Публікації за датами

  • 13 Листопада/ 13:32

    Vinnytsia

    Публікація13.11.1913:32

    Автор:Vежа

    Підозрюваний у вбивстві колишній вінницький поліцейський хоче через суд поновитися на службі

Вінницький поліціянт Сергій Пивовар, якого підозрюють у вбивстві Олександра Комарніцького, подав до суду позовну заяву з вимогою поновити його на посаді в поліції та виплатити йому заробіток за час “вимушеного прогулу”. Судове засідання з цього питання відбудеться завтра, 14 листопада. 

Як йдеться в ухвалі Вінницького окружного адміністративного суду, Пивовар подав позовну заяву до Головного управління Національної поліції у Вінницькій області про “визнання протиправним та скасування наказів, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу”.

Нагадаємо, 11 червня між Олександром Комарніцьким, активістом партії “Громадянська позиція” та працівником вінницької поліції, старшим лейтенантом Сергієм Пивоваром виник конфлікт, внаслідок якого Комарніцький спочатку опинився в комі, а потім помер, не приходячи до тями.

На фото: Олександр Комарніцький

В ухвалі вказано, що позивач зазначив, що “внаслідок конфліктної ситуації” було призначено службове розслідування, результатом якого стало звільнення його зі служби в поліції за “порушення службової дисципліни в частині недотримання ним вимог Закону України “Про Національну поліцію”, Правил етичної поведінки поліцейських, затверджених наказом МВС від 09.11.2016 за №1179 та Дисциплінарного статуту Національної поліції України”.

На фото: Сергій Пивовар

Такі ж підстави були названі в наказі поліції Вінниччини від 11 липня “Про притягнення до дисциплінарної відповідальності окремих працівників Головного управління Національної поліції у Вінницькій області”. Таким чином, наказом ГУНП області від 26 липня Пивовара звільнили зі служби в поліції у зв’язку з “реалізацією дисциплінарного стягнення”.

Не погоджуючись з цими наказами, екс-поліціянт і звернувся з адмінпозовом до суду. Суд вирішив, що є підстави для відкриття провадження у справі.

Виходячи з інформації в ухвалі, Пивовар дізнався про власне звільнення, а отже звернувся з його оскарженням до суду із запізненням, оскільки невчасно дізнався про те, що його звільнено: “позивач в позовній заяві клопоче про визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними, оскільки, йому стало відомо про оскаржувані накази відповідача за №1100 від 11.07.2019 та №1290 о/с від 26.07.2019 лише 06.09.2019, у зв`язку з наступними обставинами.”

Причинами “вимушеного прогулу”, за який підозрюваний просить все ж виплатити йому зарплату, зазначено перебування чоловіка спершу під домашнім арештом, потім – під вартою, згодом знову домашнім арештом (до 18 жовтня).

З огляду на вказані судові рішення позивач був позбавлений можливості перебувати за місцем роботи чи іншим чином дізнатися про своє звільнення, оскільки змушений дотримуватися умов запобіжного заходу, який істотно обмежував останнього у пересуванні.

02.09.2019 року позивач звернувся з письмовим рапортом до начальника ГУНП у Вінницькій області, в якому просив повідомити про результати проведеного службового розслідування“. Врешті 6 вересня за місцем проживання Пивовара прибули працівники управління кадрового забезпечення поліції та надали ксерокопію наказу про звільнення.

Тож суд визнав поважними причини пропуску строку звернення до суду з цим позовом, вирішив прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі, а розгляд справи доручити судді Руслані Дмитришеній одноособово.

Перше судове засідання призначили на 14 листопада 2019 року на 13:00 в залі судового засідання №7 Вінницького окружного адміністративного суду, що за адресою вулиця Брацлавська, 14.

Нагадаємо також, що 3 липня суд вирішив, що підозрюваного утримуватимуть під вартою протягом 60 діб (до 19 серпня) без права на внесення застави (ще раніше суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту).

За клопотанням підозрюваного 6 серпня 2019 року ухвалою слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду було змінено запобіжний захід з тримання під вартою на запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту з зобов’язанням останнього прибувати до слідчого, прокурора, суду, слідчого судді за кожною вимогою.

Згодом, 19 серпня, Хмельницький міськрайонний суд (розслідуванням займається Державне бюро розслідувань, територіальне управління якого розташоване в Хмельницькому) переглянув міру запобіжного заходу для Сергія Пивовара (прокурор клопотав про продовження терміну домашнього арешту). Врешті було ухвалення рішення про новий запобіжний захід – домашній арешт в нічний час доби (з 22:00 до 6:00). Строк домашнього арешту визначено в межах строків досудового розслідування, яке ухвалою слідчого судді від 15 серпня 2019 року продовжено до шести місяців.

А ось у вересні змінили запобіжний захід з тримання під вартою на домашній арешт у нічний час доби на період досудового розслідування.

Як зазначає Державне бюро розслідувань, кримінальне провадження відкрито за ч. 3 ст. 365 ККУ (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що супроводжувались насильством). У разі доведення вини, правоохоронцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати посади на строк до 3 років.

Читайте також: Помер Олександр Комарніцький, який постраждав під час конфлікту з вінницькими поліцейськими

Читайте також: Поліція вибачається за вбивство вінничанина, а вдова загиблого позивається до правоохоронців: подробиці візиту Князєва до Вінниці

Читайте також: “Поліція вбиває”: у Вінниці протестувальники вимагали відставки всього керівництва місцевої поліції. ФОТО

Читайте також: Підозрюваного у вбивстві Комарніцького поліцейського заарештували на 60 діб

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Vежа
Адміністрація сайту

Дякуємо!

Тепер редактори знають.