«Чудовий вікенд для пікніка» – перша вистава вінницького театру у стилі пін-ап

10:05
Автор: Віталія Мазур
Become a Patron!

Яскраву та емоційну виставу в розкішному стилі пін-ап підготував Вінницький обласний театр імені Миколи Садовського. До 30-річчя малої сцени театру її актор Григорій Сиротюк вирішив зробити подарунок – постановку  «Чудовий вікенд для пікніка» за п’єсою Теннесі Вільямса.

Хоча й в оригінальному творі події розгортаються у 1930-х роках, на вінницькій сцені глядачів вирішили перенести у 50-ті.

  • Але часові виміри значення тут не мають, бо така історія могла би статися й у наші дні, – каже режисер Григорій Сиротюк.

Пін-ап оформлення постановки зробив театральний художник зі Львова Олег Руденко. Атмосферу стилю підкреслює смачний музичний супровід – це джазові композиції й пісні Мерилін Монро.

img_5038

Історія розгортається в одній квартирі. Це розповідь про чотирьох самотніх жінок – різного віку, статусу, поглядів. Виділити головну героїню тут важко, хоча й першою на сцені з’являється саме Дороті. Ця роль дісталася Тетяні Фроловій, котра, як виявилося, є актрисою балету, а не театру. У другому акторському складі роль виконує Анна Положенко.

Ролі також виконують: Еліна – Міла Козирєва та Наталія Шолом, Боді – Олена Шамрай, Софі – Любов Остапчук.

img_5086

За сюжетом вистави все, чим живе Дороті – її викладацька справа та очікування дзвінка від чоловіка, який подарував їй великі надії на щасливе спільне майбутнє. Однак, сусідка Боді мріє, щоб Дороті стала обраницею її брата-близнюка. Тендітна та наївна Дороті всіляко пручається спробам сусідки влаштувати їй амурне життя. Ще більше пригнічують Дороті візити пані Глюк – вже немолодої жінки, котра збожеволіла, втративши матір.  Тож Дора вже подумує переїхати у пристойну фешенебельну квартиру в престижному районі міста. На переїзд її підбиває колежанка Еліна. Стильна, незалежна, досвідчена – вона є повною протилежністю тендітної Дороті. Але навіть не дивні сусіди змушують дівчину змінити квартиру. Вона мріє вразити чоловіка своєї мрії.

img_5243

Але зміст вистави, виявляється, значно глибший – кожна з цих жінок по-своєму нещасна, самотня, і для того є вагомі причини. Боді мріє про дитячий галас, але їй не судилося його почути.

img_4975

Еліна, колись зазнавши підлості, стала черствою та зверхньою.

img_5091

Пані Глюк, як вже згадувалося, втратила матір і тепер звинувачує себе у цьому.

img_5271

А причина нещастя Дори стає відомою вже наприкінці вистави.

Разом з тим, ці жінки продовжують вірити, що десь їх чекає краща доля. І, попри неприязнь, котра склалася між деякими персонажами на початку історії, вони розуміють, що їх об’єднує характерна жіноча гідність.

img_5278

Особисто від себе додамо, що йти дивитися виставу варто без дітей – у ній є певні пікантні моменти. Все в межах пристойності, проте питань у дітей-чомучок виникне до батьків чимало.

Прем’єра «Вікенду…» відбудеться 11 листопада о 18:00. До кінця місяця його також ставитимуть 12, 17 та 24 листопада.

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.