Кілька сотень представників профспілок 30 січня у Вінниці вийшли на попереджувальну акцію, протестуючи проти можливого ухвалення нового трудового законодавства. Профспілки вважають проект нового трудового кодексу таким, що обмежує їхні права та вимагають відставки профільного міністра Мілованова.
Мітинг проти ухвалення трудового кодексу біля вінницького Будинку профспілок на Хмельницькому шосе мав розпочатися об 11:00, тож вже з десятої години його учасники почали збиратися на невеликому майданчику перед Будинком профспілок.
Цікаво, що якогось організованого підвозу мітингарів автор не помітив: люди з’їжджалися до місця проведення громадським транспортом невеликими групами. У трамваї можна було почути, як активісти впізнавали один одного у вагонах і називали себе “протестантами”. Виявилося, що дехто приїхав на мітинг аж із Томашполя.
Вже за кілька хвилин до початку акції під стінами Будинку профспілок почали майоріти прапори профспілок та встановили мікрофони для спікерів. Учасники акції стали напівколом до Будинку профспілок в очікуванні виступів координаторів акції. У цей час голова вінницького осередку Федерації профспілок України Микола Колесник пояснює журналістам, чому власне зібрали мітинг:
“Це хвиля гніву, яка сьогодні проходить не лише по Вінниці, але й в усіх обласних центрах. Країна стає на захист людини найманої праці”, – каже пан Колесник
– Кабінет міністрів порушує більшість наших прав і порядків, які існували між роботодавцем, робітником, владою та профспілками. Уряд хоче “лібералізувати” трудове законодавство на користь роботодавця, фактично перетворюючи найманого працівника на раба, – стверджує спікер акції протесту та заявляє, що згідно з новим трудовим законодавством, яке планує ухвалити влада, права робітника скорочуються практично втричі.
Микола Колесник пояснює, що нове трудове законодавство фактично усуває профспілки та державу зі стосунків між працедавцем та робітником. На думку представника профспілки, це дозволить роботодавцю ставити кабальні умови для робітників. “В умовах безгрошів’я та безвиході, працівники будуть погоджуватися на будь-які умови. Або ж ще більш масово поїдуть працювати за кордон. А це вже питання національної безпеки”, – вважає Колесник.
Учасник мітингу наголошує на тому, що згідно з проектом нового трудового кодексу, держава практично знімає з себе відповідальність за соціальні гарантії для працівників.
З ним погоджуються й інші спікери мітингу, зокрема представники вінницького агрегатного заводу та навіть обласного управління культури. Учасники мітингу кажуть, що їхні вимоги підтримує і місцева влада.
– Чому з нами так поводяться? Невже влада не знає, що ми також платники податків, що ми також виборці? Кожен з нас – маленька крапля, але з крапель складається море! – говорить одна з виступаючих.
Серед інших вимог мітингу – вимога відставки нинішнього міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, а також голови профільного парламентського комітету. У випадку невиконання їхніх вимог, профспілки обіцяють влаштувати загальнонаціональний страйк.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.