-
11 Грудня/ 11:43
Vinnytsia
Публікація11.12.1911:43
“Джипи – передусім”: у Вінниці інспектори з паркування вийшли на перший рейд. ФОТО
Сьогодні, 11 грудня вінницькі інспектори з паркування вийшли на свій перший рейд, під час якого попереджатимуть водіїв-порушників про адміністративну відповідальність.
Інспектори та їхнє керівництво зібрали сьогодні місцевих журналістів у центрі Вінниці, аби вперше показати, як працюватимуть інспектори з паркування в нашому місті.
За словами начальника відділу паркування Департаменту енергетики, транспорту та зв’язку Геннадія Богуславського, сьогодні інспектори лише попереджатимуть неуважних водіїв.
– Сьогодні на свої маршрути вийшли шестеро інспекторів з паркування, ми починаємо роботу з центру міста. Передусім будемо роз’яснювати водіям, які штрафи можуть їх очікувати за неправильне паркування.
Як працюватимуть інспектори та коли почнуть штрафувати
За словами чиновника, роз’яснювальна робота триватиме у місті півтора-два місяці, а за тим водіїв-порушників почнуть штрафувати. Як пояснює Геннадій Богуславський, ідеться про штрафи від 255 гривень до 510 гривень.
– Мінімальний штраф, якщо є порушення зупинки або стоянки. Якщо ж йдеться про більш серйозне порушення, наприклад парковка на перехрестях, трамвайних коліях, або якщо авто блокує рух іншого транспорту чи стоїть на пішохідному переході, в таких випадках – штраф 510 гривень, – каже начальник відділу з паркування.
За його словами, тоді ж свою роботу почне виконувати евакуатор, який забере автомобіль порушника на штрафмайданчик. В такому випадку водію доведеться оплатити ще й послуги евакуатора, завантаження авто на платформу, доставку та перебування на штрафмайданчику.
Коли з’явиться евакуатор і яким він буде
Як розповів Генадій Богуславський, евакуатор має з’явитися в місті протягом січня-березня наступного року. Ідеться про придбання машини вартістю близько 3 мільйонів гривень. Уточнюємо, чи буде здатним цей евакуатор піднімати важкі автомобілі, а не лише “Ланоси” чи “Жигулі”.
– Ми замовили потужну машину навіть не з лебідкою, а з маніпулятором. Тому він буде здатен підняти і найважчий джип, я думаю навіть мікроавтобус він підніме. Взагалі джипи будемо прибирати передусім, – запевняє фахівець.
Як реагують люди
А поки інспектори розділилися на три групи по двоє чоловік та пішли в рейд у різні боки центром міста. Так, на вулиці Грушевського помітили кілька автівок, які запаркувалися з порушеннями. На лобове скло кожної з них, під двірники, інспектори кладуть листівку з роз’ясненням, що загрожує водію за таку поведінку.
Вже біля виїзду на Соборну інспектори “ловлять” порушника прямо в авто: немолодий чоловік став надто близько до пішохідного переходу. Проте у відповідь на зауваження водій стверджує, що стоїть далі, ніж на 10 метрів до “зебри” і тому, мовляв, не порушує. Інспектори поводяться стримано і попереджають, що на наступні рейди виходитимуть з “рулетками” та вимірюватимуть відстань від авто до пішохідного переходу.
Зазначимо, що вже під час наступних рейдів в інспекторів мають з’явитися спеціальні планшети, звязані з базами даних. На них вони фотографуватимуть автівки та виписуватимуть квитанції про штраф. Тож, на відміну від поліції, інспекторам буде не обов’язково чекати водія, аби притягнути його до відповідальності.
Інший чоловік – вже пішохід з дитиною – цікавиться в інспекторів їхнім заняттям. Почувши відповідь, обурюється, що на дорогах недостатньо знаків та й взагалі по місту – обмаль легальних майданчиків для паркування.
Що з парковками?
Геннадій Богуславський пояснює, що наразі у Вінниці є 7421 визначене паркомісце, де можна залишати автівки. Однак цієї кількості – явно недостатньо:
– У місті лише офіційно зареєстровано 130 тисяч авто, плюс 27 тисяч у Вінницькому районі. Реальну ж кількість машин порахувати практично неможливо. З такою кількістю автомобілів у Вінниці має бути близько 63 тисяч паркомісць, – каже чоловік.
З його слів, у місті діє програма з паркування і в ній відповідальні фахівці виклали свої пропозиції про те, як можна збільшити кількість паркомісць у Вінниці.
За словами Богуславського, інспектори з паркування отримуватимуть 10900 гривень зарплати. Вони вже пройшли відповідне навчання, стажування у Тернополі, а також психологічну підготовку і тренінги з надання першої медичної допомоги.
– Ми враховували досвід інших міст країни, де вже розпочався цей процес, тож знаємо про їхні успіхи та невдачі. Звісно, у Вінниці на цьому шляху набиватимемо собі “гулі”, але сподіваємося передусім на розуміння самих вінничан і віримо, що вони не будуть порушувати ПДР, – говорить начальник відділу з паркування.
Зазначимо також, що переглянути наявні паркувальні місця у Вінниці можна на Геопорталі міста.
Фото Марини Сербінович
Дякуємо!
Тепер редактори знають.