Публікації за датами

  • 17 Грудня/ 13:50

    Vinnytsia

    Публікація17.12.1913:50

    Автор:admin

    “Велика перемога” чи “початок епохи бідності”: який бюджет ухвалила Вінницька облрада. ФОТОРЕПОРТАЖ

Вінницька обласна рада більшістю голосів ухвалила бюджет області на 2020 рік. За це рішення сьогодні, 17 грудня проголосували 59 депутатів з 67 присутніх на сесії. 

Бюджетне питання винесли на початок порядку денного, проте перед обговоренням та голосуванням депутати встигли ухвалити ще кілька рішень. Зокрема, обранці підтримали звернення до центральних органів влади з вимогою не ухвалювати закон про продаж земель сільськогосподарського призначення. Саме з цього питання під будівлею обласної ради ще зранку зібрався мітинг представників спілок фермерів та аграріїв, які вимагали від депутатів підтримати це звернення.

 

Але перед розглядом порядку денного депутати встигли ще й вручити низку нагород. Нагороджували як колег, так і місцевих спортсменів, які цього року здобули нагороди на всеукраїнських змаганнях.

 

 

 

 

Зрештою, після кількох технічних голосувань, перейшли до розгляду основного питання.

За обговоренням проекту бюджету уважно стежили не лише присутні в залі, але й числені глядачі на балконах. Зокрема фанати вінницької “Ниви”, які прийшли на сесію з банером і також вимагають продовження фінансування клубу, а ще – представники оргкомітету фестивалю OperaFest Tulchyn.

 

 

 

Нагадаємо, що саме питання подальшого фінансування фестивалю викликало бурхливі дискусії між депутатами і організаторами спершу в соціальних мережах, а потім і офлайн під час прес-конференції. Зрештою, про необхідність зберегти фестиваль висловився і голова ОДА Владислав Скальський.

“Епоха бідності лише починається!”

Одним з перших з приводу цьогорічного бюджету висловився голова бюджетної комісії Геннадій Мазур. Депутат, звертаючись передусім до центральних органів влади, закликав керівництво держави переглянути основні соціально-економічні показники держави, зокрема – мінімальну пенсію та прожитковий мінімум. Вони, на його думку, заганяють населення за межу бідності:

 – У нас прожитковий мінімум трохи вищий за дві тисячі, мінімальна пенсія – ще нижча. Де подолання бідності? Ідеться про те, що людині потрібно в день прожити на суму, меншу ніж три долари в день. За висновками міжнародних організацій, така сума означає, що людина перебуває за межею бідності!

Крім подібних загальних речей на початку обговорення прозвучало і запитання, чому так різко впали доходи обласного бюджету. “Зростання очікувалося на рівні 25%, а зараз ми цього не бачимо в проекті бюджету”. На це з президії пролунала відповідь, що спостерігалося зростання податкових надходжень на рівні 28% і тому показник +25% закладався в документ. Проте пізніше надходження різко впали і станом на листопад становили лише 18%.

 

 – Найгірше в бюджеті – зменшення державних дотацій на 307 мільйонів. Це негативно вплине абсолютно на все, і це стосується всіх місцевих бюджетів, тому що.. така ситуація в країні. Водночас в міністерстві фінансів мене запевнили, що в другому півріччі там намагатимуться якось вирішити ситуацію, знайти додаткові гроші, – пояснив доповідач з трибуни.

Проте голова бюджетної комісії Геннадій Мазур був більш категоричним:

– Відверто, за останні п’ять років – це найгірший проект бюджету, який випав на нашу долю. Всі кажуть про реформу децентралізації, а я кажу про процес децентралізації. Тому що реформа – це коли щось покращується. А тут де ми бачимо покращення? На нас перекладають утримання закладів медицини та освіти, але фінансування на це немає. Ми досягли з ОДА компромісу щодо продовження фінансування депутатських фондів, програми розвитку територіальних громад на 15 мільйонів. Але в цьому бюджеті в нас “випадають” такі програми як “питна вода”, “доступне житло”, підтримка аграрного бізнесу, – наголосив Мазур.

OperaFest Tulchyn – бути чи не бути? 

Зрештою, доповідач перейшов до однієї з найбільш дискусійних тем – бюджетне фінансування OperaFest Tulchyn у розмірі двох мільйонів гривень. Хоча насправді, зі слів депутата, на ранішньому засіданні бюджетної комісії все ж змогли досягти компромісу і таки виділити фестивалю кошти:

 – Я хотів би сказати, що ніхто не закриває фестиваль. Ми його три роки фінансували і були найбільшими спонсорами фестивалю. Я не проти культури, але проти політичного безкультур’я! – сказав Мазур, очевидно маючи на увазі вже раніше озвучену ним тезу про те, що фестиваль використовується в тому числі як майданчик для рекламування окремих політиків.  А також додав, що на решту 68 культурних заходів, які проводяться в області, з бюджету виділяється всього 3,2 мільйони.

За ним виступив представник партії “Свобода”, який також поскаржився на фестиваль:

– До нас звертаються представники тульчинського ресторанного бізнесу і кажуть, що не допускають до роботи на фестивалі. Що замовляють кейтеринг з Києва, інших міст, а місцевих виробників не пускають.

Набагато більш емоційним був виступ депутатки Редько:

– Ви знаєте, інколи культурні заходи перетворюються на якісь міщанські понти. І від цієї опери тягне якимось таким душком. У мене був випадок, як на цьому фестивалі я намагалася дитину зводити в туалет. Ми піднялися на другий поверх палацу, а там – прямо бал якийсь! Тільки нас туди не пускають. Кажуть: у вас має бути браслет іншого кольору, інший рівень допуску. Як же це так: я депутатка обласної ради, обласна рада виділяє два мільйони на фестиваль, а мою дитину в туалет не пускають!

Або ще був випадок – я сіла на перші місця, а до мене підходить така, знаєте, тьотка, і каже, щоб я звільнила місце… – продовжила пані Редько, але решта депутатів закликали колегу перейти ближче до суті обговорення.

 

 

 

 

 

Скальський: “Це велика перемога”

Зрештою, послухавши достатньо претензій на адресу бюджету від депутатів, слово взяв голова Вінницької ОДА Владислав Скальський. Він намагався вкотре переконати депутатів, що “зради немає” і насправді кошти на соціальні виплати надійдуть всім, але в інший спосіб:

– Це – трансформаційний бюджет в рік, коли має завершитися реформа децентралізації. Наразі виплати будуть надходити адресно до тих осіб, які цих виплат потребують. І те, що ми це більше не розподіляємо, що ці виплати не транзитуються – я вважаю це великою перемогою.

Також Скальський вкотре зазначив, що фінансування медичної сфери також відбуватиметься за іншим принципом: коли “фінансуються не стіни і ліжка, а фінансуються медичні послуги. А там, де людина потребує не ургентної допомоги, а що стосується планових звернень, ми будемо розвивати телемедицину”. Крім цього голова ОДА нагадав, що наступного року планується витратити рекордну суму на дороги місцевого значення, розташовані на Вінниччині. 

Із зали вже почали лунати вигуки про те, що “за регламентом – обід!”, тож депутати пепейшли до голосування. За бюджет Вінницької області на 2020 рік віддали свої голоси 59 депутатів. Не підтримали основний кошторис області депутати Антонець, Вигонюк, Крученюк, Семенюк, Скрипченко, Фурман і Фурман та Яремчук.

Таким чином область входить в новий рік з головним фінансовим документом, яким, зокрема, передбачено і фінансування OperaFest Tulchyn. Щоправда, як пояснив журналісту Vежі головний режисер фестиваль Павло Трет’яков, наразі йдеться про те, що кошти виділені не конкретно на фестиваль, а залишені в управлінні культури.

Нагадаємо, що наступного року депутати очікують надходження до бюджету області в розмірі 4 242 647 530,00 грн. Витратити з цієї суми обласна рада планує 4 238 212 530,00 грн.

Зазначимо, що минулого року бюджет Вінницької області був більшим у понад два рази та склав понад 10 мільярдів, а точніше 10 607 692 771 гривні. Як повідомили в обласній раді, таке скорочення бюджету пов’язане передусім зі зменшенням субвенцій з державного бюджету.

Фото Ольги Мірошниченко

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
admin
Технічний адміністратор сайту

Дякуємо!

Тепер редактори знають.