікати про закінчення школи. У відповідь вручили невеличкий подарунок керівникам проекту – торт із зображенням емблеми школи та пам’ятний сертифікат.
Організатори повідомили, що планують розпочати другу Всеукраїнську школу публічної політики та адміністрування на початку жовтня.
Також, була представлена наступна освітня програма університету – Школа молодого посадовця. Це спільний проект ДонНУ імені Василя Стуса та Вінницької міської ради, який реалізується в межах соціальної відповідальності партнерів перед місцевою громадою за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва Deutsche Gessellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH
- Буде відібрано 25-30 слухачів, які надішлють найкращі мотиваційні листи. Це можуть бути люди до 35 років. Після лекційних занять буде практика в департаменті, де ми будемо розглядати конкретні кейси, конкретні задачі. Після того найкращих слухачів школи на конкурсних основах буде прийнято до Департаменту економіки і інвестицій або в інші департаменти міської ради, – повідомив директор департаменту економіки і інвестицій Віталій Погосян.
Реєстрація триватиме до 20-го лютого. В період з 20-го лютого і до 11-го березня будуть відбуватись співбесіди з людьми, яких буде відібрано за мотиваційними листами. Повна вартість навчання становить – 6 тисяч гривень (за 3 місяці). Але організатори повідомляють, що покриття вартості навчання у розмірі 5 тисяч гривень покриває GIZ. Тобто вартість для слухачів буде складати – тисячу гривень (за 3 місяці).
Зареєструватись можна за посиланням. Деталі за телефоном: +38 063 213 49 46 – Юлія.
-
В нас дуже багато молоді, яка прагне долучатись до змін, які сьогодні відбуваються, але вони не знають яким чином. Тому молоді люди, приходячи на навчання, в Школу молодого посадовця зможуть отримати необхідні знання, – прокоментував директор департаменту економіки і інвестицій Віталій Погосян.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.