-
10 Жовтня/ 12:28
Vinnytsia
Публікація10.10.1912:28
Вінницький суд відсторонив Салецького від посади у справі реєстрації релігійних громад ПЦУ. ФОТО
Сьогодні, 10 жовтня, Вінницький міський суд задовольнив клопотання слідчої, підтримане прокурором, щодо відсторонення начальника Управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА Ігоря Салецького від займаної посади терміном на два місяці.
Судове засідання, яке мало розпочатися об 11:00, супроводжувалося відразу двома акціями протесту: прихильників Православної церкви України та представників Російської православної церкви. А ще за годину до цього представники ПЦУ пікетували і управління Національної поліції у Вінниці, протестуючи проти релігійно вмотивованих, на їхню думку, дій поліції. Віряни української церкви стверджують, що правоохоронці стали на бік РПЦ, не зважаючи на те, що Салецький, на їхню думку, виключно виконав норму закону, зареєструвавши релігійні громади ПЦУ в Ямпільському районі та в с. Лука-Мелешківська.
Водночас предавники РПЦ, а також і поліція вважають, що Ігор Салецький, зловживаючи службовим становищем, неправомірно зареєстрував ці релігійні громади ПЦУ, які перейшли в українську церкви з РПЦ. Відтак слідча просила суд задовольнити клопотання та відсторонити Салецького від посади, мотивуючи це тим, що начальник управління може знищити важливі документи, а також впливати на свідків.
Слідча у справі
Прокурор
Ігор Салецький
У свою чергу Салецький та його захисниця в ході судового засідання наполягали на тому, що аргументи слідчої не витримують жодної критики. Так, що стосується можливості “знищення документів”, Салецький зазначив, що всі документи, про які йдеться, вже відскановані та перебувають у публічному доступі у відповідних державних реєстрах. Коментуючи можливість тиску на свідків, Салецький зазначив, що під свідками маються на увазі представники релігійни організацій, котрі підпорядковуються своїм духівникам.
Водночас Салецький наголошував, що в якості начальника управління перебуває задіяним приблизно в пісотні судових процесів, а також виконує інші, передбачені законом, юридичні дії. Відтак у випадку його відсторонення від посади, ці процеси можуть загальмуватися.
Головним же аргументом начальника управління проти задоволення клопотання було те, що слідча у справі не надала прокурору трьох протоколів допиту Салецького, відповідно цих протоколів немає і в матеріалах справи. “Можливо, якби прокурор ознайомився з цими протоколами, у нього б змінилася думка і він би не став підписувати клопотання слідчої”.
Слідча на це відповіла, що під час допитів Салецький відповідав на запитання слідчої загальними фразами, посилаючись на закон “Про свободу совісті та віросповідання”, а тому вона не надавала цих протоколів.
Після нетривалого перебування у нарадчій кімнаті суддя Вишар виніс ухвалу, в якій задовольнив клопотання та відсторонив Ігоря Салецького від посади начальника управління терміном на два місяці. У коментарі Vежі відразу після суду Ігор Салецький заявив, що буде оскаржувати це рішення у встановлений законом термін.
Фото Ольги Мірошниченко
Дякуємо!
Тепер редактори знають.