Публікації за датами

  • 25 Березня/ 19:58
    Місця

    Публікація25.03.1919:58

    Автор:admin

    Проект Палацу спорту на Тяжилові виявився вчетверо дорожчим, ніж планувалося: його поки не будуватимуть

Найближчим часом вінничанам не варто очікувати на появу нового Палацу спорту на Тяжилові, анонсованого ще наприкінці 2017 року. Як стало відомо Vежі, під час розробки проектно-кошторисної документації на спортивну споруду, з’ясувалося, що її вартість значно зросла. 

Нагадаємо, що Палац спорту мав стати найсучаснішою спортивною ареною в місті, який здатен прийняти в своїх стінах 2500 відвідувачів одночасно.

Нове приміщення мало отримати можливість приймати міжнародні змагання з баскетболу, гандболу та футзалу, а також бути придатним для проведення заходів культурного характеру, зокрема концертів. Вартість будівництва тоді оцінили в суму близько 90 мільйонів гривень. З цієї суми 30% коштів мала надати Вінницька міська рада, 30% – обласна рада, ще третину – державний бюджет.

Проте днями, під час візиту міністра молоді та спорту Ігоря Жданова до Вінниці, урядовець повідомив, що найближчим часом такий Палац спорту навряд чи з’явиться у Вінниці. Причина – значне здорожчання проекту: ідеться про суму майже 400 мільйонів заміть оголошених 90 мільйонів. 

Чому подорожчав проект? 

Як пояснив в коментарі Vежі заступник міського голови Вінниці Владислав Скальський, таке здорожчання проекту викликане необхідністю врахування всіх вимог міжнародних спортивних федерацій до таких споруд, які змогли б приймати змагання міжнародного рівня.

– Проект розпочався з пропозиції Федерації баскетболу України, вони запропонували формулу: 30 млн. з державного бюджету, по 30 мільйонів – з міста та області. Така формула для нас була прийнятна, більше того – місто могло подвоїти свій внесок, якщо в процесі проектування виникне здорожчання, ми були готові навіть на 120 млн, – пояснив Скальський.

Проте, за словами заступника мера, вимоги від міжнародних федерацій для такої будівлі виявились дуже високими: вони стосувалися кількості місць для глядачів, умов для тренерського складу, гостьових команд, освітлення, якості підлоги, умов для проведення телетрансляцій. Проектант виконав усі ці вимоги та спроектував будівлю, яка на етапі державної експертизи стала коштувати майже 400 мільйонів гривень.

 

Де братимуть кошти та що буде із землею? 

– З огляду на наявну ситуацію з міською спортивною інфраструктурою, потребою реконструкції того ж СКА і зважаючи на те, що сума (внеску міськради – ред.) на будівництво Палацу спорту складатиме 40% усього бюджету розвитку, ми прийняли рішення шукати позабюджетні кошти на реалізацію цього проекту. Тобто зараз реалізувати це не є можливим з огляду на ті потреби, яка ми маємо, – говорить Владислав Скальський

Водночас посадовець підкреслив, що ця ділянка на вулиці Чехова, де мав постати Палац спорту, в будь-якому випадку зарезервована для будівництва спортивної споруди: вона має відповідне цільове призначення. А будівництво шляхопроводу на Тяжилів, який дозволить дістатися звідти до центру за 15 хвилин, значно активізує соціально-економічне життя в цій частині міста.

Читайте також: Мер Вінниці показав, як виглядатиме СКА на Янгеля після реконструкції. ГРАФІКА

Читайте також: “Треба зносити і будувати новий”: міністр спорту про ситуацію навколо вінницького стадіону “Локомотив”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
admin
Технічний адміністратор сайту
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть
Ctrl+Enter

Дякуємо!

Тепер редактори знають.