У селі на Вінниччині влаштували виставку сучасного мистецтва у недобудованій школі. ФОТО. ВІДЕО

10:04
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

В суботу, 14 вересня, в селі Гопчиця на Вінниччині відкрилась незвичайна виставка “Переродження”. Головна мета творчої акції – привернути увагу до недобудованої сільської школи, у якій заради цього влаштували справжній арт-простір із художніми інсталяціями та перформенсами.

Як йдеться на сайті “Гопчиця”, нова, велика та простора будівля стоїть порожня вже тридцять років. Саме тут місцеві жителі вирішили влаштувати виставку сучасного мистецтва, у яку вмістили сотні фотографій, арт-інсталяції та перформенси “наповнені новим змістом простори школи”.

 

 

 

 

— Вона могла би стати культурним та освітнім центром села, поєднавши школу, садок та мистецькі гуртки, — пишуть у матеріалі. — Проте вже кілька десятиліть довгобуд пустує і щодня нагадує жителям про можливості, яких поки що позбавлене село. 

На виставці презентували близько 500 фоторобіт на різноманітну тематику, пов’язану з селом та школою. Фото розподілили по класах у тематичні експозиції: “Знання”, “Класна робота”, “Захисники”, “Нащадки”, “Громада”, “Природа”, “Спорт”, “Праця”, “Мить з минулого” та “Залишки Святотроїцької церкви”.  Крім цього, в залах також були і тематичні арт-інсталяції з інтерактивною участю відвідувачів: “Перший дзвінок”, “Дитячі мрії”, “Дерево знань”, “Навчання”, “Ювілей” та “Відчуй, як звучить пустота” інсталяція “Коридор світла”.

 

 

 

 

 

Ініціатива та художнє кураторство виставки належить жительці села Гопчиця Олександрі Короткій, яка разом із односельчанами створювала цю креативну акцію. Підготовка до відкриття фотовиставки “Переродження” тривала більше двох тижнів.

Всі знають, що коли заїжджаєш в Гопчицю, на в’їзді стоїть стела з написом “Гопчиця – Дружба”, каже Олександра. – Це не просто назва фермерського господарства – це фраза, що характеризує наше село. Бо Гопчиця – це велика дружня родина і, сподіваюсь, завдяки всім нам ця школа колись буде процвітати і заживе новим життям.

– Наша сьогоднішня фотовиставка – це про дитячі мрії, які зависли в повітрі. Це про сподівання й очікування. Ми спробували наповнити кожний клас унікальною атмосферою, намагались приділити увагу й робітникам села, і нашим хлопцям-АТОвцям, і гопчицькому музею та багатьом іншим. – розповідає сільський голова Гопчиці Роман Прилуцький.

Як пояснив керівник фермерського господарства “Дружба-Л” Олексій Лісовий, будівництво школи почалося ще у 1985 році, але через тогочасне погіршення економічної ситуації в країні, роботи у школі “заморозили”:

– У 1985 році тодішній сільський голова Стрільчик Броніслав Кіндратович, враховуючи перспективи розвитку села та збільшення учнів у школі, запропонував господарству “Дружба” розпочати будівництво нової школи, яка могла би розмістити більшу кількість діток, зі спортзалою та просторими класами, – розповідає пан Олексій. – Ми виготовили проект і розпочали будівництво. Але згодом політична та економічна ситуація в країні змінилась, через інфляцію та відсутність коштів роботи було припинено, а саму будівлю довелось передати на баланс Управління капітального будівництва Вінницької облдержадміністрації. 

Під час виставки організатори зібрали декілька сотень підписів односельчан, аби з ними звернутись до вищих органів влади. Також за виручені з продажу кави гроші, 1250 гривень, організатори планують закупити спортивний інвентар для школи.

– Виставка у приміщенні нової школи триватиме і надалі, тому відвідати її матимуть можливість мешканці сусідніх сіл, райцентру та всієї України. – запрошують організатори на виставку.

Фото та відео: hopchytsya.com

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Олеся Яненко