-
16 Вересня/ 15:31
Vinnytsia
Публікація16.09.1915:31
Голландські дерева, червоні велодоріжки та лавки з кабелями: як виглядає Замостянська після реконструкції. ФОТОРЕПОРТАЖ
Протягом декількох місяців у Вінниці реконструювали другу частину вулиці Замостянська. Наразі вже відновили рух транспорту, встановили вуличні меблі та висадили дерева. VежA подивилась чи дійсно встигли завершити всі роботи та дізналась, що планують робити у районі в майбутньому.
Майже півтора роки витратили на те, щоб комплексно оновити вулицю Замостянську. Перші роботи розпочали навесні 2018 року, коли почали реконструювати ділянку від проспекту Коцюбинського до вулиці Стеценка. Коштувало це понад 74 мільйони гривень.
Цьогоріч роботи продовжили на відрізку від вулиці Стеценка до Стрілецької. На реконструкцію другої черги виділяли 89 392 356 гривень, а виконували роботи ТОВ «ШЛЯХБУД». Якщо згідно тендеру роботи могли тривати до весни 2020 року, то на одній із виїзних нарад міського голови домовились завершити реконструкцію до Дня міста – 14 вересня.
На перший погляд це вдалось – на вулиці вже не видно техніки та робітників, на алеї повністю уклали плитку, відремонтували тротуари, а рух автомобілів відновлено. Окремо червоним кольором виділили велодоріжку вздовж всієї вулиці. Центральну алею продовжили далі, ближче до 45-го заводу.
На цій частині алеї вже встановили вуличні меблі – лавки та сміттєві урни, щоправда, поки що лише з одного боку. На відміну від першої частини вулиці, тут лавки не мають usb-портів для підзарядки «гаджетів». Однак досить добре видно, що з лавок стирчать ще не під’єднані кабелі.
– Це безпечно, там ще немає живлення, – коментує директор Департаменту комунального господарства та благоустрою Володимир Ніценко. – По лавкам ще потрібно налаштування підсвітки. Кабелі вже завели, їх треба лише підключити.
Згідно тендерної документації, планували облаштувати 40 лавок та 31 сміттєву урну, однак наразі на алеї їх значно менше. Також передбачали встановлення шести комплексів для прибирання за собаками, але сьогодні їх ще немає.
– Фактично всі роботи вже завершили, – додає Володимир Ніценко. – Залишились (роботи – ред.) по підсіву трави, налагодження водополиву та налаштування вуличного освітлення. Додатково ще поставимо декілька лавок навпроти «Зорі». Також будемо ще встановлювати ці комплекси (для прибирання за собаками – ред.).
За словами очільника департаменту, їм необхідно ще близько тижня, щоб завершити дрібні роботи та все налаштувати.
На вулиці побільшало трамвайних зупинок і спеціальні павільйони встановили поблизу «Прозорого офісу», неподалік палацу мистецтв «Зоря» та стадіону «Локомотив». Зупинки підвищені, обмежені тактильною плиткою та мають затемнені павільйони.
Зауважимо, що саме на прозорі скляні дахи зупинок часто нарікали вінничани та навіть створювали петиції, зазначаючи, що такі панелі не рятують у спеку. Це зауваження містян було враховано. Однак ще сьогодні, 16 вересня, трамваї на нових зупинках не зупиняються. До речі, вздовж всієї вулиці облаштували «оксамитовий шлях» задля тихішого руху трамваїв. Стару колію з боку магазину «Варшава» прибрали, завдяки чому вдалось трохи розширити дорогу та зробити більше кишень для паркування автівок. Також зникло резервне розворотне кільце поблизу «Зорі».
На перехресті з вулицею Янгеля тепер є невеликі «дублери» світлофорів (для тих, хто не може відірватися від смартфонів?), і сама дорога на перехресті стала дещо вужчою. Також звузили поворот на вулицю Стеценка та прибрали переїзд з вулиці Петра Запорожця, висадивши дерева на алеї.
До речі, на другій частині Замостянської висадили 251 дерево: псевдоакації та п’ять видів кленів. Як раніше розповідала Vежі заступниця директора з агротехнічних питань МКП «Вінницязеленбуд» Тетяна Прибиш, центральна алея на Замостянській буде оснащена автоматичним поливом. Натомість, на бокових тротуарах до коріння дерев проведена спеціальна трубка для кращого вбирання корінням води. Серед новацій також гідрогель – спеціальні водозатримуючі кульки біля коріння.
Водночас помічаємо, якщо одні дерева виглядають досить непогано, то на частині листя вже зів’яле та сухе. Як пояснив Володимир Ніценко, дерева будуть додатково підживлювати, тому що їм потрібно трохи більше часу, щоб адаптуватися після посадки.
– Ці дерева везли з Голландії, з холодильника, де +18 градусів було. Ще й осінь зараз, вони скидають листя. Це нормальний процес, нічого страшного немає. Дерева приживаються, потрібен лише час для адаптації.
Додамо, що на першій половині вулиці, яку ремонтували минулого року, довелось прибрати декілька сосен, що не прижились. Їх замінили іншими деревами.
До речі, вуличні меблі на першій частині Замостянської також пошкодили самі містяни: на деяких лавках зігнули спинки, їх почали розмальовувати та бити. Водночас, ті usb-порти для підзарядки смартфонів, які ми перевірили, працюють.
Раніше також повідомляли про наміри реконструювати алею по вулиці Стрілецькій після завершення робіт на Замостянській. Володимир Ніценко підтвердив, що такі плани є, однак зауважив, що це відбудеться не раніше 2021 року. Натомість наступного року планують реконструкцію парку «Хімік» та вулиці Стеценка, яка веде до нього.
– Наступного року поки що не плануємо робити Стрілецьку, тому що там дороговартісний проект. Ми плануємо поступово зробити спершу парк «Хімік» і вулицю, яка до нього веде. Проект уже на стадії завершення. Плануємо зробити там сучасну пішохідну зону, щоб зв’язати із Замостянською. Тому наступного року зробимо парк, а вже потім перейдемо на Стрілецьку.
Фото Ольги Мірошниченко
Читайте також:
У Вінницько-Хутірському старостинському окрузі триває голосування за кращі учнівські проєкти
Дякуємо!
Тепер редактори знають.