-
20 Січня/ 19:00Головне на Vежі
Публікація20.01.2019:00
“Троща”, щоб звільнитися від люті та “Пончиковий театр”: у Вінниці обрали кращі бізнес-ідеї ветеранів війни проти Росії. ФОТО
У Вінниці визначили кращі підприємницькі проекти учасників АТО та ООС.
Фінальний захист проектів в рамках “Програми з підприємницької діяльності для ветеранів АТО у Вінниці” відбувся сьогодні, 20 січня, в хабі “Місто змістів”. На подію прийшли 14 учасників Програми – автори ідей, що дійшли до фіналу.
Бізнес-ідеї, які журі визнали кращими, отримали сертифікати для подальшого навчання та можливість отримувати кваліфіковану інформаційну підтримку для започаткування та розвитку власної справи. Також учасникам допомагатимуть в пошуку інвесторів для фінансування проектів, відповідних грантових програм та інших шляхів фінансової підтримки.
Зазначимо, що раніше бійці пройшли навчання з підприємництва в Київській школі економіки – KSE. Протягом майже трьох місяців 25 ветеранів навчалися основам бізнес-планування, маркетингу, фінансів, продажів та побудови й управління командами. Згодом було відібрано кращих 14 проектів. Детальніше про початок навчання читайте ТУТ, а матеріал про саму Програму – за ЦИМ посиланням.
Програма у Вінниці реалізована за підтримки Zagoriy Foundation та Вінницької міської ради. За підтримки Zagoriy Foundation цього року навчання планується в інших регіонах України. Зокрема в Дніпрі, Житомирі, Львові та Києві.
Сьогодні ветерани публічно розповіли про свої напрацювання та бізнес-ідеї. Оцінювало проекти журі. До його складу увійшли: професор KSE, викладач програми Сергій Гвоздьов; викладачка програми, партнер консалтингової компанії «Необхідно і достатньо» Тетяна Ізмайлова; викладач програми, генеральний директор холдингу «Симпатик Груп» Євген Шульга; виконуюча обов’язки директора фонду «Подільська громада» Олена Данілова; бізнесмен, керівник «Промавтоматика Вінниця» Михайло Ганчук.
Першим слово взяв Сергій Гвоздьов. Він сказав, що Програма є дуже важливою, оскільки суспільство перебуває у боргу перед військовими та добровольцями.
– На наш погляд, бути автономним, менше залежати від зовнішніх обставин – це та ідея, та думка, яка для більшості ветеранів є такою, що об’єднує, – сказав Гвоздьов.
Присутній на події заступник міського голови Вінниці Андрій Очеретний висловив сподівання, що підтримка підприємців-ветеранів буде постійною. “Вінницька міська рада з Департаментом економіки буде сприяти таким заходам постійно” – сказав Очеретний.
Він також повідомив, що прикладами успішності подібних проектів є Миколаїв та Харків, де 120 ідей були відібрані й частина вже реалізовується. У Вінниці відібрали 25 кандидатів на участь в Програмі. З них до фіналу дійшли 14.
– Той, хто не візьме участь у подальшому фінансуванні – не ображайтеся, тому що є критерії й з точки зору фінансової частини. Наприклад, один з проектів передбачає фінансування на рівні 381 тисячу доларів. Це проект не на один день, не на один рік. Не все можна відразу започаткувати, – сказав Очеретний.
Окрім того, Олена Данілова зазначила, що Фонд “Подільська громада” зацікавлені в соціально відповідальному бізнесі та повідомила, що є ще одна потенційна можливість отримати фінансову підтримку проектів.
– В нас є дуже хороші колеги, бельгійці, які вже протягом двох з половиною років допомагають українській армії. Вони зацікавлені в подальшій допомозі та втіленні ідей в соціально відповідальному бізнесі. Тому думаю, що ті найкращі (проекти), які будуть відібрані сьогодні, ми передамо нашим колегам і деякі (проекти), а можливо навіть всі – будуть втілені в життя, – розповіла Олена Данілова.
Представлення проектів
За тим Тетяна Ізмайлова розповіла про правила, за якими учасники мали представляти проекти. Врешті почалося представлення проектів. Першим був Михайло Жилін – учасник АТО та переселенець з Донбасу, який представив ідею “Пончики Інтермеццо”.
Жилін розповів про принцип “Пончиковий театр”, який популярний в Америці – коли гості закладу бачать весь процес приготування пончика, а їдять його ще тепленьким. Жилін сказав, що втілити ідею планується в Замостянському районі, який нині є “трохи забутим”. Нині розглядається можливість облаштування такого закладу в парку “Хімік”.
За тим чоловік представив бізнес-план, озвучив орієнтовну вартість проекту (10 тисяч доларів) та розповів, що нині пончики вже почали виготовляти в домашніх умовах. Кілька екземплярів принесли й на саму подію та пригостили журі.
Після “Пончикового театру” за тим самим принципом протягом наступних кількох годин були представлені інші проекти. Коли ця частина зустрічі завершилась, журі перейшло до обговорення та оцінювання. Для цього було оголошено перерву.
Нагородження учасників та переможців
Коли відведений на це час вийшов, журі перейшло до наступної частини зустрічі – оголошення результатів. Та спершу всіх учасників нагородили сертифікатами, які свідчать про успішне проходження бізнес-школи.
Зрештою, перейшли безпосереднього до оголошення переможців.
Так, на третьому місці опинилися відразу двоє учасників, оскільки вони набрали однакову кількість балів. Зокрема це Володимир Сироватко з проектом “Троща”.
Чоловік запропонував облаштувати спеціальне приміщення, де “можна буде випустити пару, звільнитися від люті”, тобто розбити чи зруйнувати щось за допомогою бити або іншого предмету, але при цьому – у безпечний для себе спосіб. Початкові інвестиції в проект складають 3000$ (на обладнання, інвентар, приміщення тощо).
Також на третьому місці опинився Сергій Беднарчук. Його проект передбачає розширення вже існуючої пасіки та експорт продукції (потрібні інвестиції – 15 тисяч доларів).
Обидва “бронзових призери” отримали сертифікати, що дають право на персональні консультації викладачів Програми.
Друге місце посіло подружжя Бондаренків. Сергій та Марія вже мають існуючу торгову марку “Медобар. Мед щасливих бджіл” та виготовляють мед з сухофруктами, ягодами та горіхами. Хочуть масштабувати виробництво. “Срібні призери” також отримали сертифікат на професійні консультації.
Врешті на першому місці опинився Михайло Жилін, який представив вже згаданий “Пончиковий театр”. В якості призу переможець отримав можливість обрати та пройти один з курсів Київської школи економіки з напрямку MBA.
Після цього етапу підтримка учасників Програми продовжується в спільноті випускників. Нині у ній перебуває 155 осіб, з яких половина є успішними підприємцями.
Нагадаємо також, раніше VежА вивчила питання щодо виплат одноразової допомоги по безробіттю для відкриття власної справи. Зокрема було направлено інформаційний запит на адресу ЦЗ, журналісти поспілкувалися з очільницею ЦЗ Галиною Скоковською. Вона розповіла про механізм отримання допомоги, хто на неї претендує та якій кількості військовослужбовців вже вдалося її отримати.
Фото автора. Ілюстративне фото – Вінницька міська рада
Дякуємо!
Тепер редактори знають.