“Дихай вільно”: організатори розповіли, яким буде Air ГогольFest-2019 у Вінниці. ФОТО, ВІДЕО

18:32
Автор: admin
Become a Patron!

18-20 жовтня на території заводу “Кристал” відбудеться вже другий Air ГогольFest у Вінниці. Цьогоріч фестиваль розширить свою територію, збільшить кількість сцен та привезе ще більше митців з-за кордону. 

Про перші деталі Air ГогольFest-2019 сьогодні в креативному просторі Cherdak розповіли його організатори та партнери: директор ГогольFest Максим Демський, проектна менеджерка фестивалю Олександра Тарас, заступниця директора Департаменту культури ВМР Ольга Дернова, представниця управління благодійного фонду Подільська громада Леся Найчук та куратор театральної програми фестивалю Андрій Палатний. 

 

– Цього разу це буде повномасштабний фестиваль, а не тізер, як це було минулого року. Це буде повноцінний мистецький уікенд – три дні – на якому ми чекаємо гостей з усієї країни, – говорить Олександра Тарас.

Як розповів Максим Демський, концепція цьогорічного Air ГогольFest збігатиметься і з минулорічному, але в дещо іншому вимірі: якщо в 2018 році команда фестивалю прагнула дати місту “більше повітря” в розрізі культури та мистецтва, то тепер ідеться вже про цілком реальне повітря, яке втрачає вся планета.

– Прямо зараз горять найбільші ліси по всій Землі: Сибір, Амазонка… Тепер повітря не вистачає не лише в мистецтві, а вже й реально не вистачає всюди. Мистецькі проекти сильно і активно зосереджують на цьому увагу ще до того, як про це починають говорити всі. Ми віримо, що сила мистецтва і гуманітарних проектів дійде до більшого загалу.

Ви знаєте, це помічається навіть в таких простих речах, як пластик. Буквально вчора я розділяв те, що зібрав за півроку – це дивовижно коли ти копаєшся в смітті. Коли ти усвідомлюєш, що воно твоє, особисте. Кожен має розуміти, що лишає за собою слід на цій планеті. І тоді приходить усвідомленість того, що саме ти споживаєш: я, наприклад, знаю, що ось це молоко більше ніколи не придбаю, бо не можу утилізувати його упаковку. Це нібито далеко лежить від площини мистецтва, а насправді це все – культура: культура споживання, культура водіння авто, культура спілкування, культура сприйняття. Це те повітря, яке ми вдихаємо щодня.

“Тому за цей рік, який минув з попереднього фестивалю, ми усвідомили для себе своє кредо: “дихай вільно”, – додає Олександра Тарас.

– Якщо цього року знову відбувається фест, то значить, що в місті стало дихати вільніше, – говорить Ольга Дернова. Ми підтримуємо будь-які цікаві ініціативи та ідеї, які зроблять наше місто просто кращим. Минулорічний фестиваль показав, що людям це цікаво, адже його відвідало понад 7 тисяч людей упродовж двох днів. Цьогоріч це відбудеться ще більш масштабно. Нам важливо, щоб на Air ГогольFest піднімаються питання “Як жити далі, як дихати вільніше”. 

Як пояснили організатори, цьогоріч фестиваль займе ще більше приміщень заводу “Кристал” та відкриє п’ять нових локацій. Окрім того на фестивалі буде створено три сцени, зважаючи на той ажіотаж, який був на театральних подіях минулорічного фестивалю. Водночас, кожна театральна локація зможе вмістити в себе щонайбільше 150 глядачів, тож на них треба буде попередньо реєструватися. Лише головна опера фестивалю – IYOV, яка має статус спецподії та локалізується спеціально під приміщення на AirГогольFest, – розрахована на півтисячі глядачів, а квитки на неї продаються вже зараз. До речі, саме ця опера потрапила в десятку найкращих опер світу.

– Програма Air ГогольFest буде вдвічі, а то й втричі насиченішою, ніж минулого року. Практично половина програми – це міжнародна складова, митці з-за кордону. Окрім того цього разу в нас буде значно краще представлені локальні митці, що є важливою інвестицію в розвиток місцевого мистецького продукту. Ми створимо таку щільність між подіями, щоб ви ввечері п’ятниці зайшли на територію і в понеділок звідти “вилізли”. Щоб до наступного Air’у літати в повітрі. – говорить Демський.

Директор фестивалю на зміг оголосити повну програму цьогорічного фестивалю, зокрема музичну складову, пояснюючи це тим, що програма ще формується та тривають перемовини з учасниками. Водночас повідомив, що цьогоріч на фестивалі можна буде почути представників культового проекту KYIVBASS.

– Окрім того ми покажемо нові проекти, які будуть вперше представлені у Вінниці, а також висхідних зірок, які лише кілька разів виступали на великих сценах. Ще тиждень-два і ми “вивалимо” вам увесь цей список, – обіцяє Демський та зазначає, що серед іншого буде розвинуто проект “Настіна гімназія”. – У ньому ми ще більше заглибимось у дегустацію сучасного мистецтва, де ми будуємо діалог з усіма, хто згоден і не згоден, розширимо поле цієї гімназії яка піде в ніч і потім знову в день.

Окрім того організатори фестивалю зазначили, що візуальне оформлення фестивалю цього разу вже розробили самі вінничани, так само як і місцеві менеджери зараз формують перформативну програму. “Прямо зараз Богдан Куценко збирає це пшоно на ниві, все більше і більше вінничан ставатимуть учасниками та організаторами цієї події. Думаю, що ще рік-два – і ми вас тут покинемо”, – напівжартома говорить Макс Демський. Загалом заявки на участь у фестивалі ще приймаються, а дізнатися про всі умови для учасників можна на сторінках фестивалю в соціальних мережах та на сайті Air ГогольFest.

Олександра Тарас обіцяє, що буде значно багатшою дитяча програма та закликає приходити на фестиваль цілими сім’ями, аби долучити до сучасного мистецтва і дітей. Звісно, як і минулого разу, на фестивалі будуть і фуд-зони.

Скільки все коштує

Вхід на фестиваль цього року коштуватиме 100 гривен на день або ніч, або ж 200 гривень на всі події Air ГогольFest. “Треба розуміти, що квиток на кожну таку подію, особливо іноземних митців, взагалі-то коштує тисячі гривень. Але за рахунок підтримки партнерів, посольств та грантів ми можемо робити це для Вінниці за символічні кошти”, – кажуть організатори.

Скільки ж обійдеться сама організація фестивалю, зі слів організаторів, порахувати досить складно. Так, як повідомила Ольга Дернова, місто виділяє на фестиваль суму до мільйона гривень, а Український культурний фонд дає грант у розмірі 2,5 мільйони гривень. Водночас місто надає ще й адміністративну підтримку, які складно виміряти грошима

 – Це і забезпечення санітарних умов, біотуалети, прибирання, охорона, людський ресурс. Маю надію, що завдяки нашим спільним зусиллям цього року на фестиваль прийде вдвічі, а то й утричі більше людей, – говорить чиновниця. Загалом же, якщо враховувати також допомогу міжнародних партнерів, суму в 3,5 мільйонів гривень, виділену на фестиваль “живими” грошима, можна сміливо множити вдвічі.

Фестиваль відбувається у рамках проекту GogolFest Inoculation – нового проекту від команди фестивалю ГогольFest, метою якого є згуртувати міста в Україні за допомогою мистецтва та здійснити мрію про «нову Україну».

Нагадаємо, що минулого року у Вінниці успішно відбувся тизер фестивалю, а цього року повноцінний фестиваль сучасного мистецтва  AIR GOGOLFEST.

Незмінною ж залишилась мета проведення фестивалю: підтвердження статусу Вінниці як одного із культурних центрів України, розвиток та поширення власної айдентики міста, українські й міжнародні мистецькі колаборації та створення нового конкурентного українського продукту.

Традиційно, фестиваль включатиме театральну, музичну, візуальну, освітню та дитячу програми. Родзинками театральної програми стануть вистави від німецького та швейцарського театру, українського незалежного театру.

Спецподією на цьогорічному фестивалі стане опера-реквієм «IYOV» від режисера Влада Троїцького та за участі музично-театральної формації NOVA OPERA. Відзначимо, що у 2018 опера-реквієм «IYOV» увійшла до ТОП-10 опер світу.

Організатори також обіцяють потужну музичну та нічну програми. Хедлайнерів музичної програми команда фестивалю оголосить найближчим часом. Нічна програма має назву GogolNight та відбудеться у найкращих традиціях вечірок від GogolFest.

Фото Марина Сербінович

Читайте також: Чудо на Кристалі: що створив Air ГогольФест у Вінниці

Читайте також: Кращі фото Air ГогольФест-2018 у Вінниці

Читайте також: “Палає найбільший ліс планети”: у Вінниці “Air ГогольFest” влаштував екологічний перформанс. ФОТО, ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.