Вінничанин змусив Верховний Суд відкрити провадження про скасування результатів виборів до парламенту

12:00
Автор: admin
Become a Patron!

Верховний суд України відкрив провадження про визнання останніх парламентських виборів недійсними та скасування їхніх результатів. Таке рішення ухвалили за позовом вінничанина Сергія Щетиніна після понад 8 годин перебування суддів Великої Палати Верховного Суду в нарадчій кімнаті. 

Як повідомляє Харківська правозахисна група, екс-депутат Сергій Щетинін з Вінниці просив Верховний Суд скасувати результати позачергових виборів до Верховної Ради 21-го липня та визнати дії ЦВК з їх організації незаконними. Спочатку позов відхилила Касаційна адміністративна палата, однак Щетинін оскаржив це рішення. Згодом, після рекордних восьми з половиною годин перебування у нарадчій кімнаті, о другій ночі 14 серпня Верхня Палата Верховного суду відкрила провадження по справі.

Сергій Щетинін

Так, Щетинін звернув увагу суду на те, що “Конституційний Суд, ухвалюючи рішення про визнання указу Президента про розпуск Верховної Ради та проведення 21-го липня позачергових парламентських виборів, керувався неофіційною версією Конституції, яка є у вільному доступі на сайті zakon.rada.gov.ua, проте так і не була вчасно опублікована в офіційних виданнях («Офіційний вісник України», «Голос України», «Урядовий кур’єр» та «Відомості Верховної Ради України»), як того вимагають норми самої Конституції”.

З огляду на це, позивач звернув увагу, що зараз чинним є лише варіант Конституції від 28-го червня 1996-го року. “І саме поклавши руку на примірник Конституції в цій редакції, складали присягу народові України всі Президенти України, починаючи від Ющенка (окрім в. о. Президента Олександра Турчинова), зокрема й Володимир Зеленський”, – йдеться в повідомленні Харківської правозахисної групи.

Відтак Сергій Щетинін наголошує, що “проведення липневих парламентських виборів фактично порушило право громадян на вільне волевиявлення, бо у своїх рішеннях Конституційний Суд та Центральна виборча комісія посилаються на юридично нечинні норми Конституції, чим, на думку Щетиніна, порушують право громадян на вільне волевиявлення”.

Представник Щетиніна в суді наголосив, що “судді були вражені аргументами, викладеними в позові”. Проте точно сказати, що саме вирішила Велика Палата, можна буде тільки після отримання її ухвали. Про дані порушення Конституції в указі Зеленського Щетинін писав ще 23 червня на сайті тієї ж правозахисної групи.

Цікаво, що приблизно в той самий час, 28 червня 2019 року, представник Зеленського в парламенті Руслан Стефанчук заявив, що “в Україні немає єдиного тексту Конституції”:

Руслан Стефанчук, фото rbc.ua

“Сьогодні ми прийшли до ситуації, коли у нас немає єдино вірного юридично витлумаченого тексту Конституції. Це результат не виваженої, що не вивіреної і не спланованої роботи Верховної Ради, яка сьогодні призвела до того, що у держави, яка святкує День Конституції, немає просто єдиного уніфікованого тексту Конституції”, – сказав Стефанчук в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”

У свою чергу відомий журналіст Данило Мокрик іронічно прокоментував ситуацію на своїй фейсбук-сторінці.

Ілюстративне фото “Радіо Свобода”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.