На Вінниччині затримали бойовика, який воював у Сирії

18:44
Автор: Людмила Кліщук
Become a Patron!

У Калинівці на Вінниччині затримано громадянина Таджикистану, який брав участь у бойових діях проти законної влади Сирії.

Як відомо з ухвали Вінницького міського суду Вінницької області, чоловіку обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою, триває екстрадиційний процес.

Прокуратурою міста Пенджикент Согдійської області Республіки Таджикистан розслідується кримінальна справа за обвинуваченням затриманого в Калинівці чоловіка за незаконну участь у збройних формуваннях, збройному конфлікті або військових діях на території інших держав. Справу зареєстрували 15 квітня 2018 року, а 30 квітня цього ж року фігуранта оголосили в розшук.

Відомо, що у 2008 році він отримав релігійну освіту в мадрасі «Ал-азхар» у Єгипті.

«З метою повалення державної влади і конституційного ладу держави у всьому світі, в тому числі й в Республіці Таджикистан та створенні на їх території ісламської держави «Халіфат», виїхав у Сирійську Арабську Республіку, де приймав участь у воєнних діях проти законної влади Сирії», – йдеться в матеріалах справи.

30 липня 2019 року вказаного громадянина Таджикистану затримано у приміщенні Калинівської місцевої прокуратури. І в Генеральній, і у вінницькій обласній прокуратурах отримали запит від іноземних колег з проханням його видачі.

Злочин, за який він запитується, в українському правовому полі відповідає статті 447 Кримінального кодексу України: найманство. Він є екстрадиційним, оскільки карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років. Строк давності притягнення до відповідальності за вчинений  злочин не закінчився, відтак, екстрадиційний арешт є актуальним.

Цими та іншими нормами керувався слідчий суддя Юрій Ковбаса, коли застосовував до чоловіка запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, аби забезпечити його видачу  до Республіки Таджикистан. До кінця вересня 2019-го він просидить у вінницькому слідчому ізоляторі.

Як чоловік опинився у місті на Вінниччині та чим займався – у судовому рішенні не йдеться.

Як відомо, у Сирії з 2011 року триває громадянська війна, в результаті якої загинули більше 400 тисяч людей. Росія, що втрутилася в цей конфлікт, надає в ньому підтримку президенту Сирії Башару Асаду – режиму якого значна частина світу, і західного, і арабського, відмовила в легітимності.

Ілюстративне фото Reuters

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.