В одному з вінницьких університетів відкриють станцію глибокого сортування сміття

14:18
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Активісти та активістки із організації EcoHope ініціювали створення станції глибокого сортування в одному із корпусів Донецького національного університету імені Василя Стуса.

Станція глибокого сортування, яка буде розділена на 15 секторів для вторсировини незабаром має з’явитися в корпусі ДонНу, який розташований на вул. Янгеля.

Куди у Вінниці можна здати вторсировину та небезпечні відходи. ІНТЕРАКТИВНА МАПА

Як розповіла ініціаторка проекту Марія Юзькова, надихнув її на створення такої станції проект «Зелена школа», де учні різних шкіл області сортують сміття, а за отримані від його здачі кошти купують у школу речі, які вважають потрібними.

«Зелені школи» під Вінницею: між учнями влаштують «змагання» із сортування сміття

—Я на них дивилася і думала, як це все класно і було би кльово, якщо в університеті було б таке місце, де можна здати вторсировину. Адже завжди є проблема знайти якийсь пункт, який буде відкритим і здати те, що ти відсортувала. Основна мета цього проекту — це розповісти, як правильно сортувати, для чого це потрібно робити, а друга — це зібрати кошти.

Станція сортування сміття розташовуватиметься в одному з підвальних приміщень університету та працюватиме щосереди. Як розповідає Марія Юзькова, наразі вже зібрано декілька пакетів та мішків для сміття, але великою проблемою є баки для сортування скла, які коштують від 500 до 600 гривень:

—Позаяк, наша станція буде глибокого сортування, то скло ми сортуватимемо на три секції, аби його можна було використати і отримати додаткові кошти. Нам обіцяли допомогти із покупкою одного баку організатори із тур-клубу «Бідняжка». А решту якось ми самі вже якось будемо закладати.

Окрім цього, на декілька секцій сортуватимуть і папір: окремо картон, крейдований папір, газети і книги. Щодо паперових стаканчиків, які містять пластик, то в університеті вже є домовленість з командою «Енактус», які подарують станції тубуси для стаканчиків.

Блокноти та фліпчарти з одноразових горняток: як вінницькі кав’ярні стають еко-свідомими

В Ecohope не прийматимуть небезпечні відходи, адже чим мають займатися професійні організації.

—Ми прийматимемо лише ту вторсировину, яку 100% зможемо здати та отримати кошти, — говорить Марія.

Команда проекту обіцяє більше розповідати про правильне сортування сміття в університеті та на сторінках в соціальних мережах. Промоцію активісти і активістки також планують проводити з мінімальним використанням макулатури.

Фото: The village, Українська правда

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.