Більше дерев, ремонт доріг та “суботники”: як оновлять Вінницю після зими

17:37
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

З приходом весни Вінницю починають приводити до ладу. Комунальники активніше ремонтують дороги, займаються озелененням міста та облаштовують зони відпочинку вінничан. Про плани з благоустрою міста та підготовці до весняного періоду розповів директор департаменту комунального господарства та благоустрою Володимир Ніценко. 

Сьогодні, 28 березня, на засіданні виконавчого комітету розглядали питання “Про результати роботи департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради в зимовий період 2018-2019 рр. та плани робіт в весняний період 2019 року”.

Очільник департаменту Володимир Ніценко розповів, що основні весняні роботи мають бути завершені до Великодня та травневих свят. Тому вже найближчим часом приведуть в належний стан близько 150 зупинок громадського транспорту, п’ять скверів та бульварів міста, а також інші зони відпочинку, пам’ятні знаки, культові споруди тощо.

Комунальні служби міста мають очистити 525 тис. кв.м. тротуарів, 2,2 млн кв.м. доріг, а також зливову каналізацію. Магістральні вулиці міста планують привести до ладу завдяки омолоджувальній та формувальній обрізці 662 дерев, окрім цього ще висадять 735 дерев, а також очистять вуличні стовпи від оголошень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сакури, платани, клени та акації: У Вінниці планують висадити понад 700 дерев

Планують очистити 614 колодязів питної води, а 31 – відремонтувати. Підготують до роботи вісім фонтанів міста та системи поливу, а пляжні зони – до купального сезону.

– Коли ви будете підходити до очистки зупинок, то дахи теж треба мити, а ви цього не робите. Тобто, стіна хороша і помита, а зверху воно чорне, – зауважив Сергій Моргунов.

Долучитись до облагородження міста пропонують й вінничанам. У місті заплановано два загальноміські суботники9 та 27 квітня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вінничан закликають поприбирати на Сабарові після зими

На початку 2019 року, до основних ремонтних робіт, проводилась робота по ремонту вулиць міста, зокрема відновлювалось асфальтобетонне покриття на Гальчевського, Пирогова, Київська, Брацлавська, Чумацька, Привокзальна, Данила Нечая, Зулінського та інших.

Сергій Моргунов звернув увагу, що такі роботи потрібно виконувати якісніше, адже навіть на декількох представлених світлинах було помітно, що латки нерівні та вищі, ніж основне дорожнє покриття.

Володимир Ніценко відповів, що підприємства перероблятимуть за власний рахунок, а департамент вживатиме до них штрафні санкції.

 

Наразі департаментом проводяться роботи з проектування та проведення торгів на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт доріг на 2019 рік.

Капітальний ремонт дороги та тротуару по вулиці Данила Нечая (від вул. Московської до вул. Федорова) планують розпочати наприкінці квітня, протяжність вулиці 1,3 км і ремонтувати її збирались протягом трьох місяців.

На думку Сергія Моргунова, такий тривалий ремонт викликатиме чимало незручностей для мешканців вулиці, а тому терміни варто було б скоротити. Однак Володимир Ніценко наполягав, що виконати обсяг робіт за два місяці буде надто складно.

Також заплановано капітальний ремонт ділянки вулиці Пирогова (від Дачної до малого містка та потім – до вул. Гніванського шосе). Розпочати роботи мають в травні.

Наприкінці квітня розпочнуть роботи по вул. Лесі Українки (від вул. Арабея до Магістратської). За словами Володимира Ніценка, заплановано відремонтувати близько 1,3 км. Ремонт триватиме майже чотири місяці.

Ще капітальний ремонт дороги та тротуару торкнеться вул. Свидницького. Протяжність вулиці 310 метрів, які, згідно графіку, збирались ремонтувати протягом чотирьох місяців.

– Тобто ви будете робити 75 метрів в місяць, це по 2 метри в день? – запитав Сергій Моргунов.

У відповідь Володимир Ніценко пообіцяв зменшити тривалість робіт та впоратись лише за два місяці.

Капітальний ремонт дороги і тротуарів по вул. Черняховського заплановано на початок травня. На це витратять п’ять місяців.

– Основний обсяг робіт, з дорожнього покриття і тротуарів, ми виконаємо швидше, але це дата, коли ми здаватимемо в експлуатацію, – пояснив очільник департаменту.

Протягом п’яти тижнів роботи триватимуть на перехресті Барського та Хмельницького шосе. Як пояснив Володимир Ніценко, там запланований комплексний ремонт з встановленням острівців безпеки, знаків, освітлення з підсвіткою, облаштування переходів тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цьогоріч у Вінниці встановлять щонайменше півтора десятки “острівців безпеки”: перелік адрес

Також триватимуть роботи по вул. Проектна (поблизу індустріального парку) та друга черга реконструкції по Замостянській, де вже розпочались підготовчі роботи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Замостянській викопали та зрубали дерева: почалася друга черга реконструкції. ФОТОРЕПОРТАЖ

Міський голова окремо звернув увагу на фарбування турнікетного огородження, а саме на те, що часто їх фарбують, не знімаючи при цьому стару фарбу. Також Сергій Моргунов звернувся й до інших комунальників, зазначаючи, що необхідно працювати так, аби уникнути проблем із дорожньою розміткою, зеленими насадженнями тощо.

– Будь-яке виконання робіт повинно проходити якісно і це має бути зафіксовано у відповідних контрактах з підрядними організаціями, обов’язково мають бути гарантійні терміни і точно не рік, – наголосив міський голова.