27 грудня відбулась підсумкова колегія, на якій начальник поліції Вінниччини Юрій Педос підбив підсумки роботи підрозділів поліції за 2018 рік.
Нагадаємо, що в жовтні керівник відомства звітував про 58 кілограмів наркотиків, 38 розкритих убивств і 10 тисяч правопорушень, які викрили поліцейські за дев’ять місяців поточного року. Сьогодні ж Юрій Педос озвучив дані за 12 місяців діяльності поліцейських. Відтак, кількість вилучених наркотиків збільшилась до майже 80 кілограмів, розкритих убивств – до 46 випадків, а правопорушень – до 13 тисяч.
Крім цього начальник поліції області розповів про розкриття крадіжок, діяльність злочинних угруповань, незаконний обіг зброї, кількість розшуканих дітей, а також звернувся до… батьків.
Загалом у 2018 році підрозділи поліції області задокументували близько 13 тисяч кримінальних правопорушень, що зі слів Юрія Педоса на тисячу менше, ніж торік. З них розкрили 48%: по 6 465 кримінальних провадженнях закінчили досудове розслідування, зокрема 5 521 з обвинувальним актом направили до суду. Також завершили досудове розслідування понад тисячі проваджень за злочинами минулих років.
Юрій Педос зазначив, що у цьому році поліцейські розкрили 46 умисних вбивств та 63 тяжких тілесних ушкоджень (у тому числі 28, що спричинили смерть потерпілого), 180 грабежів, 31 розбійний напад, а також знешкодили злочинну діяльність шести організованих злочинних угрупувань.
З найбільш резонансних прикладів Юрій Педос назав одночасне затримання на території Києва та Одеси міжрегіональної злочинної групи, які шахрайським способом привласнили зерно сільгоспвиробників на суму понад п’ять мільйонів гривень.
Також Юрій Педос розповів, що у грудні поліцейські затримали в Києві останнього з трьох зловмисників, які на початку року вчинили замах на вбивство вінницького підприємця. Нагадаємо, що одного з нападників підприємець, захищаючись, застрелив. А другого, як розповів Юрій Педос, затримали через два місяці після нападу.
Щодо ефективності розслідування розбійних нападів та грабежів, то поліцейські розкрили близько 60% таких справ.
Як приклад Юрій Педос навів випадок, коли наприкінці жовтня в притулку для постраждалих жінок двоє чоловіків у масках побили вагітну. Трохи більше як за тиждень поліція затримала і нападників, і організатора. А в грудні поліцейські з Жмеринського відділу затримали жителя Крижопільського району, який вчинив розбійний напад на пенсіонерку.
– Злодій розбив вікно та проник до будинку. Ланцюгом він кілька разів вдарив потерпілу, вимагаючи кошти. У літньої жінки не було грошей та цінних речей, тож нападник забрав лише кишеньковий ліхтар, – розповів Юрій Педос. – Зловмисника, який раніше уже відбував покарання за аналогічний злочин, затримано в місті Києві.
Начальник поліції Вінниччини розповів, що порівняно з минулим роком кількість крадіжок у 2018-му зменшилась на понад 20%, у тому числі – з квартир громадян (на близько 30%). Водночас покращилась ефективність їх розкриття.
Як приклад, у жовтні з приватного будинку вінничанки вкрали близько 440 тисяч гривень. Як розповів Юрій Педос, працівники поліції встановили особу підозрюваного за кілька годин, а вже наступного дня затримали його. Правопорушником виявився житель міста Хмільник, який раніше мав судимості за аналогічні злочини.
Також начальник поліції згадав нещодавній випадок, коли в Томашпільському районі затримали викрадачів акумуляторів з вишок стільникового зв’язку, і розповів, що ці зловмисники причетні до вчинення десятка подібних злочинів на території Вінницької області.
– В подальшому знову затримано групу осіб за вчинення аналогічних злочинів. Не дивлячись на те, що їх спільників було затримано напередодні, інші продовжували свою злочинну діяльність. Та вночі 26 грудня були затримані, – розповів Юрій Педос. – Під час зупинки патрульними поліцейськими автомобіля в його салоні було виявлено вісім акумуляторних батарей резервного живлення, які зловмисники викрали, проникнувши на територію вишки стільникового зв’язку в селі Тютьки Вінницького району.
Також начальник поліції зазначив, що у 2018 році були «непоодинокі факти впливу іноземців на криміногенну обстановку в області». Найрезонанснішим прикладом він назвав затримання 65-річного громадянина Туреччини, який орендував мотель у Літинському районі та змушував молодих жінок надавати там сексуальні послуги далекобійникам з Туреччини та Болгарії.
У 2018 році поліцейські Вінниччини розкрили близько тисячі злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків, та близько 200 злочинів, пов’язаних з незаконним обігом зброї.
Юрій Педос зазначив, що під час місячників добровільної здачі зброї (коли можна уникнути адміністративної та кримінальної відповідальності), жителі області добровільно принесли до підрозділів поліції близько 500 одиниць зброї, понад 200 снарядів та боєприпасів різного калібру, гранати і навіть авіаційну бомбу.
А щодо незаконного обігу наркотиків, то поліцейські виявили понад 200 збутів, 25 нарколабораторій та 30 кримінальних правопорушень, пов’язаних із організацією та утриманням наркопритонів. Усього з незаконного обігу правоохоронці вилучили майже 80 кілограмів наркотичних засобів.
– Лише минулого тижня задокументовано злочинну групу, яка діяла на території не тільки нашої області, а й у Житомирській та Хмельницькій, та займалась продажем важких наркотиків, – розповів Юрій Педос. – До складу групи входило п’ять виконавців, дії яких координувались організатором. Всі вони заарештовані судом. Під час проведення слідчих дій вилучено небезпечного товару на суму майже мільйон гривень.
Наостанок начальник поліції Вінниччини розповів, що у 2018 році до підрозділів поліції надійшло 267 повідомлень про зникнення дітей. Юрій Педос зазначив, що усіх дітей розшукали, й також звернувся до батьків, адже «це питання є дуже гострим для суспільства».
– В черговий раз наголошую, що серед головних причин залишення дітьми місця проживання є байдужість батьків, відсутність довіри і спілкування, фізичне та психологічне насилля в сім’ї. Адже це може призводити і до випадків самогубства та інших трагічних наслідків, – зазначив начальник поліції Вінниччини. – Шановні батьки, спілкуйтеся з дітьми, вникайте в їх турботи, та в жодному разі не залишайте наодинці вирішувати виникаючі проблеми, контролюйте їхнє спілкування в інтернет-мережах… Отже, піклуйтеся про дітей. Нехай вони всі будуть здорові та щасливі у своїх родинах.
Також Юрій Педос зазначив, що під час дії воєнного стану на території Вінницької області, з 26 листопада до 26 грудня, особовий склад Головного управління працював у посиленому режимі, а на території області діяли 38 стаціонарних та пересувних блокпостів. З його слів, за цей період поліцейські перевірили близько 39 тисяч транспортних засобів і виявили біля чотирьох тисяч адміністративних правопорушень, 113 з яких – за керування у стані сп’яніння.
Також в 2018 році у Вінниці розпочало роботу Київське та Вишеньське відділення поліції, а також в цілодобовому режимі запрацювало 10 екіпажів груп швидкого реагування. Останнє, зі слів Юрія Педоса, посприяло зменшенню «вуличної злочинності» в місті.
У 2018 році ГУ НП у Вінницькій області отримало асигнування в розмірі близько 17 мільйонів гривень, завдяки чому, зокрема, придбали 25 поліцейських автомобілів.
Про результати роботи Патрульної поліції Вінниці за перші дев’ять місяців у 2018 році читайте ТУТ.
Фото – автора, vn.npu.gov.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.