-
16 Липня/ 13:35
Vinnytsia
Публікація16.07.1913:35
Щоб не гинула риба, дно Вишенського озера можуть залити вапном. ВІДЕО
Декілька тижнів вінничани скаржаться на те, що на Вишенському озері гине риба. Спеціалісти кажуть, що найімовірніше це відбувається через брак кисню і розглядають можливість “вапнування водойм”.
Як повідомили у сюжеті “UA:Вінниця”, лише за тиждень працівники Державної агенції рибного господарства нарахували до сотні загиблих рибин на Вишенському озері. Місцевий рибалка Костянтин Білик розповів журналістам про підозри, що це через “каналізації на Пирогова, які всі виводять в озеро”
– Ми самі неодноразово їх бачили. Ми ловили рибу руками: щупаєш під берегом, а там труба каналізаційна, – стверджує чоловік.
Втім Катерина Лисняковська, головний спеціаліст відділу іхтіології та регулювання рибальства обласного Управління Державного агентства рибного господарства, каже, що це неможливо, а причини загибелі риби – винятково природні.
– Не можемо нічого сказати, поки не буде повних аналізів. Ми не можемо нікого звинувачувати. А якщо особу якусь звинувачувати, її може визнати винним тільки суд, – пояснила Катерина Лисняковська. – Я не можу сказати, що тут хтось щось міг скинути: ні підприємств, ніяких скидів тут немає. Тільки природне.
У повідомленні йдеться, що у Вишенському озері знизився рівень кисню. І зі слів, Олега Ющука, заступника начальника Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, це одна з імовірних причин, чому гине риба.
В першу половину червня дуже зливові дощі йшли, які позмивали гноярки, пріле листя, і так далі… І при підвищенні температури в другій половині червня могло відбутися перетворення цих всіх речовин, відповідно з поглинанням кисню. 4 липня аналіз не показав такого хімічного споживання кисню, як 10-го. Тобто попадали забруднюючі речовини, які на 10 просто показали свій результат, – розповів Олег Ющук.
Зауважимо, що відповідно до результатів аналізів проб поверхневих вод верхнього та нижнього Вишенських озер, які опублікували в Держекоінспекції у Вінницькій області, рівень кисню справді знизився.
Так, згідно показників вимірювань, зафіксованих приладом 10 липня, на верхньому озері спостерігалася температура 20,1°С та 19,8°С, розчинений кисень 12,6 та 11,08 мг/л. На нижньому – температура 19,1°С та 20,4°С, розчинений кисень 11,42 та 7,5 мг/л. (при нормі не менше 4). Крім того, повідомляється, що за результатами інструментально-лабораторних досліджень здійснених 4 липня перевищень забруднюючих речовин не було виявлено.
Про результати інших аналізів обіцяють проінформувати додатково.
У сюжеті також повідомили, що зі слів Катерини Лисняковської, “аби риба не гинула, дно водойми можна залити вапном” (вапнування води проводиться для прискорення мінералізації речовин і додавання розкритого кисню; також це допомагає поліпшити рибопродуктивність і якість води – budsad.in.ua).
У Вінниці такий варіант розглянуть, але лише після того, як дочекаються чергових висновків обласної екоінспекції. У повідомленні йдеться, що висновки мають бути вже цього тижня.
Фото – vn.suspilne.media та зі сторінки Держекоінспекції у Вінницькій області
Дякуємо!
Тепер редактори знають.