Терасу до історичної будівлі в центрі Вінниці будують незаконно. ФОТО

17:19
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Будівництво критого літнього майданчика біля будівлі ресторанного комплексу в центрі Вінниці виконується за відсутності погоджень та дозволів.

Про це зазначено у відповіді  виконавчих органів Вінницької міської ради на петицію щодо “заборони на зміну вигляду фасадів історичних будівель”.

Йдеться про спорудження літнього майданчику за адресою вулиця Грушевського, 30, що розташовується поруч із пам’яткою архітектури місцевого значення «Особняк лікаря Вілінського». 

Нагадаємо, що 17 серпня вінничанка Оксана Куца подала петицію, в якій просила заборонити вносити радикальні зміни у вигляд історичних будівель. Авторка звернення на своїй сторінці у Фейбук опублікувала фото та текст щодо спотворення фасаду особняка лікаря Казимира Віллінського, який відноситься до пам’яток історії. Жінку обурив фасад нового закладу, який закриває ліпнину на історичній будівлі, де зображена богиня Діана на полюванні.

Як повідомляється у відповіді на петицію, будівництво виконується за відсутності погоджень та дозволів, передбачених чинним законодавством.

“Будівля за адресою вул. Грушевського, 30 у м. Вінниці є пам’яткою архітектури місцевого значення «Особняк лікаря Вілінського» (охоронний номер 21-М, взятий на облік рішенням виконавчого комітету обласної ради народних депутатів від 14.02.1991 р. № 43). Розпорядженням голови облдержадміністрації № 248 від 25.07.1997 р. затверджено охоронну зону, яка охоплює територію особняка і територію сусідньої пам’ятки по вул. Грушевського, 38 з прибудовами.

Вищезазначений критий майданчик суттєво заважає візуальному сприйняттю даної пам’ятки та не відповідає проектній пропозиції впорядкування літніх майданчиків по вул. Грушевського, яку було розроблено департаментом архітектури та містобудування та МКП «Вінницький муніципальний центр містобудування і архітектури» на виконання доручення міського голови” – зазначено у відповіді на петицію.

Також повідомляється, що Департаментом архітектури та містобудування міської ради в ході моніторингу містобудівної ситуації було виявлено факт самовільного будівництва та направлено лист замовникові будівництва від 07.08.2018 р. № 05-00-010-36184 з наступними вимогами:

– припинити будівельні роботи в охоронній зоні пам’ятки;

– розробити з урахуванням проектної пропозиції впорядкування літніх майданчиків по вул. Грушевського (її можна отримати в департаменті архітектури та містобудування) та погодити належним чином проектну документацію на критий літній майданчик по вул. Грушевського, біля буд. № 30;

– отримати письмовий дозвіл управління культури і мистецтв Вінницької ОДА.

Стосовно розміщення вивісок, рекламних конструкції та тентів. Відповідальними посадовими особами департаменту архітектури та містобудування, постійно проводиться моніторинг розміщення зовнішніх рекламних засобів, вивісок і літніх майданчиків і роз’яснювальна робота; надсилаються власникам даних об’єктів, що розташовані самовільно, приписи/попередження з вимогою приведення об’єктів у відповідність до чинних нормативно-правових актів.

В зв’язку з невиконанням вимог приписів/попереджень власниками об’єктів через низьку культурну свідомість переважну кількість пакетів матеріалів передано КП «Муніципальна поліція» для вжиття адміністративних заходів”.

Окрім того міська влада прокоментувала ще одне запитання вінничанки щодо вигляду історичних пам’яток в місті. Зокрема Оксана Куца просила узгоджувати з громадськістю зміни до архітектурного ансамблю в історичному центрі міста. На це чиновники відповідли, що “враховуючи чинне законодавство, підстави для узгодження з громадськістю змін, що вносяться до архітектурного ансамблю у історичному центрі міста, у виконавчих органах Вінницької міської ради відсутні. Згідно зі ст. 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». громадському обговоренню підлягають розроблені в установленому порядку проекти містобудівної документації на місцевому рівні: генеральні плани населених пунктів, плани зонування територій, детальні плани територій ” – йдеться у відповіді на петицію.

Така відповідь зумовлена зокрема тим, що “Відповідно до вимог чинного законодавства (ст. 22 закону України «Про охорону культурної спадщини») пам’ятки, їхні частини, пов’язане з ними рухоме та нерухоме майно забороняється зносити, змінювати, переміщувати (переносити) на інші місця.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.