Публікації за датами

  • 27 Березня/ 14:23
    Місця

    Публікація27.03.1914:23

    Автор:Юлія Плахтій

    Вода в Бузі – в межах норми, але походження піни фахівці з’ясувати не можуть

Рівень концентрації всіх речовин у водах Південного Бугу – в межах норми, жодних сполук, які б не мали бути у воді, також не виявлено. Про це заявили в Держекоінспекції та Басейновому правлінні. Втім, звідки взялася дивна піна на поверхні річки – досі ніхто пояснити не може.

Нагадаємо, йдеться про ситуацію, що сталася 20 березня, коли вінничанин Роман Ворона опублікував світлини забрудненої водойми, на яких було помітно дивну жовто-коричневу піну на поверхні води Південного Бугу.

Читайте також: Буг вкрився дивною піною: воду здали на аналіз. ФОТО

Фахівці раніше повідомили, що проби води було відібрано на експертизу одразу кількома лабораторіями (врешті виявилося, що дослідження робили тільки в Басейновому управлінні та у Держекоінспекції).

Перші результати, оприлюднені Басейновим управлінням водних ресурсів річки Південний Буг (БУВР) свідчили про те, що у відібраних зразках води у межах норми розчинений кисень, амоній сольовий, нітрити. Втім інформації про те, наскільки вода може бути небезпечною за іншими параметрами – не було, уточнені аналізи обіцяли надати за п’ять днів.

Читайте також: В межах норми: з’явилися перші результати аналізу води після появи піни на поверхні Бугу

– Результати свідчать про те, що все в нормі, – розповів Vежі за тиждень після цього випадку очільник БУВР Андрій Магера. – Жодних перевищень норм сполук немає. Жодних незвичних сполук немає. Походження (піни – авт.), на жаль, не вдалося визначити.

За словами Андрія Магери, щоб визначати походження таких речовин, потрібно постійно робити моніторинг за допомогою встановлених стаціонарних чи мобільних станцій моніторингу води, які потрібно розташовувати, наприклад, на відстані п’яти кілометрів одна від одної для відстежування таких ситуацій.

– А в нас цього немає, – додає очільник БУВР. – Можливо, воно (піна – авт.) пішло на дно, можливо далі течією знесло.

Також VежА звернулася до Головного управління Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, яке теж досліджувало воду. Як зазначив начальник відділу інструментально-лабораторного контролю Олександр Юрченко, вода у Південному Бузі – безпечна, жодних дивних сполук або речовин у ній не виявлено.

За словами Юрченка, у день, коли воду відбирали на аналіз (20 березня), спостерігалася дуже мала кількість піни на поверхні річки, й взагалі складалось враження, що це може бути піна, яка утворилася через хвилі.

– Ми відібрали воду вище “Водоканалу”, де об’їзний міст перед Стрижавкою, і на пляжі Гонти. Я походив, поспостерігав там узбережжя, поспілкувався з рибалками, які сиділи там з самого ранку, з 7 години, і вони сказали, що ніякої піни вони не бачили.

Станом на сьогодні піни на поверхні води немає, а дослідження зазначеного випадку фахівці називають завершеним.Водночас, у Муніципальній поліції заявили,що тримають це питання на контролі.

Зазначимо, що попри те, що у Басейновому управлінні водних ресурсів річки Південний Буг раніше повідомлялося, що проби води на аналіз були відібрані фахівцями Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ України, в останньому журналісту Vежі не змогли ні підтвердити, ні спростувати цю інформацію та, відповідно, надати результати досліджень. Натомість переадресували питання до фахівців Держпродспоживслужби, які нібито могли робити аналіз проб води, втім тут заявили, що вперше чують про піну на річці, й також, відповідно, не можуть нічого розповісти.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Юлія Плахтій
Журналіст
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть
Ctrl+Enter

Дякуємо!

Тепер редактори знають.