До Вінницької області сьогодні, 10 червня, з робочим візитом приїхав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
Разом із міським головою Вінниці Сергієм Моргуновим голова Уряду проінспектував Державний навчальний заклад “Немирівський професійний ліцей”, де в січні було відкрито навчально-практичний центр з професії “Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах” та завезено нове обладнання. В цьому центрі можна отримати професії електрозварювальника ручного зварювання, електрозварювальника на автоматичних та напівавтоматичних машинах та просто зварювальника.
Про заклад Прем’єр-міністру розповідали директор ліцею Микола Попатенко та майстер виробничого навчання – директор навчально-практичного центру Олександр Миколаєнко. Вони показали Володимиру Гройсману нове обладнання та все необхідне для навчання та підвищення кваліфікації зварювальників. Навчання відбувається підгрупами по сім чоловік.
Зокрема представили новий зварювальний апарат, який робить унікальні зварювальні шви швидко та надзвичайно точно, а головне – за мінімальної участі людини.
2,3 мільйона гривень субвенції з державного бюджету було виділено ДНЗ «Немирівський професійний ліцей» для створення навчально-практичного центру з підготовки кваліфікованих робітників із професії «Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних зварювальних машинах».
Кошти були використані на закупівлю зварювального обладнання, обладнання для обробки металу, зварювальних тренажерів та додаткового устаткування, згідно з переліком, затвердженим Міністерством освіти і науки України.
Відомо також, що на ремонтні роботи – створення виробничої майстерні центру, капітального ремонту кабінету спецдисциплін, заміну віконних та дверних блоків, заміну електромережі, було залучено 337,7 тисячі гривень коштів бюджету розвитку. На придбання меблів, стендів, вогнетривких штор, спецодягу, капітального ремонту туалету майстерні, системи опалення та вентиляції, виготовлення віконних решіток, залучено 254,9 тисяч гривень коштів спеціального фонду.
Також Прем’єр-міністру продемонстрували тренажери, в яких використовують новітні комп’ютерні технології. Комплекс являє собою комп’ютер та спеціальне обладнання, учень здійснює зварювальні роботи, комп’ютер їх аналізує та дає підказки. Всього у центрі – три таких тренажери.
Також Прем’єр-міністру продемонстрували кілька саморобних пристроїв, наприклад інструмент для заповнення швів, виготовлений на основі м’ясорубки.
За словами директора ліцею, нині навчальний заклад співпрацює (виконує замовлення та надає фахівців) з трьома підприємствами, завдяки чому заклад заробив близько 50 тисяч гривень.
У свою чергу Гройсман сказав, що за кілька останніх років було інвестовано у профтехосвіту 200 мільйонів гривень, але цього недостатньо. Відтак Прем’єр-міністр зазначив, що покращення матеріально-технічної бази буде одним із завдань, а також наголосив, що потрібно збільшити зарплатню для майстрів, які навчають фахівців. ” Ми плануємо це в наступний бюджет вкласти” – сказав Гройсман.
Як розповів Володимир Кирилко, майстер виробничого навчання, головне, що відтепер навчання відбувається на найсучаснішому обладнанні. В якості прикладу він навів зварювальний апарат старого зразка, який вже навіть не використовується у будівництві. До того ж він важить 300 кілограмів й відтак транспортувати його – велика проблема. За словами, новий зварювальний апарат можна підняти одній людині, обладнання витрачає на 40% менше електроенергії та й взагалі має низку необхідних для роботи в сучасних умовах функцій.
Водночас, за словами Володимира Кирилка, на противагу старому зразку, новий можна відремонтувати тільки у професійній майстерні.
Як розповів Vежі Валерій Коровій, очільник Вінницької ОДА, проект є спільним та фінансується Міністерством освіти, а ще частина коштів – з обласного бюджету. Андрій Волинець, завідувач сектору з питань формування регіонального замовлення Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА, повідомив Vежі, що всього було закуплено 14 найсучасніших зварювальних апаратів, копм’ютерна оргтехніка (тренажери для зварювання), весь необхідний для зварювальних робіт інвентар.
– Загалом 2,3 мільйона – це державні кошти, ще мільйон – це кошти інвесторів та спеціального фонду навчального закладу. Разом це 3,3 мільйона, – повідомив Волинець.
За його словами, нині у Вінницькій області функціонує 15 навчально-практичних центрів, а цього року планується відкриття ще двох за кошти уряду. Один центр – для слюсарів-ремонтників на базі 41-го училища в Тульчині, другий центр – для монтажників з утеплення будівель у Барському професійному училищі.
Після того, як інспектування центру було завершено, Володимир Гройсман поспілкувався з учнями закладу, а згодом – із пресою.
Зокрема Прем’єр-міністр прокоментував ситуацію із забрудненням річки Рось вчора, 9 червня.
– Всі служби працюють над тим, щоб здійснювати моніторинг стан забруднення можливого, зараз немає жодної інформації, яка би становила загрозу. Ситуація, на мій погляд за наявною інформацією, контрольована. Всі служби працюють над тим, щоб моніторити ситуацію і в разі необхідності вживати заходи. Вчора такі заходи оперативно вживались, тому вважаю, варто відстежувати інструкції ДСНС, Держпродспоживслужби – і все буде нормально, – сказав Гройсман.
На запитання про нещодавнє представлення членів команди політичної партії “Українська стратегія”, зокрема щодо вибору кандидатур у депутати, Володимир Гройсман сказав:
– Важливо не просто називати прізвища людей, а щоб ці люди були здатні приймати рішення і були компетентними у своїх сферах. Люди, які об’єднались в мою команду, це люди, які мають дуже якісні та компетентні знання, мають досвід роботи парламентської та в тому числі урядової, розуміння необхідних змін та всі якості для того, щоб ці зміни були не на папері, а щоб вони були реалізовані. В багатьох сферах: фінанси, економіка, освіта, оборонка, інфраструктура, культура, структурні реформи, – сказав Прем’єр-міністр.
Щодо раніше озвученої заяви Прем’єр-міністра про те, що до середнього класу мають увійти не тільки фермери, але й підприємці, лікарі та вчителі, Гройсман зазначив, що передусім йдеться про надзвичайно важливе питання зайнятості.
– Доходи створюють вільний клас, який ми називаємо середнім, коли є нормальна робота, достойна заробітна плата – це наше є завдання. Для цього є комплекс заходів, які ми бачимо, які потрібно робити для розвитку в подальшому національної економіки. Сьогодні ми зростаємо біля 3% (ВВП – авт.), цього не достатньо. Ми маємо зростати на 5% і більше відсотків – це буде означати, що люди будуть відчувати на своїх власних доходах, коли вони можуть дозволити собі все, що для них є необхідним. Наше завдання, яке ми будемо виконувати, це концентрація на створенні умов для ведення бізнесу, додаткових робочих місць, і для цього важливо професійна підготовка кадрів.
На запитання про те, чи будуть Сергій Моргунов та Валерій Коровій йти у парламент, Прем’єр-міністр сказав, що таких планів у них немає та підкреслив, що обидва є висококваліфікованими міським головою та очільником ОДА відповідно.
Коментуючи результати реформи децентралізації, а також можливі загрози для неї, Гройсман підкреслив, що ця реформа є надзвичайно важливою, оскільки дала нові фінансові можливості та право громадам приймати рішення.
– Ось ми були у Вороновицькій ОТГ, в них був бюджет до об’єднання 7 мільйонів, сьогодні – 51 мільйон. Вони вже ставлять для себе амбітні плани: і систему безпеки, навчання, транспортного забезпечення – багато питань стали вже реальністю для вирішення.
Чи є загроза для реформи? Я думаю, що є. З огляду на те, що ми ще не завершили реформу. Нам важливо зараз – і це я і наша політична сила будемо пропонувати – зміни до Конституції України: визначити, що мають бути створені обласний і виконавчий комітети, які будуть наділені виконавчими функціями. Далі: центральна влада буде представлена префектами, які мають здійснювати суто контрольні функції та не більше того. Далі ми маємо дозавершити об’єднання, об’єднання територіальних громад, що дасть їм можливість бути більш ефективними. Ми маємо оптимізувати кількість районних державних адміністрацій: не може так бути, що в нас є ОТГ, яка вже має і повноваження, і кошти, а їй на шию зверху посадили ще районну держадміністрацію, яка намагається керувати. Це двоєвладдя ні до чого ефективного не приводить. Тобто і це питання нам потрібно вирішити: зміни до Конституції, нова організація системи управління на базі створених ОТГ, і це дасть можливість в тому числі захистити цю реформу.
Фото Марини Сербінович
Дякуємо!
Тепер редактори знають.