Сьогодні, 7 листопада, комунальне підприємство “Вінницяоблводоканал” презентувало свою інвестиційну програму на 2020 рік. Також керівник компанії розповів про поточну ситуацію з боргами перед енергетиками, через які останні постійно погрожували відключення електрики водоканалу.
Під час чергового засідання виконавчого комітету Вінницької міської ради очільник “Вінницяоблводоканал” Олександр Чернятинський передусім повідомив, що інвестиційна програма буде реалізовуватись за рахунок амортизаційних відрахувань в обсязі 10 мільйонів 893 тисячі 920 гривень.
Проект Інвестиційної програми КП “Вінницяоблводоканал” на 2020 рік був розроблений відповідно до Порядку розроблення, погодження інвестиційних програм суб’єктів господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 14.12.2012 року № 630 та Порядку розроблення, погодження та затвердження інвестиційних програм суб’єктів господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення затвердженого постановою НКРЕКП від 14.09.2017 року №1131.
Інвестиційною програмою на 2020 рік передбачено:
Водопостачання (вартість – 5 мільйонів 61 тисяча гривень):
– Реконструкція мережі водопроводу діаметром 150 мм по вулиці Сабарівське шосе. За словами Чернятинського, мережа тут перебуває в аварійному стані. Нині існує проект реконструкції вартістю 752 тисячі гривень, що вже пройшов експертизу.
– Будівництво частини нового водопроводу та реконструкція вже існуючого водопроводу по вулиці Замковій (від вулиці Маяковського до вулиці Замкової,19). За словами Чернятинського, влітку місцеві мешканці скаржаться на відсутність води, причиною якої є недостатній об’єм води.
– Придбання частотного перетворювача для водопровідної насосної станції (ВНС) “Вишенька” для забезпечення плавного пуску агрегатів та підняти рівень коефіцієнту корисної дії насосного обладнання. Чернятинський вважає, що такий спосіб регулювання тиску дозволить зменшити кількість аварійних ситуацій.
– Модернізація ВНС по вул. М. Шимка, 2 в м. Вінниці (придбання приладу частотного регулювання обертів електродвигуна насосного агрегату).
Водовідведення (вартість – 5 мільйонів 832 тисячі):
– Реконструкція напірного каналізаційного колектору 700 мм від КНС 1-А до ОСК (від ПК 12,0+16,0 до ПК 14,0+63,0) в м. Вінниці
– Реконструкція напірного каналізаційного колектору діаметром 700 мм від КНС 1-А (Староміський район) до ОСК по вул. Р. Скалецького. Це станція, що забезпечує водовідведення мікрорайонів Тяжилів, Замостянського та частини Старого міста.
– Модернізація КНС №5-А по вул. Айвазовського (Станіславського) (придбання 2-ох насосних агрегатів та шафи керування з частотним перетворювачем)
– Придбання трасопошукового приладу, що дозволить зокрема ефективніше знаходити місця витоків.
Понад 3 мільйони гривень будуть використані для погашення кредиту від Світового банку. Нині, за словами Чернятинського, на ці кошти придбано техніку (включно з послугами консультанта для створення тендеру на будівництво водопровідних станцій). Планується, що відповідь банку стосовно тендеру має надійти до кінця року.
В процесі обговорення Програми члени виконавчого комітету запитали Чернятинського про те, чому були визначені саме такі заходи та хто їх узгоджував. Чернятинський сказав, що заходи програми були затверджені НКРЕКП. Проте члени виконкому зауважили, що до складу комісії щодо таких Інвестиційних програм та об’єктів, які визначені як пріоритетні, мають бути долучені профільні департаменти, представники квартальних комітетів та виконком міської ради. Відтак Чернятинському, оскільки нині внести зміни вже не можна, порадили наступного разу все ж винести розгляд програми перед вище зазначеними структурами. Також Чернятинський зазначив, що обговорення Інвестиційної програми вже було, а також, що документ оприлюднено на сайті водоканалу.
Про борги
За тим, коли Чернятинський завершив презентацію програми, секретар міської ради Павло Яблонський, який сьогодні був головуючим на виконкомі, запитав, чи не хоче Олександр Чернятинський додати якусь іншу інформацію, вочевидь, маючи на увазі ситуацію з боргами водоканалу перед енергетиками (АТ “Вінницяобленерго” та ТОВ “Енера-Вінниця”), через яку місто кілька разів могло залишитись без води, а одного разу таки було відключено.
Проте очільник підприємства не зрозумів натяку, й відтак Яблонський запитав прямо:
– Я думаю, що всі присутні, і члени виконкому, і працівники міської ради, і всі громадяни хочуть від Вас почути про гарантії стабільної та якісної роботи. Вам потрібно визнати неефективне адміністрування на підприємстві, мені здається, Вам треба оптимізувати витратну частину і правильно розставити пріоритети.
У вас десь порушений баланс всередині підприємства і це призводить до того, що виникають подібні ситуації, що місто залишається в заручниках у неефективного адміністратора такого великого і потужного підприємства. Якщо Вам є що сказати, то будь ласка.
– Я хотів би з Вами зустрітися особисто і надати по цим… ну презентувати матеріали по ситуації, яка виникла, якщо можна, – сказав Чернятинський.
– Я хочу сказати, що я дуже глибоко володію ситуацією, – відповів Яблонський, – тому що нам доводилось в авральному режимі приймати рішення для того, щоб не залишити місто без води. Тому і я знаю, про що я говорю.
Врешті, відповідаючи на повторне запитання Яблонського щодо ситуації з боргами, Чернятинський сказав, що поточних боргів перед обленерго водоканал не має, а що стосується “Енери”, то нині водоканал “розраховується по мірі надходження коштів”.
Водночас, щодо графіку погашення заборгованості, який водоканал мав надати енергетикам, очільник водоканалу сказав:
– Графік не підписаний, Поліщук (директор “Вінницяобленерго” – авт.) ігнорує. Ми направили йому офіційно, від нього відповіді жодної немає вже протягом двох тижнів. Графік ми надали згідно з тими домовленостями, які були, – сказав Чернятинський.
Нагадаємо, що 22 жовтня стало відомо про намір відключити “Вінницяоблводоканал” від електрики у зв’язку зі значною сумою коштів, яку комунальники заборгували енергетикам. Надвечір того ж дня стало відомо про досягнення згоди щодо невідключення Водоканалу 23 жовтня, але питання 24 жовтня лишалося відкритим.
Фото автора
Дякуємо!
Тепер редактори знають.