У Вінниці вже цієї зими можуть почати боротьбу з ожеледицею більш екологічно. У міськраді планують випробувати, як вдасться це зробити із використанням нового матеріалу: бішофіту замість піско-соляної суміші.
Як розповів Vежі очільник Департаменту комунального господарства та благоустрою Володимир Ніценко, він запропонував тестово спробувати бішофіт у якості протиожеледної суміші по вулиці Замостянській.
“Бішофіт – природний мінерал (магнієва сіль), що широко використовується в промисловості, будівництві, медицині. Бішофіт застосувують у якості реагента для попередження ожеледиці на дорогах. Наприклад у Німеччині хлорид магнію застосовують понад 100 років, а від пісково-соляної суміші відмовилися взагалі. Лікувальні властивості бішофіту були виявлені випадково: у робітників, які займалися бурінням свердловин, після потрапляння мінералу на руки переставали боліти суглоби. Пізніше були відповідні випробування цієї характеристики мінералу, а у Радянському Союзі було отримано дозвіл на використання бішофіту в медичних цілях” – Вікіпедія.
Володимир Миколайович зазначив, що саме на вулиці Замостянській тестування буде доречним, оскільки тут висадять близько двох сотень дерев, а бішофіт має позитивний вплив на ґрунт та може використовуватись як добриво для зелених насаджень.
– Від громадськості надійшла пропозиція стосовно того, щоб протестувати з подальшим моніторингом зимове прибирання вулиці із застосуванням протиожеледного іншого засобу замість солі, – сказав Ніценко. – В нас є єдине альтернативне джерело, яке ми можемо використовувати – це бішофіт.
Також очільник департаменту зауважив, що міський голова Вінниці Сергій Моргунов вже дав відповідне доручення та невдовзі будуть розглядатимся різноманітні пропозиції з цього приводу.
Володимир Ніценко запевнив, що бішофіт є в рази безпечнішою речовиною, аніж пісок та сіль, й відтак шкідливий вплив на взуття містян чи шкіру тварин якщо і буде, то суттєво меншим. Перевага також у тому, що жодних інших хімікатів чи інгредієнтів до бішофіту не додаватимуть.
Втім остаточне рішення щодо того, чи застосовувати бішофіт й надалі буде прийнято після тестового періоду. Щоправда такий метод боротьби з ожеледицею є дорожчим, аніж попередній, з використанням піско-соляної суміші. Проте цифр щодо того, скільки може коштувати запас мінералу на сезон – не повідомляють.
– Бішофіт дороговартісний. Міський голова дав доручення підготувати пропозиції щодо утримання під час зимового періоду якусь вулицю, яку можна буде в якості пілотного проекту випрлбувати та оцінити усі результати. Тому ми зараз додатково закуповуємо бішофіт, – повідомив Володимир Ніценко.
Нагадаємо, що раніше вінничани скаржились на те, що сіль, якою посипають вулиці, сильно пошкоджує взуття, а також залишає опіки на шкірі лап тварин, яких вигулюють на вулицях. Неодноразово до влади надходили петиції із проханням змінити піско-соляну суміш на більш безпечну. Тоді у відповіді на петиції було сказано, що вулиці продовжать посипати сіллю, втім робитимуть це контрольовано.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.