Публікації за датами

  • 15 Листопада/ 11:05
    Місця

    Публікація15.11.1911:05

    Автор:Юлія Плахтій

    Вінницький вокзал планують передати в управління приватним інвесторам

Залізничний вокзал Вінниці планують передати в управління приватному інвестору. Раніше його було включено до переліку першочергових об’єктів, які аналізуватимуться для можливої передачі приватним компаніям. 

Як повідомляє Акціонерне товариство “Укрзалізниця”, голова правління компанії-перевізника Євген Кравцов зазначив, що передача низки залізничних вокзалів у концесію дасть можливість модернізувати їх інфраструктуру та перетворити ці об’єкти зі збиткових на прибуткові. Збитковими Кравцов вважає більшість вокзалів країни.

Концесія – це форма державно-приватного партнерства, що передбачає передачу об’єктів державної власності в тимчасове користування приватним підприємствам. В жовтні Володимир Зеленський підписав відповідний Закон “Про концесії”.

– Ми дуже довго обговорювали питання щодо концесії вокзальних площ з міністром інфраструктури, урядом України та вже напрацювали механізм такого залучення інвесторів, – сказав Кравцов та додав, що “концесія вокзалів “дозволить “Укрзалізниці” зняти дуже важкий тягар, пов’язаний з утриманням таких великих соціальних об’єктів”.

Голова правління в якості прикладу наводить більшість країн Європи, де “в інвесторів є довготермінові перспективи, можливість інвестувати в розширення площ, підвищення комерційної привабливості об’єктів, що, у свою чергу, дає змогу повернення інвестицій для інвесторів, знімає збитки з Укрзалізниці та дає змогу отримати частину прибутку в рамках концесійного договору“.

– Наше завдання – щонайменше впродовж наступних трьох років вийти по всіх вокзальних комплексах країни в нульовий баланс. Це завдання-мінімум. Після цього ми очікуємо, що концесійні платежі матимуть серйозну складову в дохідній частині пасажирських перевезень у цілому. Зважаючи на кількість площ, обсяги перевезень, це можуть бути сотні мільйонів гривень Укрзалізниці на рік, зазначив Кравцов.

Нагадаємо, раніше було узгоджено перелік вокзалів, про які йдеться в першу чергу. Зокрема заступниця міністра інфраструктури України Олександра Клітіна на своїй сторінці у Фейсбук написала, що міністерством було узгоджено наступний перелік залізничних вокзалів, які аналізуватимуть експерти Світового банку на предмет реалізації там концесійних проектів: вокзали Харкова, Дніпра, Вінниці, Запоріжжя, Івано-Франківська, Хмельницького та Миколаєва.

На сайті “Укрзалізниці” також повідомляється, що одним з перших вокзалів, для розвитку якого залучать інвесторів на умовах державно-приватного партнерства, є вокзал на станції Дарниця в Києві.

– До прийняття Закону України “Про концесії”, на жаль, механізмів для розбудови цього об’єкту не було. Тепер ми маємо дієвий інструмент та перспективу для залучення інвесторів, – сказав голова правління.

За словами Кравцова, таким чином планується добудувати цей об’єкт та зробити з нього на лівому березі Києва сучасний вокзал з торгово-розважальними площами.

Читайте також: У Вінниці на залізничному вокзалі відкрили зал очікування для військових. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Юлія Плахтій
Журналіст

Дякуємо!

Тепер редактори знають.