-
01 Лютого/ 10:04Люди
Публікація01.02.1910:04
Хотіли “зламати через коліно”: як одна з релігійних громад Вінниччини мирно перейшла до ПЦУ. ВІДЕО
Релігійна громада села Сальник Калинівського району однією з перших на Вінниччині приєдналась до Православної Церкви України. Внаслідок спільного прийняття рішення громадою і місцевим священиком, перехід процес відбувся мирно та без конфліктів.
Про це повідомляється в сюжеті DW Ukrainian. Громада Христо-Воздвиженського храму однією з перших на Вінниччині прийняла рішення про перехід до ПЦУ. В грудні до них прийшли агітатори з московського патріархату, проте пішли ні з чим.
– Вони почали агітувати проти української церкви. А люди всі за українську церкву. До “рукопашної” йшли вони. А жінка підійшла й каже, що хлопці йдіть на двір і там будете вирішувати, не в церкві, – розповідає місцева жителька Лідія Кошубська.
Жителі Сальника до останнього не знали позиції свого настоятеля отця Георгія. До переходу він служив 20 років в лавах УПЦ МП. Не будучи певним, щодо настроїв громади, отець Георгій влаштував збори, аби визначити її позицію. Водночас він заявив про своє рішення перейти до ПЦУ.
– Перед людьми сказав, що я свій вибір зробив. А якщо ви залишаєтесь в московському патріархаті, то без бійні, бійки, що моє заберу, а ви залишаєтесь. До вас прийде другий священик і буде служити, – розповідає священнослужитель.
Читайте також: “Маховик набирає обертів”: офіційно повідомили, скільки громад вже вийшли з Московського патріархату на Вінниччині
За словами отця Георгія, під час навчання в духовній семінарії в 90-х роках він брав участь у протестах на Майдані, Пізніше він голосував за Віктора Ющенка на президентських виборах, адже той обіцяв створити єдину помісну церкву.
Впродовж останніх років отець Георгій використовував церковну літературу, видану не московським патріархатом. Видавництва УПЦ МП відмовлялись надати йому україномовну літературу, стверджуючи, що їм “не благословляється українською мовою надрукувати”. А останні два місяці видались досить важкими для отця Георгія, адже з церкви пішли його помічники.
– В мене з кліроса люди пішли і псаломщик пішов. Все так було зроблено серед моїх ближчих людей, щоб мене, як то кажуть, зламати через коліно, – зазначає священник.
Близько року тому громада Хресто-Воздвиженського храму звернулась до свого настоятеля з проханням не згадувати в молитвах московського патріарха Кирила. Для окремих представників громади, чиї родичі воюють на сході країни, це питання було принциповим.
Коли справа дійшла до прийняття рішення про перехід до ПЦУ з близько тисячі жителів Сальника “проти” висловився тільки один, а “за” – 63 члени громади, включаючи сільського голову та депутатів сільської ради.
– Вже пізніше було прийнято рішення в законі про те, що має дві третини громади проголосувати за перехід. Але я не знаю як буде далі. Ми прийняли рішення до вступу в силу цього закону і думаю, що наше рішення є законним і легітимним, – розповідає депутатка Сальницької сільради Ліна Нікітюк.
Ілюстративне фото “Слово і Діло”
Дякуємо!
Тепер редактори знають.