Публікації за датами

  • 25 Жовтня/ 12:22
    Новини

    Публікація25.10.1912:22

    Автор:Дар'я Гоц

    Фільм вінничанина отримав нагороду Національної премії кінокритиків «Кіноколо»

Вчора у Києві відбулось нагородження переможців Другої Національної премії кінокритиків «Кіноколо». Одну з нагород отримала короткометражна стрічка вінничанина Івана Орленка про проблему невеличкої єврейської громади.

Фільм Івана Орленка «У нашій синагозі» здобув перемогу у номінації «Найкращий короткометражний ігровий фільм». Про це стало відомо зі сторінки режисера у Facebook.

 

Фільм засновано на незавершеному оповіданні Франца Кафки «In unserer Synagoge» («У нашій синагозі»). Стрічка розповідає про світ єврейського хлопчика під час Голокосту та певну проблему, яка заважає громаді здійснювати молебен у єдиній синагозі. Чорно-біла трагікомедія триває лише 20 хвилин, а всі герої спілкуються мовою їдиш.

 

Дебютну короткометражну стрічку режисера та автора сценарію Івана Орленка з Вінниці знято у копродукції України (компанія Tatofilm) та Франції (компанія Kinoelektron) за підтримки Держкіно.

Як повідомляє «Детектор. Медіа» робота над фільмом тривала два роки. Бюджет фільму – 1515,2 тис. грн., з яких Держкіно надали 900 тисяч гривень. Основні зйомки картини проходили навесні й влітку 2016 року в Києві, Хусті й Страсбурзі (Франція) на відкритих майданчиках та інтер’єрах.

 

До речі, у липні на кінофестивалі в Одесі цей фільм було визнано кращою українською короткометражкою за версією Міжнародної федерації кінопреси.

Усі переможці другої Національної премії кінокритиків «Кіноколо»:

  • Найкращий ігровий повний метр: «Додому» Нарімана Алієва.
  • Найкращий режисер: Наріман Алієв.
  • Найкраща акторка: Ірма Вітовська («Мої думки тихі»).
  • Найкращий актор: Ахтем Сеїтаблаєв («Додому»).
  • Найкращий документальний фільм: «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» Надії Парфан.
  • Найкращий анімаційний фільм: «Кохання» Микити Лиськова.
  • Найкращий ігровий короткометражний фільм: «У нашій синагозі» Івана Орленка.
  • Відкриття року: Антоніо Лукіч («Мої думки тихі»).

Премія кінокритиків України КІНОКОЛО заснована у 2018 році – вона визначає досягнення українського кінематографа та діячів кіноіндустрії за останній рік від імені спільноти кінокритиків України. До комітету «Кінокола» входять кінокритики та кінознавці, які є членами Міжнародної федерації кінопреси; українські кінокритики, чиї рецензії та критичні матеріали виходять в друкованій пресі, онлайн-медіа, на радіо або телебаченні; журналісти, які видають аналітичні матеріали про українське кіно в ЗМІ. На премію номінувалися стрічки українського виробництва, які були вперше показані в Україні в період з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року включно, а саме мали кінотеатральний прокат на території України або були показані вперше на українському кінофестивалі. Премія присуджується у номінаціях за найкращі повнометражний ігровий фільм, короткометражний ігровий фільм, документальний фільм, відкриття року, режисера, акторку та актора.

Фото Івана Орленка та з сайту премії “Кіноколо”

Читайте також: Фільм вінничанина «У нашій синагозі» відібрано до участі у міжнародному конкурсі

Читайте також: Фільм вінничанина визнано кращою українською короткометражкою за версією Міжнародної федерації кінопреси

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Дар'я Гоц
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть
Ctrl+Enter

Дякуємо!

Тепер редактори знають.