-
14 Жовтня/ 12:56
Vinnytsia
Публікація14.10.1912:56
У Вінниці покажуть виставу “Сто тисяч”, в якій зіграють бійці та волонтери
У Вінниці 17 жовтня можна буде відвідати виставу “Сто тисяч”, в якій зіграють учасники бойових дій, їхні родини та волонтери. Після нашого міста театр “Барський МХАТ (міський художній аматорський театр)” вирушить в гастрольний тур країною, в тому числі – на Схід.
Як зазначено на фейсбук-сторінці театру, прем’єра вистави відбудеться сьогодні, 14 жовтня, в районному центрі дозвілля (будинку культури) міста Бар (початок – о 18:00). Таку дату обрали з нагоди Дня Захисника України, що відзначається сьогодні.
Після прем’єри виставу побачать в кількох містах Центральної, Східної та Західної України:
17 жовтня, 19:00 – Вінниця, Будинок офіцерів
21 жовтня, 18:00 – Маріуполь (Донецька область), ПК «Молодіжний»
22 жовтня, 18:00 – Слов’янськ (Донецька область), Центр культури і довкілля
24 жовтня, 18:00 – Сєвєродонецьк (Луганська область), Міський палац культури
26 жовтня, 18:00 – Косів (Івано-Франківська область), районний будинок культури
Зазначено, що вхід на всі покази – безкоштовний.
“Сто тисяч” – трагікомедія на чотири дії Івана Карпенка-Карого, основною темою якої є сатира на людську жадобу.
П’єса була написана у 1889 році. Її тематика знайшла продовження в іншій комедії Карпенка-Карого «Хазяїн». Жанр п’єси «Сто тисяч» визначають як сатиричну трагікомедію характерів, бо у творі висміюється надмірна жадоба до збагачення — визначальна риса вдачі головного героя Герасима Калитки.
Іван Карпенко-Карий утвердив жанр комедії в українській літературі як універсальну форму художнього відображення життя, показ найрізноманітніших проявів взаємин між людьми, їхнього внутрішнього світу в контексті національних і загальнолюдських цінностей” – Вікіпедія.
Нагадаємо, що анонсували цю подію ще в червні цього року. Тоді режисерка театру Ірина Дєдова розповіла, що виставу “Сто тисяч” (за п’єсою Івана Карпенко-Карого) обрали не випадково, адже головна тема у ній — це українська земля, за яку в усі часи велись війни. Тоді ж тривав набір акторів – АТОвців, волонтерів та членів їхніх родин. Як відбувалася підготовка до реалізації проекту – читайте за ЦИМ посиланням.
Відомо, що раніше Барський МХАТ, який існує три роки на громадських засадах, подав заявку на конкурс проектів Українського культурного фонду та отримав на реалізацію проекту 337 тисяч гривень. Відтак за кошти Українського культурного фонду планувалося виготовити декорації, придбати реквізит та організувати гастролі Україною.
Ілюстративне фото – barnews.city
Дякуємо!
Тепер редактори знають.