Візуальна частина фестивалю «AIR GOGOL FEST» заповнить собою не конкретну локацію, а майже весь простір заводу «Кристал» і навіть центр міста. Близько 40 різних художників та багато спецпроектів.
Одним із напрямків фестивалю «AIR GOGOL FEST» стане саме «візуалка». Куратор візуальної програми Олександр Никитюк розповів Vежі, що це за «art kitchen» (арт-кухня) на Гогольфесті, скільки напрямків вона матиме та на що перетвориться територія заводу «Кристал» 17-18 листопада.
Директор «ГогольФест» Максим Демський: «Ми хочемо абсорбувати аудиторію, яка не любить попси»
Загалом проект «art kitchen» представляє серію мистецьких заходів з різних напрямків і форм сучасного візуального мистецтва пов’язаних спільними контекстним та концептуальним наповненнями, узгодженими з загальною тематикою “AIR GOGOL FEST” – насичення міста продуктом сучасної культури та мистецтва, що необхідно як повітря.
– Концептуально «art kitchen» диктує визначення сенсу всіх частин проекту, як імітативне порівняння виготовлення та споживання мистецького продукту, схожого до харчового споживання, що необхідне людському організму для життя і нормального функціювання. Воно подібно диханню повітрям (AIR), згідно із загальною назвою фестивалю «AIR GOGOL FEST», – говорить Олександр Никитюк.
Експозиційна частина проекту складається з таких напрямків як живопис, графіка, колаж, інсталяція, мультимедіа, флюрарт, перформанс та проектів на синтезі даних напрямків.
Головна частина візуальної програми – творча резиденція “art kitchen of air gogolfest” буде розташована на території колишньої їдальні заводу “Кристал”. Кухня – творча майстерня, яка під час проведення фестивалю стає центральною частиною експозиційного простору.
Як куратор візуальної частини проекту AIR GOGOL FEST, Олександр Никитюк не ставив задачу побудувати експозицію з відомих творів відомих виконавців, його більше цікавило побачити інноваційні ідеї, нові імена, підняти пласт молодих митців Вінниці та різних міст України:
– Звісно будуть і зірки. Вже цього понеділка почнеться монтаж інсталяції відомого не тільки в Україні, а й за кордоном митця Антона Логова. Ближче до початку фесту свою відео-інсталяцію змонтує художниця та куратор мистецьких проектів з Польщі Матильда Салаєвська. Молоді, але теж відомі в мистецьких колах, Наталія Лісова готує програму візуального перформансу, Ірина Ворона покаже масштабну інсталяцію, презентовану раніше в Норвегії, арт група «Light» з Києва презентує ряд авторських візуалізацій, переможниця конкурсу Н. Альтмана 2017 року Роксалана Угринюк везе продовження власної творчої канви.
Загалом в проекті буде представлено понад 40 митців з Вінниці та інших міст України. Переважно це Київ, Кривий ріг, Суми, Львів. Художники продемонструють твори, що репрезентують сучасні тенденції в мистецтві, такі як живопис, графіка, інсталяція, скульптура, відео-арт, художня фотографія, енвайронмент-арт та проекти пов`язані з світлом та рефлексією.
Окемою зоною світлових та відео проектів стане підвал заводу «Кристал». Тут будуть розташовані флюро-експерименти сумської художниці Надії Білокур та вінницької Руслани Русланівни. Підвал складається з маленьких кімнат, які під час проведення фесту стануть павільйонами авторських презентацій, підсилених звуковою програмою ді-джеїв.
– Загалом візуальна програма має охопити більшість території AIR GOGOL FEST. Подвір’я та прилягаюча до проекту територія – зона енвайронмент проектів, пов`язаних з художньою організацією середовища, концертна частина доповниться живописними та інсталяційними проектами, другий поверх та територія сходів перетвориться на галерейний маршрут з масою цікавинок, – інтригує Олександр Никитюк.
Відвідувачі зможуть на тільки бачити мистецтво, а й брати участь в його створенні. Маргарита Журунова та Богдан Локотир навчать робити монотіпію (графічна техніка), Влад Кремінський допоможе стати митцем в створенні одного спільного масштабного пано, а Тетяна Морозова разом з Валентиною Бездушною влаштують малювальний інтерактив.
Сучасну та дуже неочікуванну скульптуру представить Михайло Маркін з Кривого Рогу.
Окремою частиною програми стане кураторський проект фотомистецтва Олега Усатюка, який презентує творчість фотохудожників з Києва, Кривого Рогу та Вінниці. Окремою частиною фотопроекту буде його авторська інсталяція-експозиція «АЛІСА» на площі Європейській. Цей спеціальний проект візуальної програми одночасно стає центром інформаційної підтримки AIR GOGOL FEST вцілому.
Олександр вважає, що Вінниця має великий творчий потенціал:
– Багато існуючих мистецьких подій і заходів показують, що Вінниця дуже насичене мистецтвом місто, але такі події як AIR GOGOL FEST підсилюють його іміджеву складову, сприяють швидкому розвитку в сфері культури та мистецтва та налагодженню мистецького діалогу з мистецькими середовищами інших міст і країн.
“Ми досі змагаємося, в кого більше ковбаси в холодильнику”: вінницький художник Олександр Никитюк про сучасне мистецтво і життя. ВІДЕО
Для митця мультидисциплінарні проекти не є чимось новим. Никитюк бере участь у подібних ініціативах з 2004 року («АРТПОЛЕ» (Шешори), «ФОРТМІССІЯ», «ФРАНКОФЕСТ», « Трипільське коло», «Хортиця», «ГОГОЛЬФЕСТ»).
– Завжди це цікавий досвід й неперевершені нові емоції, можливість пізнання нових інноваційних практик в сфері мистецтва. Але перший мій мультидисциплінарний проект був саме в Вінниці в 2002 році. Проект «Андеграунд», як фестиваль актуального мистецтва підняв на поверхню цілий шар митців, художників, музикантів, поетів, перформерів та інших, що до того часу творили сучасну культуру в підпіллі. Тому це для мене власне, дуже близько, просто життєво необхідно, як повітря (air), – акцентує митець.
Це лише частина того, що готують організатори фестивалю у візуальній складовій. Більше інформації обіцяють повідомити згодом.
Нагадаємо, що фестиваль відбудеться 17-18 листопада на території заводу “Кристал”, що на вул. 600-річчя, Придбати квитки на фестиваль можна ТУТ. Ціна – від 50 до 100 гривень.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.