У Вінниці заявляють, що готові боротися з коронавірусом

9:32
Автор: Vежа
Become a Patron!

Що таке коронавірус і чи можливо його вилікувати у Вінниці? Про це розповіла на прес-конференції очільниця департаменту охорони здоров’я Вінницької облдержадміністрації Людмила Грабович.

Людмила Грабович пояснила, що коронавірус це звичайний вірус ГРВІ, який щорічно мутує, повідомляє Vinbazar.

 

У разі захворювання вінничан на коронавірус, їх направлятимуть в інфекційне відділення Вінницької клінічної лікарні №1. За словами очільниці департаменту, наявні необхідні ліки, щоб боротися з хворобою.

– Там у нас регіональний інфекційний центр. Лікування стандартне: це дуже сильні противірусні препарати, якими ми зараз лікуємо СНІД, гепатити. Якщо приєднується інфекція — це антибіотики, звісно, та імуномодулятори. Так що нічого нестандартного в лікуванні немає, — пояснює Людмила Грабович. – Ще один мінус — цей коронавірус дає серйозні ускладнення.  На сьогодні в Україні є наказ Президента про посилений санітарно-епідеміологічний нагляд. Поки що у нас ситуація стабільна: «Софосбувір», яким лікуємо гепатит С, у нас є, «Таміфлю» є, антибіотики четвертого покоління є. Тому, в принципі, я вважаю, що ми готові. Але ситуації бувають різні.

Найважче боротися з вірусом людям середнього та поважного віку. Молоді ж одужують легше.

Нагадаємо, що у Китаї наразі розповсюджується різновид коронавірусу. Щоправда, українцях хвилюватися не варто — за повідомленням МОЗ нині в Україні немає жодного підтвердженого випадку нового коронавірусу 2019-nCoV. Раніше «Київський міський лабораторний центр МОЗ України» повідомив про виявлення одного випадку коронавірусу. Однак варто розуміти, що коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти різні захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому. Виявлений київською лабораторією коронавірус не є новою інфекцією 2019-nCoV, з якою зараз борються в Китаї та по всьому світу.

Коронавіруси – це група вірусів, які поширені по всьому світу. Симптоми схожі на загальні прояви ГРВІ. Звідки з’явився новий вірус 2019-nCoV у Китаї, наразі достеменно невідомо. За попередніми даними, це мутований вірус змій і кажанів, який через невідомі причини зміг передатися людині. Спершу вірус був збудником лише у тварин, але мутував і передався людині. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини лише у разі тісного контакту. Також коронавірус залишається заразним під час інкубаційного періоду (коли вірус потрапив в організм, але не встиг викликати жодних симптомів), що не характерно для інших вірусів.

США створили інтерактивну мапу з інформацією про поширення уханського коронавірусу, кількість смертей та випадків одужання. Інформація регулярно оновлюється. Так, наприклад, якщо 27 січня у світі було 2886 випадків захворювання, то станом на 29 січня, їх вже 7 783. Одужати вдалось 133 пацієнтам, 170 – загинули. Щодо Європи, то наразі підтверджені випадки уханського коронавірусу зафіксували у Франції, Фінляндії та Німеччині.

Повідомляють, що в Китаї розпочали роботу над виготовленням вакцини проти уханського коронавірусу. Щоправда, процес буде довготривалим та передбачає низку клінічних випробувань. Таким чином, якщо вдасться винайти вакцину, вона буде доступною не раніше натспуного року.

Читайте також: Приводу для паніки немає: ВООЗ оновила рекомендації, як уникнути зараженням коронавірусом. ГРАФІКА

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.