Помаранчеве “орало”, старі-нові мітингарі та провал голосування за “імпічмент”: як у Вінниці пікетували сесію облради. ФОТО

12:48
Автор: admin
Become a Patron!

Сьогодні, 5 березня, перед черговою сесією Вінницької обласної ради, де сьогодні мають розглянути понад 100 питань, відбувся опозиційний мітинг з вимогою “припинити підкуп виборців”.

Захід, анонсований вчора на 9:00, розпочався з півгодинним запізненням під дрібний дощ. Попри те, що ініціаторами мітингу виступили відразу кілька політичних сил – “Громадянська позиція”, “Батьківщина”, “Укроп”, “Народний контроль” та “Самопоміч”, – о 9:30 під стінами обласної ради зібралися лише мітингарі під прапорами з написом “Чесних більших”, вдягнуті в жовто-сині шапки за аналогічним гаслом.

Попри те, що кампанія Анатолія Гриценка “Чесних більше” порівняно нова, переважна більшість учасників мітингу – давно відомі “бабусі та дідусі Віктора Малиновського” на чолі зі своїм лідером Віктором Малиновським. Раніше ці протестувальники ставали під символіку Партії пенсіонерів, потім – брали на знамена образ Тараса Шевченка, а за місяць до виборів вже представляють команду Анатолія Гриценка. Щоправда про Кобзаря також не забули.

Основна вимога протестувальників – імпічмент Президенту. За словами лідерів протесту, відправити очільника держави у відставку необхідно з двох головних причин: у зв’язку з викритими оборудками щодо розкрадання в ЗСУ, а також через нібито виявлену “сітку” скуповування голосів виборців напередодні дня голосування на користь Петра Порошенка.

Цікаво, що мітингувальники не заперечують готовність людей продавати свої голоси напередодні виборів Президента:

– Кажуть, пропонують гроші: від 500 до 1000 гривень. Люди не хочуть голосувати за Порошенка, але через те, що люди – бідні – то доводиться брати ці гроші, – говорить одна з мітингувальниць поважного віку.

На сходах біля обласної ради протестувальники спершу вигукували гасла в маленький помаранчевий мегафон з написом “ОРАЛО”, за тим принесли колонку з акумулятором та мікрофоном.

Його зрештою передали адвокату та активісту Валерію Палію, який розпочав виступ зі звинувачень на адресу політичних партнерів.

– Подивіться: ми тут стоїмо попри дощ, а решта – продалися! Де “Батьківщина”, да “Свобода”, де “Самопоміч”? – риторично запитував у натовпу оратор і саме на цих словах на сходи піднялися діячі та діячки від “Батьківщини”, зокрема Людмила Щербаківська з облради, Ганна Давиденко з міськради та народний депутат Рябчин з Ради Верховної.

 Вони не стали коментувати попередні висловлювання Палія, а натомість нагадали ще раз, що головне для них – голосування обласних депутатів за звернення з приводу імпічменту Порошенка:

– Це голосування – це буде водорозділ між депутатами, це як скандальне голосування за “диктаторські закони” 16 січня 2014 року! – рішуче вигукував народний депутат Олексій Рябчин перед тим, як зайти в приміщення обласної ради. Його слова вже не знаходили особливого відгуку в досить млявому мітингу, який інколи розбавляли емоційні пропозиції деяких бабусь “відрізати руку сину Порошенка”, а самому Порошенку – голову.

Сесія

Годинник вже показував 10:00, тож депутати й журналісти квапливо покинули мітинг, аби потрапити на початок сесії обласної ради. Традиційно депутати почали із затвердження порядку денного і вже на цьому етапі розпочалися суперечки.

Група депутатів вимагала включити першим питанням порядку денного саме розгляд звернення до парламенту з приводу імпічменту Президента Порошенка. “Батьківщинівці” на чолі з Щербаківською стали біля трибуни та пояснили свою позицію вже відомими аргументами: корупція в оборонній сфері та підкуп виборців.

Відразу за ними депутат Крученюк з групою підтримки попросив внести до порядку денного і власне “контрзвернення”: до Генерального прокурора щодо перевірки фактів можливого незаконного фінансування виборчої кампанії Юлії Тимошенко.

Натомість голова обласної ради Олійник вийшов із ситуації досить ефектно:

– Шановні, наше голосування за такі проекти рішень будуть незаконними. Якщо ми за це проголосуємо, ми вперше за цю каденцію порушимо Закон “Про доступ до публічної інформації”, – сказав очільник обласної ради, маючи на увазі, що згідно із законом, відповідний проект рішення має бути оприлюднений на офіційному сайті щонайменше за 20 днів до голосування.

Попри це Олійник таки поставив пропозицію Щербаківської на голосування: вона, очікувано, набрала лише 19 голосів із 70 зареєстрованих депутатів в залі. Після цього частина учасників засідання, під слова представників “Батьківщини” про “конвульсії Порошенка”, спішно його покинула.

 – Я хотів би прокоментувати слова про “конвульсії” та взагалі ситуацію. Якщо ви маєте докази незаконних дій в контексті виборів на Вінниччині – передайте відповідні докази представникам ОБСЄ, які сьогодні присутні в залі – запропонував голова ОДА. Проте ніхто до спостерігачів так і не підійшов.

Після цього депутати вже значно спокійніше перейшли до розгляду порядку денного, де першим питанням стояв звіт голови обласної ради. Промову Анатолія Олійника слухали не надто уважно, проте звіт все ж підтримали 65 присутніх депутатів.

Нагадаємо, що завтра, 6 березня у Вінниці очікується візит лідерки “Батьківщини” Юлії Тимошенко. Наступного дня на Раді регіонального розвитку в “Плеяді” очікується візит Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та Президента Петра Порошенка. А 8 березня о 16:00 за адресою вул.Коцюбинського 78 зустріч з виборцями проведе Руслан Кошулинський.

Фото Андрія Завертаного

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.