Павло Зібров та вінницький хор “Соломія” спільно записали пісню 30-річної давності. ФОТО

19:30
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Сьогодні, 16 травня, співак Павло Зібров приїхав до Вінниці аби записати нову версію своєї пісні разом з вінницьким хором “Соломія”. Після запису, під час якого артист вже на готову музику заспівав текст пісні “Дівчина кохана”, Павло Зібров розповів про те, що він думає про сучасну музику та скільки заробляє під час концертних турів.

Усміхнений та у традиційній вишиванці, Павло Зібров прийшов на студію звукозапису до Будинку Офіцерів разом з Назарієм Давидовським, священиком та художнім керівником хору “Соломія”. Знаючи один одного вже багато років, у них виникла ідея поєднати свою творчість і записати спільну пісню “Дівчина кохана”, яку, як розповів співак, він написав ще 35 років тому. На записі були присутні батьки Назарія, з якими Павло Зібров знайомий вже близько 50 років.

Менше ніж за пів години Павло Зібров записав слова пісні на вже готову музику хору “Соломія”. Під час запису, Назар Давидовський контролював процес і вносив певні правки.

— Раніше ви мене вчили, а тепер я тут вам щось підсказую! — жартував Давидовський.

Одразу після запису, Павло Зібров та Назар Давидовський запросили журналістів на прес-конференцію, де співак з найвідомішими вусами України, розповів те, як виникла ідея запису пісні та чому концертні тури не приносять музиканту великого заробітку.

— Пісня “Дівчина кохана” записана на український народний вірш, — розповідає Павло Зібров. — Я завдячую долі, що сім’я Давидовських зберегла записи цієї пісні ще на касетах і бобінах, бо навіть у мене їх немає. Назар, ще 15 років назад все це записав, а коли відіслав мені, я був дуже вражений. Мені приємно, що разом з хором “Соломія” вони зробили таке цікаве та живе аранжування.

Павло Зібров розповів, що він вперше співпрацює з Назарієм, і надіється що після того, як пісня буде готова, її можна буде почути на телебаченні чи радіо. На запитання, чи думає співак обробити свої інші пісні у більш новому сучасному трактуванні, Павло Зібров відповів, що “це все не кормить”.

— Сучасна музика — це електроніка, хімія та пластмаса, — каже Павло Зібров. — Шоу-бізнес останніх десяти років вихований на імпортній музиці, яку всі хочуть перенести на наш український мелос (мелодійна основа в музиці, – ред.). Ну не можна африканську чи навіть європейську музику переносити на наш український мелос. Це зовсім інша фонетика. Воно не налазить. Це ніби на чорношкірого одягнути вишиванку і сказати “О, диви який українець йде.”. Це трошки смішно.

Як пояснив співак, він та його колектив отримує найбільші гонорари саме на приватних вечірках, весіллях та днях міста. Сьогодні ввечері, співак дасть концерт у Вінниці, і як він пояснив, такі концерти не приносять великий заробіток.

— Я буду кричати “Браво” якщо сьогодні вийду в нуль! Якщо немає спонсорів на таких концертних турах – це все збитково. Я сам ще доплачую своєму колективу гроші — каже Павло Зібров.

Позаяк Зібров родом з Вінниччини (село Червоне), співак каже, що в першу чергу приїхав сюди “за емоціями”, адже тут зустрінеться зі своїми друзями зі всієї Вінниччини.

— З села, де я народився, на мій концерт планує приїхати цілий шкільний автобус людей, привезуть коровай, сало, самогон. Оце драйв, оце життя! — розповідає співак.

Як пояснив Назарій, записану сьогодні пісню можна буде почути вже за кілька тижнів, також буде опубліковане відео з бек-стейджу запису.

Саунд-продюсером запису пісні виступив Андрій Верніковський (Andrey Muzon), аранжування до пісні “Дівчина кохана” зробила композиторка Яна Шлябанська, родом з Вінниці.

Хор “Соломія” — музичний колектив Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу під художнім керівництвом священика Назарія Давидовського. Жіночий хор відомий завдяки виконанню “Щедрика” Леонтовича та dub-реміксами українських пісень “Ой, дуб, дуб”, “Василина” та “Подоляночка”.

Читайте також:

Дабстеп “Подоляночка” та народні пісні в електронній обробці: хор “Соломія” дали благодійний концерт у Вінниці. ФОТОРЕПОРТАЖ

«Соломія» і Давидовський з будівельником Денисом «забітбоксили» Краєзнавчий музей. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.