-
04 Жовтня/ 13:26
Viessmann AG
Публікація04.10.1813:26
У Вінниці завдяки новій котельні містяни зможуть менше платити за газ. ФОТОРЕПОРТАЖ
У Вінниці по вулиці Зулінського тривають роботи з будівництва твердопаливної та реконструкції газової котелень. Обидві котельні мають на меті забезпечити теплом 79 житлових будинків, 2 садочки, дві школи та одну лікарню мікрорайону.
Як розповів сьогодні, 4 жовтня, під час виїзної наради із міським головою очільник підприємства ТОВ “Вінницябуд”, ці роботи є частиною проекту “Реконструкція системи теплозабезпечення мікрорайону Зулінського – Київська”. Всі роботи мають завершити до 1 листопада, після чого ще протягом двох тижнів плануються налагоджувальні роботи.
Роботи почали 1 лютого після завершення опалювального сезону. Нині все на завершальній стадії. За словами тепловиків, газова котельня буде включена вже на початку опалювального сезону 15 жовтня (вже 10 жовтня почнуть робити пуско-налагоджувальні роботи), а твердопаливна котельня буде введена в експлуатацію і використовуватись для подачі тепла наприкінці листопада.
Читайте також: З понеділка у Вінниці почнуть вмикати опалення
Сергій Моргунов сказав, що нині головна ідея будівництва котельні по Зулінського у тому, щоб одна її частина – твердопаливна котельня, забезпечувала вінничан гарячою водою влітку, а газова – взимку. Така потреба є зокрема через складнощі з “Нафтогазом”.
На підприємстві повідомили, що в рамках проекту було замінено 9 кілометрів теплових мереж у двотрубному прокладанні, встановлено 68 теплових пунктів, також здійснюється перехід з чотирьохтрубної системи теплопостачання на двохтрубну, що дає змогу значно зменшити втрати теплової енергії та витоки теплоносія.
Завдяки цьому, а також тому, що при реконструкції котелень використовувалось тільки найсучасніше обладнання, з’явилась можливість економити в середньому 3,6 мільйонів кубічних метрів газу, зменшити СО2 на 6,5 тисяч тонн на рік, а також зменшити споживання електроенергії на 265 МВт. Відтак, за словами Сергія Моргунова, суми у платіжках вінничан, яких обслуговуватиме ця котельня, зменшаться.
Нині твердопаливна котельня готова на 60%. Зокрема завершуються будівельні роботи, триває влаштування обладнання та інженерної мережі, а також – електричне підключення та автоматизація. Вартість – близько 78 мільйонів гривень.
Газова котельня готова на 93%. На завершальній стадії тут будівельні роботи, влаштування обладнання та інженерних мереж. Вартість робіт – 48 мільйонів гривень.
Виконавцем будівельних робіт є ТОВ “Вінницябуд”. Що ж стосується обладнання, то його постачає та налагоджує “Viessmann AG” (Швейцарія). Також компанія здійснює монтаж системи SCADA (програми для збору й обробки інформації про стан обладнання).
Наступним етапом Швейцарського проекту має стати встановлення щонайменше 96 індивідуальних теплових пунктів у мікрорайоні Вишенька. Це дозволить зекономити понад мільйон метрів кубічних газу та зменшити викиди СО2 на понад 2 тисячі тонн. Роботи заплановано на наступний рік.
У листопаді 2016 року у Вінниці було підписано Меморандум між урядами Швейцарської конфедерації та України та Вінницею щодо надання технічної та фінансової допомоги для проекту з енергоефективності.
Загальний бюджет по усіх етапах проекту, зокрема й будівництва та реконструкції котелень, становить 20 мільйонів 100 тисяч швейцарських франків або ж 580 мільйонів гривень. З них 16,08 млн шв. фр. – від швейцарських партнерів, 2,01 млн шв. фр. – кошти бюджету Вінниці та ще 2,01 млн шв. фр. – кошти від КП “Вінницяміськтеплоенерго”.
В рамках проекту було виведено з експлуатація малоефективні котельні, встановлено індивідуальні теплові пункти з автоматичним регулюванням постачання енергії, підключення обладнання котелень та ІТП до системи SCADA (програми для збору й обробки інформації про стан обладнання). Також проектом передбачено реконструкцію магістральних та розподільчих газопроводів з системою аварійної сигналізації, впровадження котельні на трісці для економії.
Зазначимо, що окрім оновлення котельні на Зулінського, в рамках проекту було відкрито котельню по вулиці Баженова.
Нагадаємо, що сьогодні під час об’їзду із міським головою Сергієм Моргуновим, керівник Вінницького шляхового управління Володимир Чорновол розповів про те, наскільки місто готове до зимового періоду.
Читайте також: Більше працівників та нові методи очистки тротуарів: як Вінниця готується до зими
Фото Ольги Мірошниченко
Дякуємо!
Тепер редактори знають.